Слава Ісусу Христу! «Є два способи стати бідним: працювати в Неділю і красти чуже добро», «Там, де є гріх, там також є множинність, там - схизми, там - єресі, там - незгоди; але там, де є чеснота, там є і єдність, там є і злагода, завдяки якій усі віруючі мають одно тіло й одну душу», - (Ориген, Проповіді на Єзекиїла, 9, 1)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Грудень 2018     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 26
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

ДЕСЯТЬ ТЕЗ ПРО ЦІЛІСНІСТЬ ЛІДЕРА ВІД ВЛАДИКИ БОРИСА (ҐУДЗЯКА)

1. Лідер потребує цінностей і цілісності. Це не лише внутрішня характеристика такого лідера. Його цілісність має охоплювати середовище: тих, з ким він працює; тих, для кого він працює. Людина, яка будує підприємство, керує громадською організацією, працює в політиці, не менше, ніж провідник у церковному, духовному житті, потребує глибоко застановитися над тим, ким є людина, ким він є сам, і ким є його співпрацівники, клієнти, підопічні, яким він покликаний служити.

2. Кожен з нас, якщо задумається над життям, над своїм народженням, над своєю чи чужою смертю, над коханням, сміхом, слізьми, радістю, швидше чи пізніше доходить до висновку, що в нашому житті є багато таїнств. Якщо наше розуміння людини не допускає цього таїнства, багато найціннішого в житті залишається поза нашою застановою: ким є, ким може бути, ким повинен бути лідер.

3. Не може бути добрим лідером той, хто заперечує Богом дану гідність, подібність до Бога, і Богом визначене призначення… Керівник, який не зустрічає людей як таїнство, як святих сотворінь, і не супроводжує їх у розвитку, даючи нагоду розвивати Богом дані таланти, не може називатися великим лідером.

4. Світ потребує людей, які можуть перепросити, які не бояться цього. Світ потребує людей, які визнають гідність, дану Богом, через поставу вдячності: я вдячний, що Бог мені тебе подарував.

5. Коли я хочу довідатися щось про лідера, організацію, я ставлю питання: чи ваш керівник вміє подякувати співпрацівникам? Чи він / вона це часто робить? Якщо “так”, можна перейти до трохи складнішого моменту. Чи він вміє просити вибачення? Чи вона вміє покаятися?

6. Смирення – це життя в мирі. А мир можна пояснювати в різний спосіб. Однією його характеристикою є здатність сприймати світ таким, яким він є. Передовсім сприймати Бога і знати, що ти є з Богом, сприймати гідність ближніх, красу, дійсність матеріального світу, і в цьому світі жити, жити смиренно.

7. Блаженніший Любомир не мав грошей. Він віддав владу. Він був сліпий, фізично немічний, але він був найбільш шанованим лідером в Україні, мав найвищий моральний авторитет. Чи пам’ятаєте, що він часто повторював? Я хочу бути людиною. Я хотів би бути доброю людиною. Я над тим працюю. Він міг бути таким унікальним лідером, бо знав, що це – людина. Він дивився на людину як цінність і сприймав людину, людський досвід, людський рід у цілісний спосіб. Це не був підхід моралізаторства, використання заповідей чи церковного статусу, щоби над чимось чи над кимось панувати. Наприкінці його життя весь його маєток можна було спакувати в одну чи дві валізки. Владу він віддав. Його треба було вести попід руки. Він не міг ніде піти, нічого зробити самостійно. А яка була потуга його слова і його постави! І як він піднімав цілий народ.

8. Як сьогодні в житті, у покликанні маємо діяти? Ця відповідь повинна будуватися на глибокому питанні: Як я бачу людину? Як я бачу людей? Як я бачу свою продуктивність? Чи я розумію, що у всьому (у своїй цілі та засобах) я, як лідер, тепер чи в майбутньому покликаний людину підіймати? Її святість бачити, їй показувати, і розкривати, можливо, для цієї людини. І на цьому фундаменті розвивати свою методологію, свою тактику.

9. Можна і треба багато говорити про те, як тактично йти від точки А до точки Б, як гарантувати результат, як забезпечувати дохід, як будувати структури. Але чого світ найбільше прагне? Провідників, які, вміючи це все робити, роблять це в такий спосіб, щоб людина процвітала, щоб кожна людина могла бути людиною: і сильний, і слабкий, і здоровий, і немічний, і багатий, і бідний, і білий, і чорний, і чоловік, і жінка, і молодий, і людина похилого віку. Коли ми можемо поставити питання про такі цінності у цілісний спосіб, є велика надія, що ми можемо розвинути такий лідерський підхід, таку методологію провідника, які дають життя.

10. Сьогодні як ніколи Україна потребує молодих лідерів, які для людини, для іншого вміють працювати, віддавати свій час, свої зусилля, щоб іншу людину підняти. І саме в цьому мати почуття власного росту, власного задоволення.

 

Джерело: www.news.ugcc.ua

 


13.12.2017

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині