Горе мудрим у власних очах та розумним перед собою самим! Горе тим, що хоробрі винце попивати, і силачі на мішання п'янкого напою, що несправедливого чинять в суді за хабар справедливим, а праведність праведного усувають від нього... Горе тим, що зло називають добром, а добро злом, що ставлять темноту за світло, а світло за темряву, що ставлять гірке за солодке, а солодке за гірке! (Іс. 5:8,11)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Грудень 2018     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 27
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Український священик в Римі захистив докторат
9 червня 2012, 20:16 464  

Девять років праці над архівними матеріалами в бібліотеках міст різних країн світу, більше як 500 сторінок тексту італійською мовою та захист перед професорами в Римі - таким видався науковий шлях українського священика, монаха-студита Юстина Бойка.

Додано відео!

У Львові відбудеться урочиста академія присвячена новомученикам УГКЦ
9 червня 2012, 20:06 555  

З нагоди беатифікації 28 новомучеників УГКЦ, яку здійснив 27 червня 2001 року у Львові Святіший Отець Іван Павло ІІ, Львівська архиєпархія УГКЦ спільно з Місією «Постуляційний центр беатифікації та канонізації святих УГКЦ», редемптористами Львівської провінції, Фундацією «Андрей» та Львівським відділення Національної всеукраїнської музичної спілки запрошує на урочисту академію, присвячену новомученикам та ісповідникам віри XX століття.

Захід розпочнеться в неділю, 24 червня, об 11.30, Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолить Владика Ігор (Возяняк), Архиєпископ та Митрополит Львівський, у храмі Блаженного Миколая Чарнецького. Урочиста академія відбудеться ввечері (початок о 18.00 год) у Львівській обласній філармонії. Вступне слово виголосить Преосвященний Владика Михайло (Гринчишин), голова Місії «Постуляційний центр беатифікації та канонізації святих УГКЦ». Продюсером цього проекту став Михайло Перун, голова фундації "Андрей".

Глава УГКЦ молився з учнями двомовних католицьких шкіл Канади
7 червня 2012, 17:09 552  

6 червня 2012 року Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, очолив Божественну Літургію для учнів католицьких двомовних шкіл міст Едмонтона та Шервуд Парка, що в Канаді. З Предстоятелем Церкви співслужили Преосвященний Владика Давид (Мотюк), Єпарх Едмонтонський, та священики. Співав на Богослужінні дитячий хор катедрального собору Святого Йосафата під керівництвом с. Еммануїли Харишин, СНДМ.

Глава УГКЦ у Канаді відвідав колишній табір інтернованих українців
6 червня 2012, 23:43 447  

 

5 червня 2012 року Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, відвідав один із 24 табoрiв на території Замкової гори (неподалік м. Бенф, що в Канаді), який свого часу був призначений для утримання інтернованих українців у роки Першої світової війни. Про це повідомила с. Еммануїла Харишин, СНДМ.

Глава УГКЦ закликав львів’ян не соромитись бути відкритими
6 червня 2012, 23:33 406  

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) у Інтернет-ролику звернувся до львів'ян з нагоди проведення Євро-2012 у місті Львові.

Додано відео!

Видавництво УКУ презентувало книгу про екуменізм у Київській Церкві
6 червня 2012, 23:03 444  

Видавництво Українського католицького університету презентувало переклад книжки Ігоря Мончака «Флорентійський екуменізм у Київській Церкві. Унійна ідея в помісній еклезіальній традиції». «Автор акцентує на єдності Церкви у її різноманітті: еклезіальному, культурному, національному. З іншого боку, Ігор Мончак, досліджуючи загальні еклезіологічні богословські принципи, опирається на конкретний досвід Церкви Київської традиції, який зокрема пов’язаний з її спробами впровадити ідею єдності з Римським Апостольським престолом та єдності Вселенської Церкви.

Проект, який має назву...
4 червня 2012, 22:03 533  

Навесні 2011 року група дрогобичани ініціювали акцію вшанування пам’яті загиблих земляків у колишній внутрішній тюрмі управління МГБ СРСР Дрогобицької області, що знаходилася в Дрогобичі на вул. Стрийській, 3 (тепер – заднє подвір’я Інституту фізики і математики при Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка). Акція відбулася 22 червня 2011 року, в день 70-річчя від початку активної фази Другої світової війни на українських землях та чергової хвилі масових репресій, вчинених більшовицьким режимом проти мирного населення Західної України. За оцінками експертів, у Дрогобицькій тюрмі у червні 1941 року, перед приходом німецьких військ, московська комуністична влада злочинно стратила майже 1000 людей.  

У червні у парафіях УГКЦ в Україні проходитиме Євхаристійний тиждень
31 травня 2012, 20:32 383  

Готуючись до ювілею 1025-річчя Хрещення Русі-України, Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ (54-та сесія від 27–28 жовтня 2011 р., Львів–Брюховичі, п. 6) поблагословив концепцію проведення 2012 Року Святих Таїнств з акцентом на Євхаристійному тижні в парафіях і затвердив план проведення цього тижня 1-7 червня. 

Катехитична комісія Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та оргкомітет організації і проведення Року Святих Таїнств підготував допоміжні матеріали для проведення Євхаристійного тижня в парафіях УГКЦ.

Для належної підготовки вірних до святих таїнств Покаяння та Пресвятої Євхаристії
 

Не бійтесь бути християнами навіть тоді, коли це не вигідно, – Блаженніший Святослав
30 травня 2012, 13:36 505  

Блаженніший Святослав Шевчук, Глава Української Греко-Католицької Церкви, дав інтерв’ю для програми «Where God Weeps», яка виходить за сприяння організації Допомога Церкві у потребі. Інтерв’ю проводила п. Марі-Паулін Меєр.

- Я зауважила, що Ви не носите розп’яття, а зображення Богородиці. Чи можете розповісти чому?


Блаженніший Святослав: Цей знак носиться для того, щоб показати гідність єпископського служіння східних єпископів. Ми завжди носимо ікону Богородиці, а саме цю особливу ікону, виготовлену руками, мені подарував мій Патріярх в день моїх єпископських свячень. Ця ікона має особливе значення, як сказав мені Патріярх, якщо мені коли-небудь буде сумно, я завжди зможу знайти розраду в Богородиці.

У Єпархіальному музеї в Трускавці відкрилась виставка живопису Вероніки Мосевич
30 травня 2012, 13:17 449  

У Єпархіальному музеї в Трускавці 28 травня 2012 р. відкрилась персональна виставка картин Вероніки Мосевич. Це лише друга персональна виставка художниці, яка не лише малює, а ще й пише вірші та музику, співає і навіть шиє одяг за власним дизайном. Вероніка Мосевич – дрогобичанка, закінчила ЗОШ №2, музичне училище та фізико-математичний факультет дрогобицького вишу. Більше відома загалу як співачка та поетеса.   Картини пані Вероніки надзвичайно різноманітні. Це свідчить про те, що художниця перебуває в пошуку, пробує щось нове і виробляє власний стиль. Різноплановість жанрів: від портрету до пейзажу, від натюрморту до картин у стилі "ню" робить експозицію надзвичайно цікавою.

Сторінка 78 із 81 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 Всього новин: 801 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині