Прийдіте, пиймо нове пиття, що не з каменя неплідного чудесно випливає, але з нетління джерела, яке виточив із гробу Христос; в Ньому ми утверджуємось. 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 66
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Розпорядок Богослужінь на (10.12.2018 - 16.12.2018)

попередній наступний
2018
10 грудня
понеділок
(27 листопада за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

влкмч. Якова Персянина; прп. Палладія Святий Паладій вів життя пустельника поблизу Антіохії в Сирії. За безперевну молитву і строгі пости Бог наділив його даром чудотворення. Один розбійник убив якогось чоловіка і кинув тіло перед келією Паладія. Люди подумали, що це пустельник вчинив такий страшний злочин. Тоді Паладій щиро помолився і мертвий ожив, який і вказав на свого вбивцю, що стояв у натовпі між людьми.


2018
11 грудня
вівторок
(28 листопада за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

прпмч. Стефана Нового; мч. Іринарха Святий Стефан Новий народився у Царгороді 714 року. Згідно з обітницею побожні батьки віддали 15-літнього сина до монастиря св. Авксентія, щоб там він міг служити Богові. Після смерті ігумена Стефан став настоятелем монастиря. У своїй печері на вершині гори Степан ревно молився, писав книжки і в'язав сіті. Його єдиною одежею була овеча шкура, яку він підперізував залізним ланцюгом. Невдовзі Стефан дозволив побожним чоловікам оселитися біля його печери і став їхнім духовним провідником. У 756 році зрікся настоятельства і збудував далеко від монастиря настільки малу келію, що у ній не було змоги ні лягти, ні випростатися.
Коли Стефан ослухався наказу імператора й не пристав до єретиків-іконоборців, його підступно звинуватили у порушенні царських законів. Загинув мученицькою смертю 764 року, до останнього подиху заперечуючи іконоборство і вшановуючи святі образи.


2018
12 грудня
середа
(29 листопада за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

мч. Парамона; мч. Філумена; Преп. Акакія Синайського У 250 році в Малій Азії намісником імператора Декія був Аквілин. Коли якось він поїхав з Нікомидії до купелевого місця, де були джерела гарячої води, то наказав вести за собою 370 ув'язнених християн. Після принесення жертви поганським божкам намісник наказав християнам поклонитися ідолам. Коли вони не захотіли цього зробити, він звелів зарубати їх мечами. Цю жорстокість осудив один християнин Парамон, якого розлючений Аквілин наказав за це убити. Парамона християни поховали разом із 370 мучениками.


2018
13 грудня
четвер
(30 листопада за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

Св. всехвального ап. Андрея Первозванного Святий Андрей Первозванний походив з міста Витсаїди, займався рибальством разом із братом Петром. Був учнем св. Івана Хрестителя. Після першої зустрічі з Ісусом він одразу ж привів до Спасителя свого брата Петра. У Євангелії читаємо, що Ісус "побачив двох братів і мовив до них: "Ідіть за Мною, Я вас зроблю рибалками людей!" Ті негайно кинули сіті й пішли за Ним" (Мт 4, 18-20). Відтоді апостоли Андрей і Петро стали вірними послідовниками свого Божественного Учителя. Про те, де працював апостол Андрей після зіслання Святого Духа, не маємо історичних даних. Однак з різних оповідань відомо, що він проповідував Христову віру людям, які жили над Чорним морем. Свою апостольську працю апостол закінчив мученицькою смертю в місті Патраї на Кавказі, поблизу Тмутороканя. Помер Андрей на скісному хресті, на якому висів прив'язаний два дні, аж доки віддав Богові свого духа. Цей хрест, який двома поперечинами впирався в землю, називаємо "андреївським".


2018
14 грудня
п'ятниця
(1 грудня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за здоров'я. Соборова.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

прор. Наума Святий Наум жив у VII ст. перед Христом і був одним із 12 "малих" пророків. У 695 році він передбачив знищення міста Ніневія, столиці ассирійської держави. Сама трагедія сталася 625 року, через сімдесят літ після пророцтва. Хоча на заклик св. пророка Йони король зі своїм народом покаялися у своїх гріхах і Бог прийняв їхню покуту та відвернув від них кару, невдячні ніневітяни знову повернулися до колишнього грішного життя. Тоді Господь навів на Ніневію халдейців, персів і арабів, які нещадно знищили все місто. У своїй пророчій книзі Наум пише: "Господь довготерпеливий і силою великий, але без кари винного не залишає" (Наум 1, 3). Помер пророк Наум природною смертю у глибокій старості.


2018
15 грудня
субота
(2 грудня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Вечірня. Молебень.

прор. Аввакума Святий Авакум жив у VII ст. до Христа і був одним із 12 "малих" пророків. Найславнішим його пророцтвом було передбачення походу халдейців на царство Юди і зруйнування Єрусалима за безправ'я в цьому краї. Халдейцям, які провинилися насиллям і грабунками, Авакум пророкував, що вони будуть покарані, що і пізніше сталося. Укінці своєї книги Авакум утішає вибраний народ визволенням з рук ворогів і кращим майбутнім. Це визволення з вавилонської неволі настало за царя Кира. У пророчій книзі св. Даниїла (14, 33-39) описується, як пророк Даниїл чудесним способом був врятований від голодної смерті. Жителі Вавилона кинули його на поталу голодним левам, котрі, однак, з Божої ласки нічого лихого йому не зробили. Там же написано, що ангел Господній переніс св. пророка Авакума разом із приготованою їжею до ями з левами, де карався Даниїл, а потім повернув його назад у Юдею. Пророк Авакум помер природною смертю у глибокій старості.


2018
16 грудня
неділя
(3 грудня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Утреня.
9:00 Божественна Літургія.
11:00 Божественна Літургія.
15:00 Молитва спільноти "Матері в молитві".
17:00 Божественна Літургія.

прор. Софонії Святий Софонія жив у VII ст. до Христа в Юдеї і був одним із 12 "малих" пророків. За Божим наказом він об'явив ізраїльтянам, що за їхні гріхи спаде на них велика кара. Пророк Софонія передбачив, що після довгих років кари прийде день визволення з неволі й відбудови Єрусалима. Софонія також описує майбутнє Христове Царство: "Тоді бо я (Бог) поверну народам мову чисту, щоб усі ім'я Господнє призивали та щоб служили Йому однодушно. Виспівуй, о дочко Сіону! Вигукуй радо, Ізраїлю!.. Господь, твій Бог, посеред тебе, могутній, що врятує. Він буде вельми радуватися тобою, Він відновить тебе любов'ю Своєю. Він буде веселитися тобою під веселі співи" (Соф 3, 9; 14; 17).


Тишковичі - місце паломництва на Мостищині