"Хай воскресне Бог, і розбіжаться вороги його, і хай тікають від лиця його ті, що ненавидять його". 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Січень 2018     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 38
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Греко-католики вболівають за свою збірну
14 червня 2012, 16:51 252  

У світлиці храму УГКЦ у Вишгороді організовано перегляд футбольних матчів Євро 2012.

Тепер парафіяни ходять до церкви двічі на день: зранку на Службу Божу і пізно ввечері, щоб разом дивитися гру.

Додано відео!

Ректор УКУ сподівається, що Євро-2012 подарує людям відчуття єднання
13 червня 2012, 16:24 241  

Ректору УКУ о. Борисові Ґудзякові подобається атмосфера, яка панує у Львові під час проведення Євро 2012. Футбольний чемпіонат він вважає доброю нагодою для позитивного виявлення емоцій. Радість багатьох людей священик на власні очі побачив під час перегляду з львівської фан-зони одного із матчів.

«Я дивився гру збірної України із збірною Швеції у львівській фан-зоні. Атмосфера у Львові прекрасна. Взагалі, місто останніми роками підсвідомо і свідомо готувалося до цієї події. І воно залишається особливо відкритим для своїх мешканців та для гостей», – зазначив о.д-р Борис в коментарі для РІСУ.

Папа Венедикт XVI призначив Главу УГКЦ членом Папської Ради сприяння єдності християн
13 червня 2012, 16:19 250  

У вівторок, 12 червня 2012 року, у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Венедикт XVI призначив Блаженнішого Святослава (Шевчука), Главу Української Греко-Католицької Церкви, членом Папської Ради сприяння єдності християн. До складу цього структурного підрозділу Апостольської Столиці також увійшли: Архиєпископ Ризький Збігнєв Станкевич, Секретар Конгрегації євангелізації народів Архиєпископ Савіо Гон Тай-Фай, Єпископ Реґензбурзький Ґергард Людвіґ Мюллер (Німеччина) та Єпископ Саскатунський Дональд Джозеф Болен (Канада).

Розпочався візит Глави УГКЦ до Ірландії
13 червня 2012, 16:14 216  

12 червня 2012 року Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, прибув до Ірландії. У рамках душпастирського візиту до цієї країни Глава УГКЦ візьме участь у Всесвітньому Євхаристійному конгресі та відвідає парафію Блаженного Миколая Чарнецького в Дубліні.

Предстоятеля Церкви в аеропорту зустріли Владика Гліб (Лончина), Екзарх для українців греко-католиків у Великій Британії та Візитатор для українців греко-католиків в Ірландії, о. Василь Корніцький, діти та представники греко-католицької громади.

У Львівській духовній семінарії відбувся семінар для координаторів таборів у єпархіях та екзархатах УГКЦ
13 червня 2012, 16:12 322  

У рамках підготовки до 1025-ліття хрещення Русі-України та цьогорічного відзначення в УГКЦ року Святих Таїнств, за сприяння Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ й Катехитично-педагогічного інституту УКУ 10–12 червня 2012 року у Львівській духовній семінарії Святого Духа відбувся семінар для координаторів таборів у єпархіях та екзархатах УГКЦ. На цьому семінарі було представлено методичний посібник «Моє життя в Христі», який допоможе в організації та проведенні християнських таборів.

У Римі презентували видання «Патріарх Йосип Сліпий у документах радянських органів державної безпеки. 1939-1987 рр.»
12 червня 2012, 14:51 323  

9 червня 2012 року, напередодні неділі Всіх святих, в Інституті Климента Папи, при соборі Премудрості Божої в Римі, було презентовано двотомне видання «Патріарх Йосип Сліпий у документах радянських органів державної безпеки. 1939-1987 рр.». Автор і упорядник книг – Володимир Сергійчук, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Учасники зустрічі - студенти, науковці, дипломатичні працівники, духовенство. Представив доповідача Владика Діонісій (Ляхович), апостольський візитатор для українців-католиків в Італії та Іспанії.

Блаженніший Святослав зустрівся з молоддю Едмонтонської єпархії
12 червня 2012, 14:48 290  

У рамках свого пастирського візиту Блаженніший Святослав зустрівся з молоддю Едмонтонської єпархії (Канада).

Під час спілкування з понад 150-ма молодими людьми Предстоятель УГКЦ подякував за нагоду зустрітися та привітав присутніх від імені молоді України. Крім того, Предстоятель УГКЦ заохотив молодь Едмонтонської єпархії до «автентичного християнського життя, основаного на співпраці з Богом, молитві та служінні ближнім». Відповідаючи на запитання, Блаженніший Святослав звернув увагу на «важливість вивчення нашої традиції, як тієї, що дозволить відкрити багатство Церкви та ділитися ним з іншими».

Глава УГКЦ висловив стурбованість, що деякі радикальні угруповання хочуть зірвати процес примирення між поляками та українцями
12 червня 2012, 14:41 300  

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) висловив стурбованість, довідавшись, що деякі радикальні угрупування хочуть використати 70-ту річницю кривавих подій на Волині 1943 року, яку відзначатимуть наступного року, щоб зірвати процес примирення між поляками та українцями. Про це Глава УГКЦ сказав в інтерв'ю польській Католицькій інформаційній агенції.

Владика Богдан (Дзюрах) під час прощі у Биличах на Старосамбірщині: "Ми є тут, бо ми – жива Церква"
11 червня 2012, 17:59 370  

Упродовж 9-10 червня до с.Биличі, що на Старосамбірщині, прибували тисячі паломників з різних куточків Львівської області, щоб занести перед престол Всевишнього за посередництвом Пресвятої Богородиці свої молитви й прохання. Щороку тут в неділю Всіх святих відбувається зальноєпархіальна проща Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Участь в паломництві беруть понад 10 тисяч вірних.

Напередодні, 9 червня, до Билич у пішу прощу в супроводі священиків вирушили вірні з м.Самбора. Для самбірчан це паломництво стало вже доброю традицією. Кожного року серед паломників присутні випускники шкіл, які складають Богові подяку за час навчання у школі і просять благословення на подальше життя. Іншим паломницьким маршрутом 9 червня вирушили до Билич вірні Старосамбірського деканату, які цього дня подолали близько 30 км. Під час піших прощ священики виголошували повчальні науки, вірні ж приступали до святої тайни сповіді.

 

Українську християнську молодь запрошують на міжнародний форум «Джен Фест» у Будапешті
11 червня 2012, 17:48 370  

З 29 серпня по 3 вересня 2012 року в м. Будапешті (Угорщина) відбудеться міжнародний форум молоді «Джен Фест». З ініціативи Комісії УГКЦ “Справедливість і Мир” на цьогорічному форумі вперше буде представлена й Україна: до угорської столиці приїде молодь із різних куточків нашої країни. Про це повідомляє секретаріат Комісії УГКЦ “Справедливість і Мир”.

Учасником зустрічі в Будапешті може стати кожен охочий віком від 18 років. Під час форуму, як зазначено в програмі зібрання, відбудеться низка екскурсій Угорщиною, зокрема й у столиці. Перебуваючи на «Джен Фесті», молодь із різних країн Європи зможе поспілкуватися та обмінятися досвідом суспільно-політичної діяльності.

Сторінка 75 із 79 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 Всього новин: 783 Показувати на сторінці

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині