"Хто себе вивищить, той буде принижений, а хто себе принизить, той буде вивищений." /Мт.23,12/ 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Червень 2018     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 33
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Експерт з морального богослов’я розповів про порушення у сфері людської статевості
18 червня 2012, 23:01 526  

Люди, які живуть гомосексуальним життям, не можуть вимагати права на одруження або на те, щоб мати дітей. Однак гідність гомосексуаліста треба шанувати як гідність будь-якої особи, його треба поважати як громадянина і як людину у всіх його правах. Гомосексуалістові, якщо він християнин, дуже непросто в житті. Таку людину треба прийняти, підтримати, і ні в якому разі не відкидати.

«Пресвята Євхаристія була джерелом мужності та стійкості наших єпископів, священиків, богопосвячених осіб і мирян», – Глава УГКЦ під час Міжнародного Євхаристійного конгресу в Ірландії
18 червня 2012, 22:58 375  

«За дивним проявом Божественного Провидіння дні Євхаристійного конгресу збіглися зі Святом Пресвятої Євхаристії – вшануванням Таїнственних Тіла й Крові нашого Спасителя за юліанським календарем, за яким живуть багато Церков Східної традиції. Для Церков Християнського Сходу саме Божественна Літургія є найвищим способом святкування та почитання Тіла й Крові нашого Спасителя, вершиною молитовного злету й проникання в глибини спілкування між Богом і людиною, насолодою й радістю присутності Триєдиного Бога в житті Його Церкви», – про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук) 16 червня 2012 року під час проповіді на 50-му Міжнародному Євхаристійному конгресі в церкві Святого Хреста в Клонлиф-коледжі в м. Дубліні (Ірландія).

Комісія УГКЦ у справах шкільництва змінила назву
18 червня 2012, 22:55 367  

Відповідно до Декрету від 20 травня 2012 року про зміну назви Комісії УГКЦ у справах шкільництва на Комісію УГКЦ у справах освіти і виховання, Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, вніс відповідні зміни й доповнення до Положення про комісію. Отож, метою діяльності Комісії є допомога Предстоятелеві УГКЦ у формуванні пропозицій щодо діяльності УГКЦ у сфері дошкільного, загальноосвітнього й позашкільного навчання. Крім того, до обов’язків комісії входить розробка програм, навчально-виховних матеріалів і підручників, що сприятимуть введенню християнських цінностей в освітньо-виховний процес. Про це сказала с. Христофора Буштин, СНДМ, голова Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання, під час чергового засідання голів єпархіальних комісій, що відбулося 15 червня 2012 року в приміщенні Патріаршої курії у Львові, на території Святоюрського комплексу.

Протопресвітери Львівської архиєпархії УГКЦ ознайомилися з розвитком греко-католицьких громад на теренах Центральної України
16 червня 2012, 18:21 420  

З 11 по 13 червня 2012 року Преосвященний Владика Венедикт (Алексійчук), голова персоналу Львівської архиєпархії, організував виїзне засідання протопресвітеріату архиєпархії, щоб ознайомити протопресвітерів зі станом розвитку УГКЦ в Центральній Україні, зокрема, у Київській архиєпархії. Про це повідомляє прес-служба Львівської архиєпархії УГКЦ.

У понеділок, 11 червня, після Божественної Літургії, яку очолив Владика Венедикт у архикатедральному соборі Святого Юра, священики вирушили до Києва. Дорогою відвідали парафію Святого Василія Великого в м. Житомирі, адміністратором якої є о. Віталій Сидорук. На запрошення сестер Чину святого Василія Великого душпастирі завітали до Свято-Введенського жіночого монастиря в Житомирі. Увечері цього самого дня отці прибули до Києва й поселилися в приміщенні Благодійного фонду «Карітас-Київ».

Отці-василіани запрошують у віртуальний тур «Крехівська обитель»
16 червня 2012, 18:12 372  

З нагоди святкування 400-ліття Крехівської обителі отці-василіани прагнуть представити всім охочим сторінки історії цього монастиря в новому проекті «Віртуальні мандрівки василіанськими святинями». Про це повідомив о. Йоаким Ковальчук, ЧСВВ.

Віртуально побувати в Крехівській обителі отців-василіан можна за цим посиланням: перейти. Підготовлено тур за участю команди перейти. 

Нещодавно, до дня міста Лева та Євро-2012, було презентовано віртуальну мандрівку храмом Святого Андрія Первозванного. Наступні представлення василіанських святинь відбудуться:

Українська та німецька молодь із "Карітасу" зустрілася на відпочинку в Карпатах
16 червня 2012, 18:09 339  

Протягом чотирьох днів на Прикарпатті діяв відпочинково-рекреаційний табір для молоді з особливими потребами. Сімдесят учасників табору впродовж 11-14 червня перебували на базі відпочинку «Берегиня» с. Тухля на Львівщині, також до них долучилася й делегація з Німеччини ─ 10 представників німецького "Карітасу" м. Аахен із функціональними обмеженнями.

Метою табору «Крок за кроком», як і "Карітасу" загалом, є поліпшення фізичного й психічного здоров'я людей з особливими потребами, покращення їхніх соціальних і практичних навичок, налагодження контактів, отримання нових вражень. Під час функціонування відпочинково-рекреаційного табору молоді неповносправні особи гуляли й спілкувалися на свіжому повітрі, робили фізичні вправи та грали в рухливі ігри, ходили в міні-походи та до річки, мали пікніки й дискотеки, карнавал, працювали в тематичних групах і брали участь у Святій Літургії та вечірніх молитвах. Батьки з різних міст, де працює "Карітас", теж мали змогу познайомитися одне з одним, поділитися своїми радощами й проблемами.

Блаженніший Святослав (Шевчук) відвідав відпустове місце в Ноку (Ірландія)
16 червня 2012, 18:02 356  

14 червня 2012 року Блаженніший Святослав (Шевчук) разом із Владикою Глібом (Лончиною), Апостольським екзархом для українців-католиків у Великобританії та Апостольським Візитатором для українців-католиків Ірландії, і о. Василем Корніцьким відвідали відпустове місце в Ноку (Ірландія).

Історія Марійського центру в Ноку почалася 21 серпня 1879 року. Саме тоді Пречиста Діва Марія, святий Йосиф і святий євангелист Іван з’явилися в місцевій церкві п’ятнадцятьом вірним. Сьогодні відпустове місце в Ноку, невеликому містечку на заході Ірландії, вважається одним із найвідоміших Марійських місць світу.

Блаженніший Святослав у Дубліні бере участь в Євхаристійному конґресі
14 червня 2012, 16:57 302  

Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав (Шевчук), у рамках душпастирського візиту до Ірландії, бере участь у 50-му Міжнародному Євхаристійному конґресі під гаслом "Євхаристія: Сопричастя з Христом і між нами". Крім Блаженнішого Святослава, Українську Греко-Католицьку Церкву представляють, Владика Гліб (Лончина), Апостольський екзарх у Великій Британії та візитатор для українців в Ірландії, місцевий душпастир о. Василь Корніцький та українські вірні громади Дубліну, - повідомили у прес-службі Апостольського екзарха у Великій Британії.

Греко-католики вболівають за свою збірну
14 червня 2012, 16:51 299  

У світлиці храму УГКЦ у Вишгороді організовано перегляд футбольних матчів Євро 2012.

Тепер парафіяни ходять до церкви двічі на день: зранку на Службу Божу і пізно ввечері, щоб разом дивитися гру.

Додано відео!

Ректор УКУ сподівається, що Євро-2012 подарує людям відчуття єднання
13 червня 2012, 16:24 282  

Ректору УКУ о. Борисові Ґудзякові подобається атмосфера, яка панує у Львові під час проведення Євро 2012. Футбольний чемпіонат він вважає доброю нагодою для позитивного виявлення емоцій. Радість багатьох людей священик на власні очі побачив під час перегляду з львівської фан-зони одного із матчів.

«Я дивився гру збірної України із збірною Швеції у львівській фан-зоні. Атмосфера у Львові прекрасна. Взагалі, місто останніми роками підсвідомо і свідомо готувалося до цієї події. І воно залишається особливо відкритим для своїх мешканців та для гостей», – зазначив о.д-р Борис в коментарі для РІСУ.

Сторінка 75 із 80 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Всього новин: 791 Показувати на сторінці

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині