На будь-який заклик тебе до молитви відповідай: Готове серце моє, - і перебувай на богослуженні аж до останньої молитви, маючи за велику для себе шкоду полишити її. Бо ж коли, споживаючи їжу для підкріплення своєї плоті, перебуваєш за трапезою невідлучно, допоки не наситишся, і без конечної потреби нелегко встаєш з-за столу, то чи ж не більше маєш ти залишатися до кінця духовної поживи й укріпляти душу молитвою?  (Святий Василій Великий)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Листопад 2018     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 113
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

У ДРОГОБИЧІ ПРОВЕЛИ ЛІТНІЙ ХРИСТИЯНСЬКИЙ ТАБІР НА ТЕМУ: «ВЕЛИКОГО БАЖАЙТЕ!»

У липні 2017 року в м. Дрогобичі відбувся літній християнський табір «Великого Бажайте!». У ньому взяло участь майже 50 дітей віком від 8 до 14 років. Організаторами були Патріарша катехитична комісія УГКЦ та Катехитично-педагогічний інститут УКУ.

Провідники табору – викладачі і студенти Катехитично-педагогічного інституту УКУ й Кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ. Методичною основою для проведення занять послужив посібник «Великого бажайте! Блаженства у житті Патріарха Йосифа Сліпого» – методичні матеріали для проведення тематичних зустрічей про блаженства, що вийшов друком у видавництві «Колесо» в 2017 році.

Впродовж усього табору панувала атмосфера сімейного затишку, щирості, взаємної підтримки і відповідальності. Теплі усмішки й слова, добрі справи, щира молитва до Бога, радісне купання в басейні, хитрі погляди під час великих ігор, танці під дощем, неймовірний вечір талантів – усе це залишило в наших серцях гарні спогади про нових друзів та про цей табір.

Активний відпочинок поєднувався з виховними й просвітницькими заняттями. Тематичною канвою табору були заповіді блаженств, тому провідники та учасники намагалися бути вбогими духом, тихими, справедливими, милосердними, чистими серцем, миротворцями, відважно відстоювати правду. Були радісними.

Цього року ми святкуємо 125-річчя від дня народження великої постаті українського народу – патріарха Йосифа (Сліпого). Його заклик до молоді: «Великого Бажайте!» став гаслом цьогорічного табору. Поступово учасники відкривали для себе життєвий шлях патріарха, і тепер вони вже точно знають, що він насправді був зрячим (а навіть далекоглядним), родом походив із Тернопільщини, брав приклад з Андрея Шептицького, любив вчитися, а ще більше любив Бога.

Діти активно брали участь у різних іграх, майстер-класах, вивчали нові банси й пісні. Особливо захопливими були поїздка в зоопарк і спільна ватра. Щоденне спільне підняття прапора та виконання Державного гімну України гуртували навколо національних цінностей. Щоденна Божественна Літургія й тематичні зустрічі у групах були нагодою задуматися і діяти, сприяли формуванню світогляду та цінностей.

Ми пройшли цей непростий, зате щасливий шлях «Дорогою блаженств», наче одна велика родина.

Джерело: news.ugcc.ua


23.07.2017

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині