"Хай воскресне Бог, і розбіжаться вороги його, і хай тікають від лиця його ті, що ненавидять його". 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Квітень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 124
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

"Промінчики" на фестивалі...

23 червня 2013 року Божого у Катедральному соборі Пресвятої Трійці СДЄ відбувся фестиваль церковних хорів "Ріки води живої", учасниками якого стали дитячі хорові колективи з різних парафій нашої  єпархії.


  Як зазначив парох Катедрального собору митр. прот. Тарас Гарасимчук, що подібний фестиваль відбувається вже не вперше, адже близько 10 років назад блаженої пам'яті владика Юліян Вороновський організовував такий фестиваль участь в якому брали дитячі та молодіжні хорові колективи.


Учасниками цьогорічного фестивалю стали: дитячий хор "Промінчики" парафії Преображення Господнього, регент - Наталія Савчук, котрі виконали: 1. Левадов, долинов. 2. Припадаю до Тебе, мій Христе (обр. Б. Ватащук).  

Дитячий хор парафії Святих апп. Петра і Павла, м. Дрогобич, регент - Оксана Роман, котрі виступили з концертною програмою: аранжування Ксенії Квітневої: 1. Живої віри. 2. Свята Маріє. 3. О, стадо моє, я ваш Пастир (сл. і муз. Ксенії Квітневої). 4. До неба вдячна пісня лине. 5. Дяка Богові за все. 

Дитячий хор "Лілея" парафії Різдва пресвятої Богородиці, м. Стебник, регент - Тетяна Медвіт, у їх виконанні прозвучали: 1. Пасхальна кантата (М. Вербицький). 2. Бог - любов.  

Дитячий хор «Ave Maria» Катедральної парафії Пресвятої Трійці, м. Дрогобич, регент - Мар'яна Кицун, виконали: 1. Іже херувими (Ярославенко). 2. Отче наш. 3. Sanctys (Гуно).

На завершення виступив легендарний хор  "Відлуння" Катедральної парафії Пресвятої Трійці, м. Дрогобич, регент - Надія Бунь, котрі прославили Бога своїми піснями:  1. Ангел вопіяше (В. Макаров). 2. Воспойте Господеві піснь нову (Д. Бортнянський хоровий концерт 1 і 2 частини).

 

Особливою „родзинкою” цього фестивалю стала участь нашого дитячого парафіяльного хору "Промінчики" у складі якого перебуває найбільше юних учасники серед усіх хорових колективів цього фестивалю, адже коли співають такі юні діти, серця яких є такими чистими, це приносить велику прославу Богові та потіху для людей. 

 

Назавешення у виконанні усіх колективів прозвучала пісня на прославу Святого Духа. Парох собору, митр. прот. Тарас Гарасимчук, подякував усім колективам за участь у фестивалі та нагородив грамотами усіх   керівників хорових колективів за участь у фестивалі "Ріки води живої", а також вручив дітям солодкі подарунками. Парох митр. прот. запевнив, що цей фестиваль стане щорічним, та що учасників у ньому стане набагато більше, як наслідок проведення його вже буде за стінами храму на парафіяльній площі.

 

 


24.06.2013

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині