"Не будь недбалий у молитві; не занедбуй давати милостиню". (Сир. 7. 10)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 33
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Розпорядок Богослужінь на (20.05.2019 - 26.05.2019)

попередній наступний
2019
20 травня
понеділок
(7 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

Спогад про явлення на небі, у святому місті Єрусалимі, знамена чесного Хреста. Акакія муч. Святий Акакій потерпів за віру в 299 році за правління імператора Максиміана.


2019
21 травня
вівторок
(8 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

+ Івана Богослова апост. і євангел. Святий Йоан Богослов був наймолодшим з усіх дванадцяти Христових апостолів і називав себе "учнем, якого любить Ісус". Він разом з Петром та Яковом був присутній в усіх надзвичайних подіях життя Ісуса Христа: під час воскресіння дочки Яіра, Преображення на горі Тавор, агонії в Оливному саді, а також на суді в домі Каяфи. Ісус Йоанові доручив опікуватися своєю Матір'ю. Останні роки свого життя Йоан провів у місті Ефесі в Малій Азії. Він написав Євангеліє, яке називають "Євангелієм любові", яке є цілком відмінним від інших трьох Євангелій. Особливою ознакою цього євангелиста став орел. Йоан написав ще три короткі послання і єдину новозавітню пророчу книгу "Одкровення". Йоан Богослов - єдиний з усіх 12 апостолів - уснув своєю природною смертю у віці 94 роки.


2019
22 травня
середа
(9 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

+ Пер. мощ св. Миколая, В XI столітті грецька імперія переживала важкий час. Турки спустошували її володіння у Малій Азії, розоряли міста і села, вбивали їх жителів, і супроводжували свої розбійні напади зневагою святих храмів, мощів, ікон і книг. Мусульмани робили замах знищити мощі святителя Миколая, глибоко шанованого всім християнським світом. Осквернення святинь обурювало не тільки східних, але і західних християн. Особливо побоювалися за мощі святителя Миколая християни в Італії, серед яких було багато греків. Жителі міста Бар, розташованого на березі Адріатичного моря, вирішили врятувати мощі святителя Миколая. 8 травня кораблі повернулися до Бар, і радісна звістка швидко облетіла все місто. Наступного дня, 9 травня, мощі святителя Миколая урочисто перенесли до церкви святого Стефана, яка розташована недалеко від моря. Через рік була побудована церква на честь святителя Миколая і освячена папою Урбаном II.
Ісаї пр. Святий Ісая походив з Єрусалима і був пророком Старого Завіту. Він проповідував Господнє слово майже сорок років у VIII ст. перед Христом. Про покликання на Божого пророка Ісая оповів у своїй пророчій книзі. За проповідування Божих наказів він багато терпів. Існує передання, що під час облоги Єрусалима ассирійцями Ісая молитвою добув з гори Сіон джерело, яке він назвав "Силоам", тобто "послане від Бога". За наказом юдейського царя Манасії, який поклонявся поганським божкам, Ісаю поклали в дуплаву колоду та перерізали пилою вздовж тіла. Загинув пророк мученицькою смертю 696 року. За цінні пророцтва про Ісуса Христа й Пресвяту Богородицю Ісаю називають євангелистом Старого Завіту.


2019
23 травня
четвер
(10 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

+ Симона Зилота апост. Святий Симон Зилот належав до 12 Христових апостолів. Своє друге ім'я Зилот, яке означає "ревнитель", він одержав за ревне зберігання Божого закону перед покликанням на апостола. Після зіслання на апостолів Святого Духа він проповідував над Чорним морем, у Єгипті, Північній Африці й Британії. У життєписі св. Василія Великого зазначено, що Симон помер природною смертю в місті Едесі. Але на Заході поширена думка, що він проповідував у Єгипті, потім разом зі св. апостолом Юдою Тадеєм перейшов на місійну працю до Персії, де через декілька років їх було замучено в місцевості Суанір.


2019
24 травня
п'ятниця
(11 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за здоров'я. Соборова.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

Свв. рівноапп. Кирила й Методія, учителів слов’янських Святі Кирило і Методій народилися у місті Солуні (Тессалоніці), столиці грецької частини Македонії, і були рідними братами. Методій народився 815 року, а Кирило - 827 року. Вони прославилися своєю місійною діяльністю, зокрема у Корсуні на Кримському півострові, де вони віднайшли мощі св. Папи Климента, а потім у Моравії. Існує здогад, що певний час Кирило перебував і в Києві. Заслугою Кирила і Методія є те, що Папа поблагословив богослужіння слов'янською мовою і наказав висвятити перших священиків для слов'янського народу, а також створив окрему церковну слов'янську митрополію. 869 року Кирило закінчив своє святе життя у віці 42 років. 870 року Методія, який став ще й папським легатом на слов'янській землі, було висвячено на Моравського архиєпископа. Уснув Методій 885 року. Кирило і Методій уклали першу слов'янську абетку, переклали церковні книги слов'янською мовою і своєю апостольською працею поширили Христову віру серед слов'янського народу.


2019
25 травня
субота
(12 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Велика Вечірня. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

Епіфанія і Германа свв. Святий Епіфаній народився 310 року в Палестині. Прагнучи глибше дослідити Святе Письмо, він вивчив багато мов, часто відвідував різних пустельників, а скоро і сам постригся в ченці. 333 року він був висвячений на священика, а незабаром збудував монастир. Епіфаній мужньо ставав на захист святої віри і засуджував єресі, які руйнували єдність Христової Церкви. 367 року його обрали єпископом міста Саламіни на Кіпрі. 403 року Епіфаній уснув у віці 93 років.
Святитель Герман, Патріарх Константинопільський, народився у Константинополі у VII столітті. Його батько, один з перших сенаторів у Візантії, був убитий за наказом імператора Костянтина Погоната (668 - 685), а хлопчика Германа оскопили і віддали на навчання церковним клірикам, де він ґрунтовно вивчив Святе Письмо. За святість життя Герман був поставлений єпископом у місті Кизику. Святитель Герман твердо став на захист православної віри від єретиків-іконоборців. Згодом він був поставлений Патріархом Константинопільським.


2019
26 травня
неділя
(13 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Утреня.
9:00 Божественна Літургія.
11:00 Божественна Літургія.
17:00 Божественна Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка) Молитва спільноти "Матері в молитві".

Гликерії мучц. Свята Гликерія жила у II ст. і була надзвичайно побожною християнською дівчиною. За вірність Христовій вірі їй відрубали голову за наказом імператора Марка Аврелія. Своєю мученицькою смертю вона прославила Бога в місті Гараклеї. Там згодом збудували на честь св. Гликерії величну церкву, у якій досі вшановують її святу голову.


 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині