Слава Ісусу Христу! "Усі ангели разом не мають такої влади, яку має священик, бо не можуть відпустити ні одного гріха. А вже найбільша священича гідність у тому, що на слова священика в Службі Божій Христос сходить на землю", - Св. Григорій Богослов

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Квітень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 124
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

ЗАВЕРШЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОГО ЮВІЛЕЙНОГО РОКУ БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ
20 листопада 2016, 12:35 331  

Завершується Надзвичайний Ювілейний Рік Божого милосердя, який був особливим благодатним часом, упродовж якого кожен християнин був покликаний досвідчити Боже милосердя у таїнстві покаяння та через здійснення паломництва до дверей милосердя, які були відкриті у катедральних храмах та відпустових місцях кожної єпархії.

УГКЦ РОЗПОЧАЛА ПРОТИДІЮ ХАБАРНИЦТВУ
20 листопада 2016, 12:20 327  

Словами Папи Франциска «Не піддавайтесь спокусі легких грошей чи нечесного заробітку, бо тут пахне корупцією» розпочалася 17 листопада в Києві презентація центру протидії корупції, який відкриває Українська Греко-Католицька Церква.

ГЛАВА УГКЦ УКРАЇНСЬКИМ СВЯЩЕНИКАМ В АВСТРІЇ: «НАЙБІЛЬШИМ НАШИМ БАГАТСТВОМ Є НАШІ ЛЮДИ, А СИЛОЮ - ДУХОВЕНСТВО»
13 листопада 2016, 12:17 394  

12 листопада, Блаженніший Святослав зустрівся з українським духовенством, яке душпастирує для громад УГКЦ в Австрії. Зустріч відбулася в рамках офіційного пастирського візиту Глави УГКЦ до Відня.

НЕВІДОМИЙ ВАТИКАН: ПОГЛЯД ЗСЕРЕДИНИ
8 листопада 2016, 12:05 416  

Ватикан представляє собою цілий таємничий світ у мініатюрі, у якому менш ніж на половині квадратного кілометра зібрано все, що необхідно для держави.

КАПЕЛАНИ – ДУХОВНІ БАТЬКИ УКРАЇНСЬКИХ ГЕРОЇВ
8 листопада 2016, 11:09 254  

Днями у Краматорську відбулося виїзне засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Згаданий форум став ювілейним, адже перший такий захід розпочинав свою роботу чверть віку тому. Його організатори подбали про те, щоби місце церковно-суспільного діалогу було промовисто-символічним.

СОБОРОВА ЛІТУРГІЯ У КАТЕДРАЛЬНОМУ ХРАМІ ПРЕСВЯТОЇ ТРІЙЦІ
4 листопада 2016, 09:53 390  

5 листопада 2016 року Божого о 10.00 год. в катедральному храмі Пресвятої Трійці служитиметься соборова літургія з нагоди завершення Ювілейного року Божого Милосердя.

ФОРМАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ДЛЯ ПАРАФІЯЛЬНИХ ДЯКІВ СДЄ У САМБОРІ
4 листопада 2016, 09:30 661  

31 жовтня 2016 року відбулася Формаційна зустріч для парафіяльних дяків СДЄ в рамках стратегії УГКЦ 2020 «Жива парафія -- місце зустрічі з живим Христом».

У ній взяли участь парафіяльні дяки з деканатів Самбірського, Старосамбірського, Мостиського та Турківського районів Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ. Після реєстрації та молитви перед присутніми виступили владика Григорій Комар, о. Ростислав Приріз, о. Любомир Митник.

ТЕРМІНОВО ПОТРІБНА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА ДЛЯ О. ОЛЕГА ЗИНИЧА
30 жовтня 2016, 13:03 354  

Терміново потрібна допомога священику, о. Олегу Зиничу.

У священнослужителя виявили пухлину головного мозку, тож він потребує термінової операції, кошти на яку родина не може зібрати самотужки. Священик Олег Зинич служив у Стебнику, в капличці Христа Чоловіколюбця (сьогодні – церква Успіння Пресвятої Богородиці). Останнім часом проживав у Львові. Однак прихожани досі згадують його доброту та людяність і змістовні проповіді, які глибоко осіли в серцях стебничан. Сьогодні о. Олегу необхідно терміново провести операцію з видалення пухлини головного мозку. Вартість операції в Австрії коштує 25 тисяч євро. Родині священика не під силу зібрати потрібну суму, бо вже близько року борються зі страшною недугою. Активні стебничани сьогодні долучаються до допомоги та підтримки. Просять всіх небайдужих допомогти, хто скільки зможе на лікування священика. Адже навіть декілька гривень від кожного з нас можуть стати підтримкою родині та допомогти врятувати життя. За детальнішою інформацією звертатись можна до старшої сестри храму Оксани Городиської (тел. 0964943413) чи до адміністратора групи Ольги (тел. 0964951570, 0937514690 )

Кошти на операцію о. Олегу Зиничу можна перерахувати також на його особистий банківський рахунок ПриватБанку, – МФО 305299, ЄДРПОУ 14360570, р/р 5168757314602386 Зинич Олег. Щиро вдячні кожному за допомогу!

IV МАЛЬТІЙСЬКИЙ ПРИЯТЕЛЬСЬКИЙ БАЛ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПРОВЕЛИ У ТИСМЕНИЦІ
23 жовтня 2016, 12:34 288  

20 жовтня о 17-00 у ресторані «Палац Ярослава» (Тисмениця, вул. Січових Стрільців) відбувся вже традиційний «IV Мальтійський приятельський бал для людей з особливими потребами».

У ТРУСКАВЦІ ВІДБУЛАСЬ ФОРМАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ДЛЯ ДЯКІВ ЄПАРХІЇ
23 жовтня 2016, 12:24 308  

17 жовтня у м. Трускавець відбулась формаційна зустріч для дяків Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Зустріч відбулась в рамках в рамках стратегії УГКЦ 2020 «Жива парафія місце зустрічі з живим Христом». Участь у заході взяло близько 100 дяків. Присутні послухали доповіді, в яких було розкрито різні сторони парафіяльного служіння дяка, взяли участь у спільній молитві та мали нагоду поспілкуватись між собою.

Сторінка 11 із 82 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 82 Всього новин: 816 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині