"Багатство не гріх, але дуже велика спокуса, якій небагато людей вміє опертися".  Блаженніший Любомир (Гузар)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 6
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Розпорядок Богослужінь на (22.07.2019 - 28.07.2019)

попередній наступний
2019
22 липня
понеділок
(9 липня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

Панкратія єп. Тавроменійськ. свмуч. Святий Панкратій походив з Антіохії. Разом зі своїми батьками охрестився у св. апостола Петра. Пізніше Панкратія було висвячено на тавроменійського єпископа. Проповідував і навертав до Христової віри мешканців Сицилії. Панкратій прославив Бога мученицькою смертю 90 року.


2019
23 липня
вівторок
(10 липня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

+ Антонія Печер. Київськ. прп., 45 мучч. в Нікоп. Святий Антоній Печерський народився 983 року у Любечі на Чернігівщині. Ще юнаком посвятив життя Господеві й жив у печері. Незабаром вирушив на грецьку гору Атон, щоб навчатися подвижницького життя. У монастирі св. Атанасія прийняв постриг у ченці. 1051 року він повернувся додому і оселився у печері на горі неподалік Києва. Там Антоній вів самотнє життя у молитві, чуванні й пості. Згодом до нього долучилися побожні юнаки, які бажали жити богоугодним життям. Антоній був основоположником чернецтва на Русі-Україні й засновником Києво-Печерської лаври. Останні роки свого чернечого подвигу прожив на самоті. Господь наділив його даром зцілення недужих. 1073 року Антоній уснув і був похований у Києво-Печерській лаврі. На його гробі діялися численні чуда.


2019
24 липня
середа
(11 липня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

Блаж. Ольги княг. Київськ., Євфимії мучц. Свята Ольга народилася 890 року у селі Либуті неподалік Пскова. 903 року вона вийшла заміж за князя Ігоря, володаря Київської держави. Після смерті чоловіка 945 року, вона керувала державою від імені неповнолітнього сина Святослава. 955 року Ольга охрестилася у Царгороді. У час її мудрого правління християнство стало другою (поряд з поганською) державною релігією Київської Русі. Княгиня Ольга прагнула не тільки політичної незалежності для свого народу, але дбала і про церковну автономію. Вона звернулася до царгородського патріарха Полієвкта висвятити єпископа для Київської Русі, але на її прохання не було позитивної відповіді. Тоді вона вислала в 958 році посольство до німецького короля Оттона І, який направив до Києва єпископа Адальберта. У той час керівництво державою перейняв Святослав, який був поганином, тож не було умов для дальшого поширення християнства. Ользі не судилося стати українською Монікою, тобто навернути свого сина до Христової віри, але вона мала великий вплив на свого онука св. Володимира Великого, тому називаємо її співхрестителькою України. Княгиня Ольга спочила у Господі 969 року на 80 році свого праведного життя.
Євфимії св. Свята Євфимія народилася у родині багатих і побожних християн. Жила у місті Халкідоні. Земні радощі не тішили її, тому всією душею вона була звернена до Бога. Коли Євфимія не погодилась брати участі в урочистостях на честь поганського божка, жорстокий староста наказав її немилосердно мучити, а згодом її кинули на розтерзання ведмедеві. Відбулося це 307 року. Над її гробом у Халкідоні збудували велику церкву, у якій 451 року відбувся IV Вселенський Собор, що засудив єресь монофізитів. За посередництвом св. Євфимії діялися численні чуда.


2019
25 липня
четвер
(12 липня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

Прокла та Ілларія муч., Михаїла прп. Святі мученики Прокл й Іларій народилися у селищі Каліпта поблизу Анкири. Вони постраждали під час гоніння християн імператором Траяном (98-117). Першим був узятий під варту святий Прокл. З'явившись перед правителем Максимом, він безстрашно визнавав свою віру в Христа. Правитель вирішив силою примусити святого підкорятися імператорові і принести жертву язичницьким богам. Під час тортур мученик передбачив Максимові, що скоро той сам буде примушений визнавати Христа Істинним Богом. Мученика примусили бігти за колісницею правителя, що прямував в селище Каліпт. Знемагаючи дорогою, святий Прокл молився, щоб Господь зупинив колісницю. Силою Божою колісниця зупинилася, і ніякі зусилля не могли зсунути її з місця.  Осоромлений язичник жорстоко помстився святому Проклові: після багатьох катувань він наказав вивести його за місто і, прив'язавши до стовпа, розстріляти з луків. Воїни, що вели святого Прокла на страту, умовляли його підкоритися і тим зберегти своє життя, але святий сказав, щоб вони виконали те, що їм наказано.  Дорогою до місця вбивства їх зустрів племінник святого Прокла Іларій, який зі сльозами обійняв дядька-мученика і теж визнав себе християнином. Воїни затримали його, і він був кинутий у в'язницю. Після катувань він був засуджений на смерть. Мученику зв'язали руки і за ноги волочили по місту, а потім, через 3 дні після смерті його дядька, святого мученика Прокла, йому відрубали голову. Християни поховали їх разом в одній могилі.


2019
26 липня
п'ятниця
(13 липня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за здоров'я. Соборова.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

Собор арх. Гавриїла, Собор Архангела Гавриїла святкується наступного дня після Благовіщення, тобто 26 березня. 13 липня це свято святкується повторно. Приводом до його встановлення, імовірно, стало освячення в ХVII столітті у Константинополі храму, спорудженого на честь святого Архистратига.
Стефана Савваїта прп. Святий Стефан Саваїт жив у лаврі св. Сави, тому й одержав прізвисько Саваїт. До монастиря він прибув разом зі своїм дядьком св. Іваном Дамаскином, який керував його духовним життям п'ятнадцять років. Невдовзі Стефан став настількии досконалим ченцем, що Господь обдарував його даром ясновидіння. Коли недостойні просили його молитися за них, Стефан, бачачи їхнє жалюгідне життя, відповідав: "Нехай ваші діла моляться за вас, бо мої молитви вам не допоможуть, доки противляться ваші діла". А праведним говорив: "Ви добре стоїте, але дивіться, щоб не впасти; витривайте до кінця, щоби бути спасенними". Своє праведне життя закінчив Стефан Саваїт 794 року.


2019
27 липня
субота
(14 липня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Вечірня. Молебень.

Акили апост. Акила та його дружина Прискилла жили спочатку в Римі, а потім поселилися в Коринті. Св. Павло, прибувши 52 року на місійну працю до Коринта, поселився в Акили. Мабуть, у той час Акила і Прискилла навернулися до Христової віри й прийняли св. Хрещення. У 58 році вони повернулися до Рима. У своєму посланні до римлян св. Павло пише: "Вітайте Прискиллу й Акилу, співробітників моїх у Христі Ісусі, які за мою душу шию свою клали, яким не лише я один дякую, але також усі Церкви поган" (Рм. 16: 3-4). Згідно з давнім переданням, Акила і Прискилла були вбиті мечем за Христову віру.


2019
28 липня
неділя
(15 липня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Утреня.
9:00 Божественна Літургія.
11:00 Божественна Літургія.
17:00 Божественна Літургія. Молебень. Молитва спільноти "Матері в молитві".

+ Володимира Великого кн. Київськ. рівноап. Святий Володимир Великий народився 954 року в Києві. Був онуком св. княгині Ольги, яка була християнкою і мала на нього великий вплив. Князь Володимир не тільки сам навернувся з поганства до християнства, але й посприяв тому, щоб увесь український народ прийняв Христову віру. Існує багато версій щодо часу і місця хрещення князя. Найбільш правдоподібною є візантійська. Після свого хрещення у Києві Володимир наказав нищити поганських ідолів, але робив це помірковано. Коли більшість людей ознайомилися з основними правдами християнської віри, тоді він звелів усім киянам зійтися 988 року на березі Дніпра, аби прийняти св. Хрещення, що ті радо й виконали. За наказом князя було збудовано чимало храмів, зокрема Десятинну церкву в Києві. Князь Володимир уснув у 1015 році. Церква називає його рівноапостольним і хрестителем України.


 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині