"Багатство не гріх, але дуже велика спокуса, якій небагато людей вміє опертися".  Блаженніший Любомир (Гузар)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Липень 2017     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 5
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

РОЗКЛАД БОГОСЛУЖІНЬ З 29 КВІТНЯ ПО 1 ТРАВНЯ 2016 РОКУ БОЖОГО
30 квітня 2016, 10:11 376    парафіяльна 

Розклад богослужінь

у парафії Преображення Господнього УГКЦ

м. Дрогобич  вул. Стрийська ,  173

 

з 29 квітя  до 1 травня 2016 р. Б.

ПОСЛАННЯ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА ДО МОЛОДІ
25 квітня 2016, 00:07 281  

 

Квітна неділя є традиційною нагодою звернутися до вас окремим словом. Проте бажаю відразу вас запевнити, що ви завжди є в моєму серці та молитвах і під особливою опікою нашої Церкви...

ХРЕСНА ХОДА В ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ У КВІТНУ НЕДІЛЮ О 18.00 ГОД.
22 квітня 2016, 20:00 377  

У Вербну неділю о 18.00 год. розпочнеться Хресна хода вулицями парафії Преображення Господнього: Стрийська - Грушевського - площа Злуки(вокзал) - Стрийська - Раневицька - Плебанія - Копистенського - Стрийська.

Запрошуємо парафіян, воїнів АТО та їхні родини до спільної молитви в пам'ять Героїв Небесної Сотні та полеглих воїнів, за мир в Україні, за повернення наших бійців до рідного дому.

ПОСЛАННЯ СИНОДУ ЄПИСКОПІВ КОЄВО-ГАЛИЦЬКОГО ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПСТВА УГКЦ ПРО ПОДОЛАННЯ МОРАЛЬНОЇ НЕДУГИ КОРУПЦІЇ
17 квітня 2016, 11:42 151  

Не викривляй закону, не дивися на особи і не бери дарунків, тому що дарунки засліплюють очі мудрих і перекручують справу правих (Второзаконня 16, 19).

БІОГРАФІЯ О. ВАСИЛЯ ПОТОЧНЯКА
15 квітня 2016, 23:19 222  


Народився о. Василь 9 липня 1973 року в селі Лімна Турківського району Львівської області в багатодітній сім’ї, в якій було п’ятеро дітей.

У ЗАРВАНИЦІ ВІДСЛУЖИЛИ ПОМИНАЛЬНУ ЛІТУРГІЮ ЗА О. ВАСИЛЕМ ПОТОЧНЯКОМ
15 квітня 2016, 23:04 180  

 

У Марійському духовному центрі Зарваниця відслужили Літургію та панахиду за виконавчим секретарем ПМВ протоієреєм Василем Поточняком з нагоди першої річниці його відходу до вічності.

Очолив Літургію настоятель Свято-Іванівської лаври Студійського уставу УГКЦ ієромонах Юстин Бойко.

27 БЕРЕЗНЯ ВИПОВНЮЄТЬСЯ П’ЯТЬ РОКІВ ПАТРІАРШОГО СЛУЖІННЯ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА
27 березня 2016, 11:51 245  

У лютому 2011 року Апостольська столиця прийняла зречення з уряду тодішнього Глави Церкви Блаженнішого Любомира і перед єпископами УГКЦ постав серйозний вибір: хто буде наступним Патріархом?

ПАЛОМНИЦТВО, В ЧЕСТЬ БЛ. ОМЕЛЯНА КОВЧА, ДО КОНЦЕНТРАЦІЙНОГО ТАБОРУ «МАЙДАНЕК», ЩО В ПОЛЬЩІ
20 березня 2016, 12:11 210  

Прочани, духовенство та миряни Самбірсько-Дрогобицької єпархії, разом з владикою Григорієм Комаром, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії здійснили паломництво, в честь бл. Омеляна Ковча, до Концентраційного Табору «Майданек» у Любліні, що в Польщі.

ПРАКТИКА ПОСТУ ЗГІДНО З ПАРТИКУЛЯРНИМ ПРАВОМ УГКЦ
15 березня 2016, 19:13 341  

Почнім радісно час посту!* Віддавши себе духовному подвигові,* очистьмо душу, обмиймо тіло* і стримуймося в їжі, і від усяких пристрастей,* насолоджуючись духовними чеснотами.* Зростаючи в них любов'ю,* сподобимося всі побачити всечесну страсть Христа Бога* і, радіючи духом, святу Пасху. (Стихира Вечірні Сиропусної неділі).

ЛЮДИ ТВОГО МІСТА. ОТЕЦЬ БОГДАН ПРАХ: ЯК НЕ БОЯТИСЯ БАЖАТИ ВЕЛИКОГО
14 березня 2016, 00:00 227  

Отець Богдан Прах, ректор Українського католицького університету – будівничий. Він змінив ландшафт Львова і дух міста. Мабуть, мало хто знає, що будівництво Львівської духовної семінарії на вул. Хуторівка – це була саме його ініціатива і проект. А новий університетський кампус УКУ – спільне дітище о. Богдана та владики Бориса (Ґудзяка). Попри великі проекти і неабиякі управлінські вміння, отець Богдан каже, що мріє колись повернутися до наукової роботи, і жартуючи додає: “Написана книжка – краща інвестиція у майбутнє, аніж десятки підписаних документів за день”. Tvoemisto.tv розпитало о. Богдана Праха про великі мрії і про те, як долати зовнішній та внутрішній скепсис на шляху до мети.

Сторінка 11 із 78 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 78 Всього новин: 771 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині