Горе мудрим у власних очах та розумним перед собою самим! Горе тим, що хоробрі винце попивати, і силачі на мішання п'янкого напою, що несправедливого чинять в суді за хабар справедливим, а праведність праведного усувають від нього... Горе тим, що зло називають добром, а добро злом, що ставлять темноту за світло, а світло за темряву, що ставлять гірке за солодке, а солодке за гірке! (Іс. 5:8,11)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Червень 2017     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 11
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

ВІЧЕ ПАМ'ЯІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
21 лютого 2016, 11:23 259  

20 лютого 2016 року в Україні відзначали День Героїв Небесної Сотні. Саме в цей день 2 роки тому відбувся масовий розстріл майданівців, жертвами тих кривавих подій стали понад 100 українських патріотів. По всій Україні, зокрема і в Дрогобичі, проходили поминальні заходи присвячені загиблим на Майдані.

ДЕЩО ПРО АНТИКАТОЛИЦЬКІ МІФИ ЗМІ, ПОЛІТИКИ Й ПРАВОСЛАВНИХ В УКРАЇНІ
20 лютого 2016, 09:05 225  

Дискусія, яка розгорілася в ЗМІ, соцмережах, в суспільстві стосовно Гаванської декларації Папи Франциска і патріарха Кіріла виявила повне незнання і нерозуміння більшістю диспутантів реалій, які формують життя Католицької Церкви.

 

ПАНАХИДА ЗА ЗАГИБЛИМИ НА МАЙДАНІ
19 лютого 2016, 09:34 229  

18 лютого 2016 року виповнюється друга річниця початку розстрілів на Майдані. З цієї нагоди біля пам'ятного знаку героям Небесної Сотні та Захисникам незалежності України, що встановлений на фасаді катедрального храму Пресвятої Трійці, була відслужена панахида за загиблими під час Революції гідності.

ДРОГОБИЧ. КОРОТКИЙ ПЛАН ЗАХОДІВ ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ - 2016
18 лютого 2016, 09:49 350  

Короткий план заходів до дня пам'яті Героїв Небесної Сотні:

18 лютого

14:30 - вечір-реквієм за Героями Небесної сотні у Центрі душпастирства молоді

 - -       автопробіг пам'яті дрогобицького автоклубу "Empire" та Автомайдану

16:30 - вечір пам'яті у ДМР, а опісля - панахида біля знаку героям Небесної Сотні, що на фасаді Катедрального храму Пресвятої Трійці

19 лютого

12:00 - поїздка до могил Героїв Небесної Сотні з Дрогобиччини

14:30 - студентський молебінь біля церкви св.Трійці

 - -      онлайн-демонстрація круглого столу у Києві з родинами загиблих у сесійній залі Дрогобицької міської ради

20 лютого

9:00 - "Стоп, Дрогобич!" - зупинися на мить і вшануй пам'ять полеглих

12:00 - акція зі світлинами усіх Героїв Небесної Сотні по вул. П. Орлика

16:00 - віче

Джерело: www.drohobyczer-zeitung.com

ДРОГОБИЧЧИНА ВШАНУВУЄ ВОЇНІВ-АФГАНЦІВ
17 лютого 2016, 19:02 191  

Двадцять сім років тому, 15 лютого 1989 року, закінчилася одна із самих довгих і трагічних воїн другої половини ХХ століття – війна в Афганістані.

У ДРОГОБИЧІ МОЛОДЬ ПРЕДСТАВЛЯЛА ВЕРТЕПНІ ДІЙСТВА І СПІВАЛА СТАРОДАВНІ КОЛЯДКИ
15 лютого 2016, 19:24 174  

13 лютого в приміщенні Центру душпастирства молоді, що по вул. Шевченка, 29/1 відбувся Фестиваль вертепів і стародавніх коляд. Дійство традиційно організовує Комісія у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. На цьогорічний фестиваль відгукнулись учасники з різних куточків нашої єпархії.

«ЗУСТРІЧ, ЯКА НЕ ВІДБУЛАСЯ?» – БЛАЖЕННІШИЙ СВЯТОСЛАВ
14 лютого 2016, 11:09 178  

12 лютого в головному аеропорту Гавани імені Хосе Марті відбулася зустріч Глав двох Церков – Папи Франциска та Патріарха Кирила. Зустріч проходила в закритому режимі. Вона тривала понад дві години.

ПОТРЕБА ГОВОРИТИ
7 лютого 2016, 13:28 203  

Однією з найбільших перешкод для нормального суспільного життя в Україні вважається брак довір’я. Кому вірити? Багато громадян, не довго думаючи, відповість – нікому.

ЄПИСКОПИ УГКЦ ДО ПРЕДСТАВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ: «УКРАЇНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО ХОЧЕ БАЧИТИ РЕЗУЛЬТАТ СВОЄЇ БОРОТЬБИ ЗА ГІДНЕ ЖИТТЯ»
7 лютого 2016, 12:30 168  

Цими днями велике занепокоєння Церкви викликали сигнали про блокування на державному рівні реформ, яких вимагає і потребує наше суспільство. Ми, як душпастирі, не беремося давати експертну оцінку політичній та економічній ситуації в країні, проте поділяємо думку наших вірних і суспільства щодо нагальної необхідності реформ, які повинні дати нашому народу можливість для реалізації Богом даних талантів і стати запорукою соціальної справедливості та здійснення мрій українців про достойне життя для себе і своїх нащадків.

ВОЇНИ АТО ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ПРОЩІ ДО ГОШЕВА
2 лютого 2016, 19:01 230  

30 січня в суботу за ініціативи ГО "Дрогобич SOS" відбулась проща до Гошева в якій взяли участь бійці АТО, котрі проходять реабілітацію в м. Трускавці. Хлопці провели духовне відновлення у святому місці та мали змогу почути науку від священика.

 

Сторінка 11 із 75 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 75 Всього новин: 749 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині