"Хай воскресне Бог, і розбіжаться вороги його, і хай тікають від лиця його ті, що ненавидять його". 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 26
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Розпорядок Богослужінь на (13.08.2018 - 19.08.2018)

попередній наступний
2018
13 серпня
понеділок
(31 липня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

Предпр. пох. чесн. Хреста, Євдокима прав. Святий Євдоким народився 810 року у побожній християнській родині й походив із Каппадокії, що в Малій Азії. Він служив у війську і хоч мав багато нагод до гріха, однак, зберігав непорушною чистоту душі й тіла, сердечно молився і допомагав убогим щедрими милостинями. Завдяки його бездоганній поведінці, сумлінності у виконанні обов'язків імператор призначив його комендантом каппадокійського полку. Євдоким був надзвичайно справедливим і нікому не чинив ніякої кривди. Коли йому виповнилося 33 роки, він важко занедужав і закінчив своє праведне життя. Сталося це 843 року. При його гробі діялися численні чуда. Коли на прохання матері відкрили гріб, то побачили, що тіло Євдокима було нетлінне, хоч минуло більше двох років. Тоді мощі св. Євдокима перенесли до Царгорода. Там батьки збудували церкву на його честь і поклали у ній святі мощі свого сина.


2018
14 серпня
вівторок
(1 серпня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Божественна Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Божественна Літургія. Водосвяття. Освячення зілля.

Початок Спасо-Успенського Посту. Похід із чесним Древом чесного і животворящого Хреста, Свв. мчч. Макавеїв Великі нещастя впали на ізраїльтян 166 року перед народженням Христа за часів безбожного сирійського царя Антіоха, який намагався примусити євреїв перейти на поганську віру. Багато юдеїв відступило тоді від своєї віри в правдивого Бога, але деякі залишилися Йому вірними до кінця. Славними мучениками у час цього переслідування стали праведний Єлеазар, Соломонія та її семеро синів. Єлеазара, старозавітнього священика, вояки намагалися підкупити грішми, щоб він відрікся своєї віри, залякували, жорстоко катували, аж поки він віддав Богові свою душу. Після Єлеазара мученицькою смертю загинули семеро синів Соломонії, яка бачила смерть кожної своєї дитини, а опісля й сама віддала життя за віру в Бога та Його святий закон. Святі мученики Макавейські загинули в сирійському місті Антіохії. Назву "Макавеї" одержали від Юди Макавея, ізраїльського героя в тогочасній боротьбі за рідний край і Божий закон.


2018
15 серпня
середа
(2 серпня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

Перенес. мощей первомуч. Стефана Св. Стефан був першим християнином, який віддав своє життя за святу віру. Було 35 року. Про гріб св. Стефана християни помалу забули. Аж 415 року Гамалиїл, покійний учитель св. Павла, явився уві сні єрусалимському священикові Лукіянові і сказав, де спочиває тіло св. Стефана. Незабаром справді знайшли декілька гробів, на одному з яких був надгробний камінь із написом "Хеліїл", що значить по-грецьки "Стефанос", а по-українськи - "Вінець". Коли відпечатали гріб, то затряслася земля і довкола рознісся приємний запах. Кості були цілі й лежали в природному положенні. У час перенесення мощей св. Стефана до найдавнішої єрусалимської церкви у Святій Землі була тривала посуха, а коли переносили його мощі, то відразу впав дощ. Його святі мощі мироточать.


2018
16 серпня
четвер
(3 серпня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

Ісаакія, Далмата, Фавста прпп. Святий Далмат замолоду був вояком. Познайомившись зі св. Ісаакієм, який проживав у монастирі в передмісті Царгорода, так захопився посвяченим Богові життям, що за згодою своєї побожної дружини й дітей, разом із сином Фаустом 381 року постригся у ченці. Після смерті св. Ісаакія Далмат став ігуменом монастиря і був висвячений на священика. У 428 році царгородським патріархом став Несторій, котрий виступав проти богоматеринства Пресвятої Діви Марії. Правовірні єпископи 431 року в Ефесі зібралися на Вселенський Собор, де засудили Несторієву єресь. Прихильники Несторія приховали це від імператора Теодосія Великого. Тоді Далмат зібрав ченців та численних вірних і пішов до імператора, який пообіцяв йому зробити все можливе для добра Церкви. Невдовзі Далмат став архимандритом усіх царгородських монастирів. Відійшов до Господа у 440 році.


2018
17 серпня
п'ятниця
(4 серпня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за здоров'я. Соборова.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

Св. 7 отроків в Ефезі, Євдокії прмучц. У давніх життєписах сказано, що у час правління імператора Декія (III ст.) загинули за Христову віру семеро молодих вояків, які походили зі знатних родин. Погани засипали їх живцем у печері, де вони ревно молилися і відважно готувалися до мученицької смерті.
Свята Євдокія жила у місті Геліополі, що в Килисирії. Будучи дівчиною надзвичайної вроди, Євдокія жила розпусним життям. Якось Герман, настоятель чоловічого й жіночого монастирів, прибув до міста і заночував в одному домі. Вночі він довго молився і читав Святе Письмо про Божий суд і кару за гріхи. Голосне читання розбудило Євдокію, яка спала в сусідній кімнаті, і вона почала прислухатися до його слів. Наступного дня вона покликала до себе Германа, після розмови з яким прийняла св. Хрещення, роздала свій маєток убогим і вступила до жіночого монастиря. Незабаром стала його настоятелькою. Бог прославив Євдокію великими чудами. Довідавшись про це, поганський управитель Геліополя Вінкентій наказав зарубати її мечем. Покаянного життя після св. Хрещення прожила Євдокія 56 років, а мученицький вінець прийняла 120 року.


2018
18 серпня
субота
(5 серпня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Велика Вечірня з Литією. Молебень.

предпр. Преобр., Євсигнія муч. Святий Євсигній народився в Антіохії у Малій Азії, був вояком. Прослуживши шістдесят літ у війську, він повернувся до рідного міста, де спокійно доживав свого віку як побожний старець. Коли у 362 році імператором став Юліан Відступник, він заборонив Христову віру і намагався відновити в державі поганство. Євсигнія оскаржили за святу віру і зарубали мечем.


2018
19 серпня
неділя
(6 серпня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Божественна Літургія. Освячення фруктів.
10:30 Утреня. Перший час. Сповідь.
12:00 Урочиста Божественна Літургія. Водосвяття. Освячення фруктів.

ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ Шостого серпня наша Церква святкує празник світлого Господ­нього Преображення. Завдання цього празника — звеличувати славну подію Преображення з життя Ісуса Христа, яке деякі святі Отці називають другим Богоявленням. Важливість події видно з того, що її записали аж три євангелисти: Матей, Марко й Лука. Тож погляньмо на подію Преображення, на установлення празника та на дух його богослужби.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині