На будь-який заклик тебе до молитви відповідай: Готове серце моє, - і перебувай на богослуженні аж до останньої молитви, маючи за велику для себе шкоду полишити її. Бо ж коли, споживаючи їжу для підкріплення своєї плоті, перебуваєш за трапезою невідлучно, допоки не наситишся, і без конечної потреби нелегко встаєш з-за столу, то чи ж не більше маєш ти залишатися до кінця духовної поживи й укріпляти душу молитвою?  (Святий Василій Великий)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Листопад 2017     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 10
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Українську християнську молодь запрошують на міжнародний форум «Джен Фест» у Будапешті
11 червня 2012, 17:48 354  

З 29 серпня по 3 вересня 2012 року в м. Будапешті (Угорщина) відбудеться міжнародний форум молоді «Джен Фест». З ініціативи Комісії УГКЦ “Справедливість і Мир” на цьогорічному форумі вперше буде представлена й Україна: до угорської столиці приїде молодь із різних куточків нашої країни. Про це повідомляє секретаріат Комісії УГКЦ “Справедливість і Мир”.

Учасником зустрічі в Будапешті може стати кожен охочий віком від 18 років. Під час форуму, як зазначено в програмі зібрання, відбудеться низка екскурсій Угорщиною, зокрема й у столиці. Перебуваючи на «Джен Фесті», молодь із різних країн Європи зможе поспілкуватися та обмінятися досвідом суспільно-політичної діяльності.

Блаженніший Любомир (Гузар): Історія Української Церкви – це школа нашої духовності
9 червня 2012, 20:25 347  

На історію Церкви в Україні як на дисципліну, на жаль, із різних причин упродовж десятиліть не звертали уваги. Коли сьогодні ми повертаємося до таких тем – це важливо для вивчення цієї науки. Історія Церкви, а особливо Української (навіть якщо вона перебуває у вирі трагічного поділу) – є великою школою духовності.

Таку думку висловив Блаженніший Любомир (Гузар) під час Всеукраїнської науково-практичної конференції «Радомишль в історії Української Церкви 1682-1840 років», яка проходила 8 червня у м. Радомишль.

Історики аналізують роль Радомишля в історії Української Церкви
9 червня 2012, 20:22 336  

8 червня у м. Радомишль (на Житомирщині) стартувала Всеукраїнська науково-практична конференція «Радомишль в історії Української Церкви 1682-1840 років».

Конференція розпочалася Панахидою за митрополитів Пилипа Володкевича, Ясона Смогоржевського та Лева Шептицького (два останні поховані у Радомишлі): «Справою честі та справою сумління є вшанувати своїх предків. На жаль, сьогодні точно не відомо, де спочивають митрополити Ясон та Лев, а історія про їхню діяльність у Радомишлі не була розвинена у радянські часи, - зазначив Єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф (Мілян). – Тому ця конференція має історичне значення: сьогодні ми після довгої перерви згадуємо імена митрополитів і підносимо молитви перед престолом Всевишнього, щоб відновити їхні заслуги та їхню участь в історії українського християнства загалом».

Український священик в Римі захистив докторат
9 червня 2012, 20:16 379  

Девять років праці над архівними матеріалами в бібліотеках міст різних країн світу, більше як 500 сторінок тексту італійською мовою та захист перед професорами в Римі - таким видався науковий шлях українського священика, монаха-студита Юстина Бойка.

Додано відео!

У Львові відбудеться урочиста академія присвячена новомученикам УГКЦ
9 червня 2012, 20:06 479  

З нагоди беатифікації 28 новомучеників УГКЦ, яку здійснив 27 червня 2001 року у Львові Святіший Отець Іван Павло ІІ, Львівська архиєпархія УГКЦ спільно з Місією «Постуляційний центр беатифікації та канонізації святих УГКЦ», редемптористами Львівської провінції, Фундацією «Андрей» та Львівським відділення Національної всеукраїнської музичної спілки запрошує на урочисту академію, присвячену новомученикам та ісповідникам віри XX століття.

Захід розпочнеться в неділю, 24 червня, об 11.30, Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолить Владика Ігор (Возяняк), Архиєпископ та Митрополит Львівський, у храмі Блаженного Миколая Чарнецького. Урочиста академія відбудеться ввечері (початок о 18.00 год) у Львівській обласній філармонії. Вступне слово виголосить Преосвященний Владика Михайло (Гринчишин), голова Місії «Постуляційний центр беатифікації та канонізації святих УГКЦ». Продюсером цього проекту став Михайло Перун, голова фундації "Андрей".

Глава УГКЦ молився з учнями двомовних католицьких шкіл Канади
7 червня 2012, 17:09 419  

6 червня 2012 року Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, очолив Божественну Літургію для учнів католицьких двомовних шкіл міст Едмонтона та Шервуд Парка, що в Канаді. З Предстоятелем Церкви співслужили Преосвященний Владика Давид (Мотюк), Єпарх Едмонтонський, та священики. Співав на Богослужінні дитячий хор катедрального собору Святого Йосафата під керівництвом с. Еммануїли Харишин, СНДМ.

Глава УГКЦ у Канаді відвідав колишній табір інтернованих українців
6 червня 2012, 23:43 350  

 

5 червня 2012 року Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, відвідав один із 24 табoрiв на території Замкової гори (неподалік м. Бенф, що в Канаді), який свого часу був призначений для утримання інтернованих українців у роки Першої світової війни. Про це повідомила с. Еммануїла Харишин, СНДМ.

Глава УГКЦ закликав львів’ян не соромитись бути відкритими
6 червня 2012, 23:33 319  

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) у Інтернет-ролику звернувся до львів'ян з нагоди проведення Євро-2012 у місті Львові.

Додано відео!

Видавництво УКУ презентувало книгу про екуменізм у Київській Церкві
6 червня 2012, 23:03 356  

Видавництво Українського католицького університету презентувало переклад книжки Ігоря Мончака «Флорентійський екуменізм у Київській Церкві. Унійна ідея в помісній еклезіальній традиції». «Автор акцентує на єдності Церкви у її різноманітті: еклезіальному, культурному, національному. З іншого боку, Ігор Мончак, досліджуючи загальні еклезіологічні богословські принципи, опирається на конкретний досвід Церкви Київської традиції, який зокрема пов’язаний з її спробами впровадити ідею єдності з Римським Апостольським престолом та єдності Вселенської Церкви.

Проект, який має назву...
4 червня 2012, 22:03 418  

Навесні 2011 року група дрогобичани ініціювали акцію вшанування пам’яті загиблих земляків у колишній внутрішній тюрмі управління МГБ СРСР Дрогобицької області, що знаходилася в Дрогобичі на вул. Стрийській, 3 (тепер – заднє подвір’я Інституту фізики і математики при Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка). Акція відбулася 22 червня 2011 року, в день 70-річчя від початку активної фази Другої світової війни на українських землях та чергової хвилі масових репресій, вчинених більшовицьким режимом проти мирного населення Західної України. За оцінками експертів, у Дрогобицькій тюрмі у червні 1941 року, перед приходом німецьких військ, московська комуністична влада злочинно стратила майже 1000 людей.  

Сторінка 75 із 78 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 Всього новин: 774 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині