"Багатство не гріх, але дуже велика спокуса, якій небагато людей вміє опертися".  Блаженніший Любомир (Гузар)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Травень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 8
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

У ТРУСКАВЦІ ВІДБУЛАСЬ ФОРМАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ДЛЯ ДЯКІВ ЄПАРХІЇ
23 жовтня 2016, 12:24 309  

17 жовтня у м. Трускавець відбулась формаційна зустріч для дяків Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Зустріч відбулась в рамках в рамках стратегії УГКЦ 2020 «Жива парафія місце зустрічі з живим Христом». Участь у заході взяло близько 100 дяків. Присутні послухали доповіді, в яких було розкрито різні сторони парафіяльного служіння дяка, взяли участь у спільній молитві та мали нагоду поспілкуватись між собою.

У ФАТІМІ ТРИВАЄ ЦЬОГОРІЧНА ЗУСТРІЧ ЄПИСКОПІВ СХІДНИХ КАТОЛИЦЬКИХ ЦЕРКОВ ЄВРОПИ
23 жовтня 2016, 12:17 286  

«Пастирська турбота про східних католицьких мігрантів у країнах Заходу» – такою є тема чергової Зустрічі єпископів Східних Католицьких Церков Європи, яка відбувається у Фатімі (Португалія) від 20 до 23 жовтня 2016 року, на запрошення Патріарха Лісабону кардинала Мануела Клементе, президента Єпископської Конференції Португалії.

АРХИЄРЕЙСЬКА БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ З НАГОДИ ЮВІЛЕЮ СЕМІНАРІЇ
16 жовтня 2016, 12:40 367  

15 жовтня 2016 року в Катедральному храмі Пресвятої Трійці відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, з нагоди 20-ліття Дрогобицької духовної семінарії. Очолив богослужіння владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співслужінні преосвященного Клавдіо (Гуджеротті), Апостольського Нунція в Україні, і владики Григорія (Комара), єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

УРОЧИСТА АКАДЕМІЯ З НАГОДИ 20-ТИЛІТТЯ ДРОГОБИЦЬКОЇ ДУХОВНОЇ СЕМІНАРІЇ
16 жовтня 2016, 12:28 387  

14 жовтня 2016 року у музично-драматичному театрі ім. Ю. Дрогобича відбулась Урочиста Академія з нагоди 20-тиліття Дрогобицької духовної семінарії. Дійство зібрало духовенство єпархії на чолі з владиками Ярославом (Прирізом) та Григорієм (Комаром), семінаристів, отців-випускників, викладачів та настоятелів семінарії, доброчинців і благодійників, працівників, та усіх причетних до її створення і функціонування. На святі також були присутні представники інших семінарій, гості з різних навчальних закладів міста, представники влади.

«УРАЇНСЬКЕ ВІЙСЬКО Є СЬОГОДНІ НАШИМ ЛЮДСЬКИМ ПОКРОВОМ», – ГЛАВА УГКЦ НА СВЯТО ПОКРОВИ
16 жовтня 2016, 12:14 328  

Вітаю всіх вас зі святом. Прошу вас, не почувайтеся покинутими і в постійній небезпеці. Бо свято Покрови – це свято такого виду безпеки, яке можна втратити лише через зневіру. Хто вірить у Покров Пречистої Діви Марії, того вона ніколи не покине. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у храмі Покрови Пресвятої Богородиці у Вінниці під час проповіді до вірних.

ДРОГОБИЧАНИ ВИСТУПИЛИ НА ЗАХИСТ ЖИТТЯ ТА СІМ'Ї
2 жовтня 2016, 12:35 354  

25 вересня 2016 року відбулася молитовна хода вулицями міста Дрогобича «На захист життя та сім’ї» з іконою «Милосердя двері». Активну участь у ній взяли дрогобицькі семінаристи, які допомагали в організаційних питаннях, зокрема співали під час ходи, несли апаратуру (озвучення). Маршрут розпочався о 15:00 годині від храму Дрогобицьких священномучеників Северина, Якима та Віталія (вул. Коновальця).

ДРУЗІ, ПРОДОВЖУЄМО ЗБІР ДЛЯ ДРОГОБИЧАНОЧКИ ЛИХВИ ДІАНКИ!
25 вересня 2016, 12:27 332  

Знайомтеся. Це Діанка, дитина яка за 2 роки пережила 44 неуспішні операціі на гортані.

Вона ледве дихає, і кожне слово приносить їй страшну біль. Ширина іі гортані 2 міліметри, через це до легень майже не потрапляє повітря, іі грудна клітка деформована, там уже велика гуля, дуже страждає сердце. Дитина може померти будь якої миті, від неї уже втікають всі лікарі, бо просто не знають що з нею робити. Папіломатоз гортані (це коли в середині гортані утворюються пухлини) їх спробували повидаляти, і утворилися рубці, потім видалені пухлини виростали знову, і знову видалення і знову рубці, так 44 рази.

Реквізити мами: Рахунок приват банк 5168 7572 8323 2884 Лихва Надія Ярославівна

Моб. 0502436971 Марта Левченко волонтер

Це ще одна доля яку ми разом з Вами можемо змінити!

"Обери життя! Захисти сім'ю! Збережи Україну!"
17 вересня 2016, 10:38 362  

У неділю, 25 вересня, вулицями міста Дрогобича пройде молитовна хода з іконою року Божого Милосердя на захист життя та сім'ї під гаслом: "Обери життя! Захисти сім'ю! Збережи Україну!". Захід розпочнеться Молебнем у храмі блаженних священномучеників дрогобицьких Северина, Якима та Віталія (вул. Коновальця) та проходитиме вулицями: Володимира Великого, Стрийська та завершиться у катедральному храмі Пресвятої Трійці. Опісля на Площі Ринок відбудеться концертна програма, майстер-класи, солодка ярмарка.

ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОЩА ВІЙСЬКОВИХ ДО ЗАРВАНИЦІ 17-18 ВЕРЕСНЯ 2016 РОКУ БОЖОГО
11 вересня 2016, 12:31 362  

17-18 вересня відбудеться всеукраїнське паломництво військових до чудотворного місця явлення Божої Матері  -- Зарваниці. Девізом цьогорічної прощі будуть пророчі слова спалмоспівця Давида: "ВІРНИХ СТЕРЕЖЕ ГОСПОДЬ"(Пс.31,24)

Програма:

VIIІ Всеукраїнського військового паломництва до Зарваниці (17-18 вересня 2016 р.Б.)

ВІРНИХ СТЕРЕЖЕ ГОСПОДЬ (Пс. 31, 24)

16 вересня 2016 р. Б.

10.00 – Прибуття учасників оргкомітету. 18.00 – 22.00 – Прибуття та розміщення учасників. 19.00 – 20.00 – Вечеря.

17 вересня 2016 р. Б.

08.00 – 09.00 – Сніданок. 09.00 – 11.30 – Прибуття та розміщення учасників. 11.30 – 11.55 – Зустріч учасників паломництва біля парафіяльної церкви Пресвятої Тройці. 12.00 – 13.00 – Молебен перед Зарваницькою іконою Божої Матері. (Парафіяльний храм Пресвятої Тройці) 13.00 – 13.30 – Урочиста хода до скульптури Матері Божої (площа перед Собором) 13.30 – 14.30 – Обід 14.45 – 15.45 – Відновлення хресних обітів (купіль св. Анни) - Відновлення шлюбних обітів 16.00 – 17.30 – Хресна Дорога – Шлях Божої вірності (Розпочинається на площі перед Собором). 17.30 – 18.30 – Час особистої молитви 18.30 – 19.30 – Вечеря. 20.00 – 21.30 – Заупокійна Божественна Літургія за полеглими захисниками України (поруч Парафіяльної Церкви Пресвятої Трійці). 21.30 – 22.15 – Поминальна хода зі свічками (від Парафіяльної Церкви Пресвятої Тройці до площі перед Собором). 22.15 – 22.45 – Панахида. 23.00 - Чування. Духовно – мистецька програма, виступи творчих колективів (площа перед Собором).

18 вересня 2016 р. Б.

07.30 – 08.00 – Кава, чай. 09.00 – 11.00 – Архиєрейська Божественна Літургія (Площа перед Собором). 11.00 – 12.00 – Закриття Паломництва (Площа перед Собором). 13.00 – Обід. 14.30-16.00 – Роз’їзд учасників.

Бажаючих взяти участь у прощі зголоситись до середи (14.09.16) включно за номером телефону: 0676733441

(о. Любомир)

ПАПА ФРАНЦИСК ПРОГОЛОСИВ МАТІР ТЕРЕЗУ З КАЛЬКУТТИ СВЯТОЮ
4 вересня 2016, 12:26 362  

У неділю, 4 вересня 2016 р., під час урочистої Святої Меси на площі Святого Петра у Ватикані, відбулася урочиста канонізація святої Матері Терези з Калькутти. Відповідаючи на початку Святої Меси на прохання кардинала Анджело Амато, Префекта Конгрегації в справах святих, Глава Католицької Церкви офіційно проголосив її святою: «На честь Пресвятої і Нероздільної Тройці, на прославу католицької віри та скріплення християнського життя, владою Господа нашого Ісуса Христа, святих Апостолів Петра і Павла та Нашою, після довгого роздумування, неодноразово призиваючи Божу допомогу й вислухавши думку багатьох Наших братів у єпископстві, проголошуємо та визначаємо святою блаженну Терезу з Калькутти та вписуємо її до списку святих, постановивши, щоби в усій Церкві її набожно вшановували між святими. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа».

Сторінка 12 із 82 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 82 Всього новин: 817 Показувати на сторінці

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині