"Хай воскресне Бог, і розбіжаться вороги його, і хай тікають від лиця його ті, що ненавидять його". 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Травень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 32
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

ТАТО, МАМА, Я - ЩАСЛИВА СІМ’Я

В сучасних вимірах життя Церква є не тільки духовним, але і соціальним центром громади. Однією з найважливіших аспектів нашої Церкви є праця з молоддю, праця з дітьми, з їх сім’ями. Здавалося б, давно відомі істини: сім’я – це тато, мама і дитина, все просто. Але праця з сім’ями, особливо де є діти з особливими потребами є дуже особистісною і складною, і немає права на помилки.

Здорова сім’я – здорова нація. Але, здорова сім’я – це не завжди сім’я, де всі здорові. Це сім’я, де є здорове відношення до життя, де не розгублені людські цінності. Говоримо про те тому, що серед великої кількості щасливих сімей, є сім’ї які виховують дитину чи молоду людину з особливими потребами. Статистика говорить, що велика кількість сімей, особливих молодих сімей, сьогодні розпадаються. Матері в кричущій більшості залишаються самі, та навіть ті сім’ї що збережені, більшість збережені формально. З досвіду знаємо, що такі сім’ї дуже рідко приходять до храму. Зазвичай є так, що хтось один з батьків залишається з дитиною вдома. Батьки не відважуються приводити дітей з особливими потребами на святкові богослужіння через неможливість іноді впливати на поведінку дитини, чи боячись осуду інших людей. Тому дуже часто хочеться в особливий спосіб подякувати батькам дітей з особливими потребами та подарувати їм трохи радості. І головне – наголосити на традиційних цінностях християнської сім’ї.

За ініціативи Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів «Надія» та парафіяльної громади храму Преображення Господнього у неділю 13 ВЕРЕСНЯ запрошуємо кожну сім’ю, що виховує дітей та молодь з особливими потребами і всіх небайдужих християн нашої парафії та нашого міста на свято:

 
«Тато, мама, я – щаслива сім’я»
 
 
Програма святкувань:
 
13:00 Божественна  Літургія
 
14:00 Святкова програма за участі дитячого хору

 

«Промінчики світла»

 

 


10.09.2015

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині