"В ревності не будьте ліниві, духом горіть, Господеві служіть; веселі в надії, в горі терпеливі, в молитві витривалі". (Рм. 12. 11-12) 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 27
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Розпорядок Богослужінь на (01.01.2018 - 07.01.2018)

попередній наступний
2018
1 січня
понеділок
(19 грудня 2017 за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

мч. Боніфатія Святий Боніфатій був слугою в однієї багатої пані і жив у Римі. Будучи християнином, він милосердно ставився до людей, цілком виправдавши своє ім'я, яке у перекладі з латинської мови означає "чинити добро". Коли Боніфатій поїхав на Схід за мощами святих мучеників, які загинули за Христову віру, то у Тарсі, рідному містечку св. апостола Павла, погани ув'язнили його і жорстоко катували. Він прославив Бога мученицькою смертю 306 року.


2018
2 січня
вівторок
(20 грудня 2017 за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

свщмч. Ігнатія Богоносця Святий Ігнатій Богоносець був учнем св. Івана Богослова. Згодом він став єпископом Антіохії і, як добрий пастир, упродовж 40 років підтримував дух своєї пастви у час переслідування християн. За правління імператора Траяна його ув'язнили і повезли до Риму на суд. Під час довгої подорожі Ігнатій укріпляв місцевих християн у правдах святої віри. Тоді ж він написав сім листів до різних церковних громад. Саме Ігнатій Богоносець у листі до вірних міста Смирни в Малій Азії вперше використав вислів "Вселенська Церква". Коли християни Риму намагалися визволити Ігнатія від смерті, він сказав їм: "Дозвольте мені стати поживою диких звірів, щоб тільки дістатися до Господа. Я – Боже зерно, і мене мають змолоти зуби диких звірів, щоб я міг стати чистим Христовим хлібом". Помер Ігнатій мученицькою смертю 107 року в Римі, а його святі мощі перенесено в Антіохію.


2018
3 січня
середа
(21 грудня 2017 за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

мчц. Юліяни Свята Юліяна походила з Малої Азії (Нікомидія) і була поганкою, однак згодом навернулася до Христа. Один поганський староста забажав одружитися з нею, але вона відповіла йому, що вийде за нього заміж за умови, що він стане християнином. Однак язичник побоявся прийняти Христову віру, щоб не втратити царської ласки. Після цього випадку вона вирішила ніколи не виходити заміж. Незважаючи на постійні вмовляння, св. Юліані залишилася вірною своїй обітниці і почала навертати язичників до Христа. Під час переслідування християн імператором Діоклетіаном Юліяну, яка не відреклася святої віри, ув'язнили разом із 630 християнами і після жорстоких мук зарубали мечем. Сталося це 304 року.


2018
4 січня
четвер
(22 грудня 2017 за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія за здоров'я. Молитва спільноти "Матері в молитві".

влкмчц. Анастасії Свята великомучениця Анастасія походила з відомої римської родини, була духовною ученицею св. Хризогона. Свята Анастасія була християнкою, однак вийшла заміж за поганина Публія. Великомучениця Анастасія прославляла Бога насамперед тим, що допомагала в’язням, котрі були арештовані за віру Христову. Вона часто, підкупивши охорону, йшла до темниці, омивала і перев’язувала рани в’язням-християнам, давала їм їжу. За це її дуже часто бив чоловік. Після його смерті побожна жінка повністю посвятила себе опіці над ними. Своїми добрими ділами Анастасія здобула собі ласку в Бога і любов у людей. Під час переслідування християн у місті Сірміюм у Панонії Анастасію ув'язнили і жорстоко мучили, переконували відректися Христа, а потім спалили живцем 300 року.


2018
5 січня
п'ятниця
(23 грудня 2017 за старим стилем)
Богослужіння:
7:00 Царські часи.
8:00 Свята Літургія за всяке прошення Соборова.
18:00 Свята Літургія за всяке прошення.

десятьох мчч., що в Криті Під час переслідування християн римським Імператором Декієм погани ув'язнили Теодула, Сатурніна, Євпора, Евніміяна, Зотика, Клеомена, Агатона, Василіда і Евариста. Після жахливих тортур їх привели на суд до столиці Гортині. Коли вони відмовилися принести жертву поганському божкові Юпітерові, староста наказав їх жорстоко мучити. Вірні Христові борці свою муку терпіли з радістю, а поганам говорили: "Ми готові швидше тисячу разів умерти, ніж стати ідолопоклонниками". 250 року усі вони прославили Бога мученицькою смертю. Мощі святих мучеників пізніше перенесли до Рима.


2018
6 січня
субота
(24 грудня 2017 за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Божественна Літургія св. Івана Золотоустого.
9:00 Велика Вечірня.
23:00 Велике Повечір'я з Литією.

Навечір’я Різдва Христового. прпмчц. Євгенії Свята Євгенія вступила в юному віці до монастиря, де працею, молитвою і постом прославляла Бога. Господь нагородив Свою вірну слугиню мученицьким вінцем, який вона отримала в Римі 257 року. Поховали Євгенію на цвинтарі Апроніяна, де згодом на її честь збудували церкву. У день навечір’я Різдва Христового разом із пригадуванням Святої Євгенії, преподобномучениці, Церква творить пам'ять також і про двох її слуг Протасія та Якинда, котрі навернули її до християнства.


2018
7 січня
неділя
(25 грудня 2017 за старим стилем)
Богослужіння:
00:00 Божественна Літургія св. Василія Великого. Мирування
6:00 Утреня.
7:00 Божественна Літургія св. Василія Великого. Мирування
10:00 Божественна Літургія св. Василія Великого. Мирування
15:00 Велика Вечірня з Литією.

Різдво Господа нашого Ісуса Христа Христове Різдво це найважливіша подія в історії люд­ського роду. Якщо б Христос не народився по тілі, то і не христився б, — що дало Богоявлення; і не розп'явся б, — а звідси Пасха; і не зіслав би Святого Духа, — що творить П'ятдесятницю. Так, отже, від Христового Різдва вийшли всі ті празники, наче різні струмки від одного джерела. І не тільки з цієї причини міг би цей празник слушно займати перше місце, але ще й тому, що подія цього дня це найбільш подиву гідна з усіх подій".Ця подія започаткувала християнську еру. Вона стала вихідною точкою, від якої означуємо події світу. Тож погляньмо на обставини встановлення цього великого празника і на його історію у Західній і Східній Церквах.


 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині