"Хто себе вивищить, той буде принижений, а хто себе принизить, той буде вивищений." /Мт.23,12/ 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Грудень 2018     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 71
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

«ЛЮБОВ ГОСПОДА СПОНУКАЄ НАС ДО ПРОГОЛОШЕННЯ ЄВАНГЕЛІЯ». КОМУНІКАТ ЗУСТРІЧІ СХІДНИХ КАТОЛИЦЬКИХ ЄПИСКОПІВ ЄВРОПИ

В інавгураційній сесії взяв участь владика Пол МкАлінан, який склав привітання від імені кардинала Вінсента Нікольса і побажав присутності Святого Духа в нашій зустрічі. Відтак Апостольський нунцій у Великобританії Едвард Й. Адамс приніс привітання Святішого Отця. Папа Франциск уділив своє апостольське благословення зібранню і поширив своє привітання вірним єпархії і Верховному Архиєпископу. Апостольський нунцій підкреслив необхідність проголошувати Євангеліє, проповідувати його і відкрити красу життя єдності з Богом і з ближніми. Запропонував образ Христа як антидот для лих у теперішній час. Через керигму й містагогію спасительне діло Христа продовжується через його Церкву і сьогодні.

На завершення цих робіт усі ми, пастирі Східних Католицьких Церков Європи, відчуваємо любов Господа в нашому церковному служінні, Божественну благодать, яка зціляє наші слабкості, любов Господа до всієї Церкви, яка штовхає нас до проголошення його Євангелія. Ми переконані в центральній і фундаментальній необхідності проголошення Христа за допомогою катехизи й містагогії, які народжуються із служіння Божественної Літургії як місця сповідування і святкування нашої віри − містагогії, що виникає із самого Євангелія, із літургійних текстів, іконографії, щоб вести наших вірних до споглядання таїнства Христа – Слова Божого, втіленого від Духа Святого і від Марії Діви.

Різні літургійні служби в ці дні дозволили нам також досвідчити багатство католицькості, яка проявляється через різні християнські традиції, що вже майже два тисячоліття творять християнське обличчя Європи. Цей факт змусив нас усвідомити постійне нове покликання свідчити Євангеліє милосердя, любові та примирення сучасному світові, позначеному стражданням, бідністю, несправедливістю і воєнними конфліктами, які турбують обличчя багатьох наших Церков і народів. Молимося особливо про дар миру і примирення для українського народу, надто довго мученого насильством і війною, пам’ятаючи також переслідування і терпіння наших братів християн Близького Сходу.

Дякуємо Конгрегації для Східних Церков і Раді Єпископських Конференцій Європи (CCEE), яку представляє генеральний секретар, монс. Дуарте да Куня, за їхню підтримку наших зустрічей вже двадцять років. Обговорювана тема привела нас також до відчуття нашої участі в зобов’язанні відновлення церковної катехизації. Ми почувалися потішені обнадійливою підтримкою, отриманою від Папської ради для нової євангелізації. У Божественній Літургії у Вестмінстерському соборі, яку очолив Його Блаженство Святослав у співслужінні з присутніми східними єпископами, а також численними єпископами Великобританії, у присутності кардинала Вінсента Нікольса, який виголосив також проповідь, ми подякували Конференції Католицьких Єпископів Англії та Валії за допомогу, отриману під час підготовки та проведення нашої зустрічі. Собор був переповнений Божим народом. Присутність представників Англіканської та Православних Церков була свідченням про добрий екуменічний клімат у цій країні.

Різні аспекти, які ми поглибили цими днями, показали нам важливість знову відкрити центральну роль Христа в нашій проповіді та катехизації, цінність методів великої Традиції наших Церков: проповідування, катехизації, іконографії, містагогії; і водночас необхідність використання нових засобів масової інформації, щоб голосити всім Добру Новину Христа.

У 2018 році наша зустріч відбудеться з 14 по 17 червня в Єпархії Lungo degli Italo-Albanesi в Італії, на запрошення єпископа Донато Оліверіо.

Зустріч завершилася в неділю, 29 жовтня, Божественною Літургією в соборі Пресвятої родини в Лондоні, яку очолив Архиєпископ Кирило Василь ТІ, секретар Конгрегації для Східних Церков.

Повернемося до наших Церков, утішені вірою; заразом усвідомлюємо, що Христос, якого святкуємо, проголошуємо і яким живемо, є справжнім містагогом віри, який нас провадить і підтримує в нашій місії проголошення Євангелія.

 

Лондон, 29 жовтня 2017 року

 

Джерело: http://news.ugcc.ua


05.11.2017

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині