"Людська є річ грішити, християнська - з гріхів повстати, а диявольська - в гріхах перебувати", - Св. Августин

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Листопад 2017     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 23
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

ПАЛОМНИЦТВО, В ЧЕСТЬ БЛ. ОМЕЛЯНА КОВЧА, ДО КОНЦЕНТРАЦІЙНОГО ТАБОРУ «МАЙДАНЕК», ЩО В ПОЛЬЩІ
20 березня 2016, 12:11 265  

Прочани, духовенство та миряни Самбірсько-Дрогобицької єпархії, разом з владикою Григорієм Комаром, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії здійснили паломництво, в честь бл. Омеляна Ковча, до Концентраційного Табору «Майданек» у Любліні, що в Польщі.

ПРАКТИКА ПОСТУ ЗГІДНО З ПАРТИКУЛЯРНИМ ПРАВОМ УГКЦ
15 березня 2016, 19:13 407  

Почнім радісно час посту!* Віддавши себе духовному подвигові,* очистьмо душу, обмиймо тіло* і стримуймося в їжі, і від усяких пристрастей,* насолоджуючись духовними чеснотами.* Зростаючи в них любов'ю,* сподобимося всі побачити всечесну страсть Христа Бога* і, радіючи духом, святу Пасху. (Стихира Вечірні Сиропусної неділі).

ЛЮДИ ТВОГО МІСТА. ОТЕЦЬ БОГДАН ПРАХ: ЯК НЕ БОЯТИСЯ БАЖАТИ ВЕЛИКОГО
14 березня 2016, 00:00 281  

Отець Богдан Прах, ректор Українського католицького університету – будівничий. Він змінив ландшафт Львова і дух міста. Мабуть, мало хто знає, що будівництво Львівської духовної семінарії на вул. Хуторівка – це була саме його ініціатива і проект. А новий університетський кампус УКУ – спільне дітище о. Богдана та владики Бориса (Ґудзяка). Попри великі проекти і неабиякі управлінські вміння, отець Богдан каже, що мріє колись повернутися до наукової роботи, і жартуючи додає: “Написана книжка – краща інвестиція у майбутнє, аніж десятки підписаних документів за день”. Tvoemisto.tv розпитало о. Богдана Праха про великі мрії і про те, як долати зовнішній та внутрішній скепсис на шляху до мети.

ПСЕВДОСОБОР 1946 РОКУ: ТРАГІЧНІ І ГEРОЇЧНІ СТОРІНКИ
13 березня 2016, 17:22 313  

Минає сімдесята річниця сумнозвісних подій. Тоді, у 1946 році, в такому знаковому для УГКЦ та Галичини соборі Святого Юра радянські спецслужби, використовуючи священноначалля Російської Православної Церкви, провели спецоперацію, яку вони ще й до сьогодні називають Львівським возз’єднавчим собором.

ГЛАВА УГКЦ З НАГОДИ 70-РІЧЧЯ ПСЕВДОСОБОРУ: «СПОДІВАЄМОСЯ, НАША ПРОСТЯГНУТА РУКА ПРИМИРЕННЯ БОДАЙ ЦЬОГО РАЗУ НЕ ЗАЛИШИТЬСЯ БЕЗ ВІДПОВІДІ»
13 березня 2016, 17:08 296  

Ця Святоюрська гора в містичний спосіб стала горою Оливною. Тут, вдивляючись в майбутнє своєї Церкви та свого народу, обливався кривавим потом і сльозами праведний митрополит Андрей Шептицький, у молитві перед Отцем стояв наш великий попередник патріарх Йосиф Сліпий, знаючи, яку гірку чашу мук та страждань має пити його народ та УГКЦ.

ЖИТТЄПИС БЛАЖЕННОГО ОМЕЛЯНА (КОВЧА)
13 березня 2016, 12:23 244  

Отець Омелян Ковч народився 20 серпня 1884 р. у c. Космач Косівського повіту на Гуцульщині, у священичій сім'ї.

18 БЕРЕЗНЯ 2016 РОКУ ВІДБУДЕТЬСЯ ПРОЩА ДО МАЙДАНЕКА (ПОЛЬЩА)
13 березня 2016, 11:48 236  

18 березня 2016 року відбудеться вже традиційна проща вірних УГКЦ до Майданека (околиці Любліна, Польща). Її співорганізовують Комісія у справах мирян УГКЦ та Патріарший Паломницький Центр.

Ця проща присвячена мученицькому подвигу блаженного Омеляна Ковча. Щоб підкреслити цей внутрішній зв'язок з Божим милосердям, який так виразно проявився в житті о. Омеляна Ковча, цьогорічна проща до Майданеку буде включати також відвідини нашого храму в м. Ярослав та поклоніння чудотворній іконі Богородиці «Милосердя двері», що дасть можливість кожному паломнику отримати повний ювілейний відпуст.

"УНІЯ ІСНУЄ ВЖЕ 400 РОКІВ І ЗА ЦЕЙ ЧАС НІХТО ТАК І НЕ ЗАПРОПОНУВАВ ІНШУ МОДЕЛЬ ЄДНОСТІ", - ВЛАДИКА ВЕНЕДИКТ
10 березня 2016, 16:39 262  

Ексклюзивне інтерв'ю «Католицькому Оглядачу» Протосинкела Львівської Архиєпархії владики Венедикта (Алексійчука).

ЯК І ЧОМУ КОМУНІСТИЧНА ВЛАДА ЛІКВІДОВУВАЛА УГКЦ?
10 березня 2016, 16:26 238  

8-10 березня виповнюється 70-ті роковини з дня проведення так званого псевдособору 1946 року, на якому комуністична влада того часу офіційно ліквідувала Українську Греко-Католицьку Церкву. До цієї сумнозвісної події в Києві сьогодні відкрилася виставка під назвою «До світла воскресіння крізь терни катакомб». Перед її відкриттям Блаженніший Любомир, Архиєпископ-емерит, Олег Турій, історик, проректор Українського католицького університету, та Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті, говорили, чому УГКЦ була неприйнятною для комуністичного тоталітарного режиму, чому ми повинні сьогодні про це пам’ятати і які робити висновки.

ЛЬВІВСЬКИЙ ПСЕВДОСОБОР 1946 РОКУ
10 березня 2016, 16:13 199  

Якщо в сучасному Львові мирно співіснують безліч християнських конфесій, то в часи атеїстичного комуністичного режиму така ситуація була недопустима. Після перетворення РПЦ на свою маріонетку радянське керівництво мало намір встановити релігійний контроль над усією територією СРСР, а тому Західну Україну та УГКЦ, що діяла в її межах, чекала трагічна доля. Апофеозом активної діяльності радянських спецслужб щодо цієї церкви став так званий Львівський Собор 1946 року, на котрому фактично було ліквідовано УГКЦ. В березні цього року виповнюється 70 років від тих похмурих подій.

Сторінка 12 із 78 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 78 Всього новин: 774 Показувати на сторінці

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині