На будь-який заклик тебе до молитви відповідай: Готове серце моє, - і перебувай на богослуженні аж до останньої молитви, маючи за велику для себе шкоду полишити її. Бо ж коли, споживаючи їжу для підкріплення своєї плоті, перебуваєш за трапезою невідлучно, допоки не наситишся, і без конечної потреби нелегко встаєш з-за столу, то чи ж не більше маєш ти залишатися до кінця духовної поживи й укріпляти душу молитвою?  (Святий Василій Великий)

Раді Вас вітати на форумі:
Слава Ісусу Христу,
Гість!

Поділитися з друзямиОголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 49
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Форум » розділ: Цікаві історії
Автор: Світлана | Дата: 28.08.2017, 23:51

"Хто не має милосердя, той перестає бути людиною"

Ів.Золотоустий.

 

Милостиня, яку чинитиме людина щодо інших, слугуватиме її  визволенням від гріха та водночас возноситиме її до рівня досконалості.

Жодна сила- ні небесна, ні земна не в змозі зупинити політ милостині, оскільки в її руках "рукопис самого Бога"

"... що одному зробили з братів моїх найменших, мені теж вчинили" (Мт.25:40).

Великий політ у милостині: вона розсікає повітря, залишає позаду місяць, піднімається вище від променів сонця, досягає до самих небес. Однак і там вона не зупиняється. Навпаки,  пронизує небо, обтікає сонми ангелів і лики архангелів та й всі вищі сили, опиняючись перед самим царським престолом.

Милостиня гарантує людині безпеку. Вона є супутницею у дочасному земному житті, яка ніколи не зрадить, а в складну хвилину стане опорою та захистом: "Вона діє і в час недуги твоєї, і в старості іде з тобою по житті, і ніколи не покидає. Вона учиняє тебе сильнішим від мудрих світу цього..."

Архиєпископ називає гроші, що призначені для пожертви, священними, або ж царськими. Тому особисті збереження людини є у безпеці, завдяки приналежності перших,  стануть абсолютно  захищеними, як царські. Святий Іван Золотоустий  говорить, що разом з будь-яким ділом милостині людина  вводить у свій дім самого Христа і одержує потрійну винагороду за благодіяння: "багатство твоє Я  примножу, і дім твій збережу, і на небесах приготую тобі помешкання..."