"Захланність наповнює ліси розбійниками, доми злодіями, ярмарки ошуканцями, суди кривоприсягою, очі бідаків сльозами, а пекло - осудженими", - Св. Василій Великий

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Серпень 2018     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 48
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

ГЛАВА УГКЦ УЗЯВ УЧАСТЬ У ПРИЙНЯТТІ ПРИСЯГИ КУРСАНТІВ І ПОДАРУВАВ ДУХОВНИЙ ПРАПОР АКАДЕМІЇ ІМЕНІ ПЕТРА САГАЙДАЧНОГО
4 вересня 2016, 12:20 344  

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 3 вересня взяв участь у прийнятті присяги курсантів у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові.

ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЕМІГРАНТІВ НЕ ВИСТАЧАЄ СВЯЩЕНИКІВ
4 вересня 2016, 12:10 312  

У Пасторально-місійному відділі УГКЦ зазначають, що найбільше священиків для українців за кордоном нині потребують на Кіпрі, у Греції, ОАЕ і Туреччині. Також не вистачає духівників для служіння в Португалії, Грузії, Китаї (Шанхай) та Японії.

В СЕМІНАРІЇ СТАРТУВАВ ЧЕРГОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК
4 вересня 2016, 12:05 302  

29 серпня 2016 року Архиєрейською Божественною Літургією розпочався новий 2016-2017 навчальний рік. Очолив Літургію преосвященний владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні отців-настоятелів та викладачів семінарії. Окрім семінаристів на молитві чисельно були присутні їх родичі та друзі. Своїм співом Літургію супроводжував семінарійний хор "Оранта".

ХОРВАТСЬКІ АГІОТЕРАПЕВТИ: «АГІОТЕРАПЕВТИ – ДОБРІ САМАРЯНИ»
4 вересня 2016, 11:52 270  

Нещодавно в Патріаршому домі УГКЦ у Львові відбувся цікавий і дещо нетрадиційний семінар «Пізнати Бога і людину. Агіотерапія – шлях до зцілення». У чому цікавинка такого навчання? У тому, що до Львова приїхали агіотерапевти з Хорватії спеціально для того, щоб навчити священників того, як можна й потрібно лікувати душевні людські рани християн та нехристиян.

ЛАУРЕАТОМ МІЖНАРОДНОЇ ПРЕМІЇ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА СТАВ БЛАЖЕННІШИЙ ЛЮБОМИР, ЗАВДЯКИ СВОЇЙ КНИЗІ ПРО МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО
4 вересня 2016, 11:44 347  

27 серпня в м. Дрогобичі, в приміщенні Народного дому, відбулось вручення Міжнародної премії імені Івана Франка, першим лауреатом якої в номінації "За визначний особистий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук" став Блаженніший Любомир, архиєпископ-емерит Української Греко-Католицької Церкви. Колишній предстоятель УГКЦ отримав високу відзнаку за монографію "Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму", яка в 2015 році вийшла друком у Львові.

СВЯТКУВАННЯ 10-ЛІТНЬОГО ЮВІЛЕЮ МАТЕРІВ МОЛИТВИ
28 серпня 2016, 12:18 369  

Спільнота "Матері в Молитві" парафії Преображення Господнього відсвяткувала 10-літній ювілей від свого заснування. В урочистостях також взяли участь представниці інших спільнот "Матері в Молитві" міста Дрогобича та всі бажаючі парафіяни. Божественну Літургію супроводжував своїм чудовим співом дитячий хор "Промінчики". Після завершення Божественної Літургії о. Любомир, настоятель храму, привітав  спільноту матерів з ювілеєм та вручив п. Любі, координатору спільноти, привітальну грамоту від Преосвященного Владики Ярослава, єпископа Самбірсько-Дрогобицького. Опісля діти організували святковий концерт в честь цієї події та порадували своїх матерів співом та привітаннями. Завершилися урочистості спільним частуванням, а на останок о. Любомир дав невелику науку матерям, які також ділитися досвідом діяльності своїх спільнот.

СВЯТКУВАННЯ ЮВІЛЕЮ МАТЕРІВ МОЛИТВИ
26 серпня 2016, 10:07 308  

В суботу, 27 серпня, відбудеться святкування десятилітнього ювілею спільноти"Матері в молитві" парафії Преображення Господньго м. Дрогобича.
Програма святкувань:
9:30 - зустріч матерів. Сповідь.
10:00 - святкова Божественна Літургія.
11:30 - святковий концерт.
12:00 - реколекційна наука. Спільна молитва.
Ласкаво запрошуємо парафіян та всіх бажаючих взяти участь у святкуванні.

 

 

 

 

 

ХРАМОВИЙ ПРАЗНИК
20 серпня 2016, 20:26 469  

Цьогорічний храмовий празник парафії Преображення Господнього особливий, адже відзначаємо двадцятип’ятилітній ювілей від моменту, коли тут було відслужено першу Божественну Літургію після довгих років заборони комуністичним режимом молитися на цьому місці. З цієї нагоди з душпастирським візитом на празник і на ювілей завітав Преосвященний Владика Ярослав, Єпископ Самбірсько-Дрогобицький, який був учасником цієї знакової події чверть століття тому. Архиєрей привітав настоятелів храму, духовенство Дрогобича та численних мирян з храмовим празником та ювілеєм і подякував за відродження парафії, спорудження храму і за постійні молитви, які звідси линуть до Господа. У своєму слові до вірних Преосвященний Владика розкрив значення таїнства Преображення Господнього, а згадуючи події відродження нашої Церкви, наголосив на чудесному діянні Бога в історії нашого народу. Завершилося святкування освяченням води та благословенням першоплодів.

19 СЕРПНЯ - СВЯТО ПРЕОБРАЖЕННЯ (ГНІХ). ЗАПРОШУЄМО НА СВЯТКУВАННЯ!
15 серпня 2016, 09:29 450  

У програмі святкувань ранкова Божественна Літургія, яка розпочнеться о 08.00. Опісля благословення та освячення першоплодів.

Святкова Утреня 9.30 .

Зустріч Архиєрея 11-30  та 11- 45 Архиєрейська Літургія за участю священиків Дрогобицького деканату, парохіян та гостей.

О 13.30  на подвір’ї храму відбудеться Водосвяття та благословення першоплодів.

БЛАЖЕННІШИЙ СВЯТОСЛАВ: «МИ ЧАСТО МАЄМО СПОКУСУ ОПУСТИТИ РУКИ»
14 серпня 2016, 12:55 280  

У Кракові завершився Світовий день молоді. Два мільйони молодих людей із понад 180 країн світу завітали до Польщі на зустріч із Папою Римським Франциском. Уперше цього року українська мова була офіційною, а делегація українських паломників від УГКЦ налічувала понад 5 тисяч осіб, 20 єпископів.

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) розповів, чому українцям так важливо зараз бути в Польщі, як це вплине на польсько-українські взаємини після резолюції про «геноцид», чому українцям за кордоном важливо інтегруватися, але не асимілюватися, а також як стати успішною людиною та чому молодь повинна бути рушієм локальних і глобальних змін.

Сторінка 11 із 80 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 80 Всього новин: 797 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині