Пасха красна; Пасха Господня; Пасха! Пасха преславная нам засіяла; Пасха! Радісно одні одних обнімімо! О, Пасхо, визволення від скорбот! Нині бо з гробу, наче зо світлиці, засіяв Христос, жінок же радістю наповнив, мовивши: Проповідуйте апостолам.

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Серпень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 6
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Владика Ярослав про чудотворне місце у Грушеві
15 травня 2012, 22:01 451  

13 травня на Дрогобиччині, у с. Грушів, відбулась загальноєпархіальна проща до Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Щороку, у другу неділю травня, до Грушева прибувають тисячі паломників, щоб занести свої молитви до Бога, який прославив Богородицю у цьому святому місці.
«Своєю появою Пресвята Богородиця допомогла нам перебороти рабський страх, який довгі роки сіяла безбожна комуністична система, розбудити у своєму серці найглибші духовні почуття та тугу за Богом», - зазначив у своєму зверненні до вірних під час Божественної Літургії Преосвященний владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії. «Тут ми знову відчули, що ми - християнський самобутній народ, який має свою богоносну культуру, котра глибоко закорінена в правдивій Христовій вірі», - додав архиєрей (читати повний текст проповіді).

День матері
13 травня 2012, 12:58 589  

  В сьогоднішню неділю ми вшановуємо день матері. Материнство це – прекрасне почуття, Бог вклав у серце жінки материнську любов яка жертовна, самовіддана, безкорисна і відкрита. Слово мама - це перше слово, яке промовляє дитина. Мама не тільки дає життя дитині, але і оберігає його на протязі всього її життя. Чуйне серце і ніжна любов, дбайливе ставлення та самопожертва - це є ті почуття, якими леліє кожна мати свою дитину.
Існує поговірка: у дитини заболить палець, а у мами болітиме серце. Мати відчуває свою дитину, любить її – живе нею. Щасливі діти, котрі зазнають дбайливої опіки матері!

Блаженніший Святослав благословив відкриття 350-го ювілею м. Івано-Франківська
10 травня 2012, 22:22 580  

5 травня на святкування 350-го ювілею міста Івано-Франківська завітали Глави трьох традиційних християнських Церков України - УГКЦ, УПЦ КП, УАПЦ.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) зустрів Патріарха Філарета, Предстоятеля УПЦ КП, та Митрополита Мефодія, Предстоятеля УАПЦ, в Митрополичому соборі Святого Воскресіння УГКЦ м. Івано-Франківська.

 

Блаженний Омелян (Ковч) - життєпис
9 травня 2012, 16:06 465  

Отець Омелян Ковч народився 20 серпня 1884 р. у c. Космач Косівського повіту на Гуцульщині, у священичій сім'ї.

Підготовку до священства пройшов у римській Колегії святих Сергія і Вакха, студіюючи богослов'я в Урбаніянському університеті. У 1911 р. прийняв єрейські свячення з рук єпископа Григорія Хомишина. Спочатку працював в Галичині, пізніше у Боснії, куди зголосився поїхати, щоби душпастирювати серед українських греко-католиків в окрузі Прієдор. Нелегка була праця молодого священика в країні, де абсолютну більшість становили слов'яномовні мусульмани. Але о. Омелян 4 роки служив боснійським українцям далеко від Батьківщини. 

Об'ява Божої Матері у Грушеві
6 травня 2012, 14:36 3374  

   З'ява Матері  Божої у цьому селі припадає на 1987 р. Тоді, навесні, у старенькій каплиці Пресвятої Трійці 1878 з'явилась Пречиста Діва Марія. Ця звістка дуже швидко поширилась по околиці. На святе місце цілодобово почали прибувати паломники, які чітко бачили видіння Матері Божої то в  голубому, то в чорному одязі. Таку переміну кольорів пояснювали пересторогою Богородиці: якщо навернетесь до Бога, будете на небі, якщо ж ні, попадете у пекло. А це, як відомо, були атеїстичні часи. Цікаві факти...

 

13 травня 2012 року відбудеться щорічна Єпархіальна проща до с. ГРУШІВ, ДРОГОБИЧЧИНА. Вихід у неділю о 6:00 від Катедрального собору Пресвятої Трійці СДЄ.

Парафія св. Архистратига Михаїла СДЄ УГКЦ, с. Тишковичі
4 травня 2012, 22:55 1449  

     Село Тишковичі належить до категорії маленьких сіл Мостищини. Воно знаходиться за 4 кілометри від державного кордону з Польщею, на дорозі Мостиська–Добромиль. Перша історична згадка про село датується 1313 роком, сягаючи часів правління Юрія І, сина князя Галицького Лева. Саме там, з непам’ятних часів, у лісі стоїть капличка Пресвятої Діви Марії. Збудована вона біля джерела. Вважається, що той, хто обмиється водою з нього, буде зцілений. Географічне розположення святого місця вдало відкриває людям можливість попросити у Богородиці благословення під час поїздки за кордон та про щасливе повернення додому. У документах Перемиської консисторії 1472 року вперше згадується і про існування храму в Тишковичах, як окремої парафіяльної церкви із своїм священиком.  

Притча: Задуми диявола
2 травня 2012, 10:24 581  

  Одного разу Сатана скликав всесвітній з'їзд бісів. У своїй вступній промові він сказав:

- Ми не можемо перешкодити християнам ходити в церкву. Ми не можемо утримати їх від читання Біблії. Ми навіть не можемо не дозволити їм сформувати особисті стосунки з їхнім Спасителем. Як тільки вони встановлюють зв'язок з Ісусом, ми втрачаємо владу над ними. Так нехай ходять у свої церкви. Але ми вкрадемо у них їх час, так, що вони не зможуть розвивати свої стосунки з Ісусом Христом. Ось що я хочу, щоб ви зробили, - сказав диявол, - перешкоджайте їм увійти в спілкування з їх Спасителем і підтримувати цей зв'язок протягом дня.

Травень - місяць Пресвятої Богородиці
1 травня 2012, 14:29 2072    парафіяльна 

Сьогодні за нашою християнською традицією ми розпочали маївку, особливе моління до Пресвятої Богородиці, коли вірні впродовж усього травня місяці величають нашу Небесну Покровительку. Цьогорічну першу маївку відслужив о. Василь Кулиняк, а в проповіді наголосив яке велике значення має культ Пресвятої Богородиці в нашому народі та в який спосіб почитаємо Божу Матір. По закінченні молебня відбувся процесійний обхід навколо храму.

 Упродовж кількадесяти літ відбувається в Українській Католицькій Церкві травневе Богослуження. Багато вірних поспішає до церкви після тяжкої весняної праці, щоби прославляти Марію, Царицю Небес. Віддячується Небесна Мати Своїм дітям за ці прояви любові та наділяє їх усякими ласками. Всіх дітей рада би бачити Небесна Мати в цей місяць біля Свого Престолу. Нікого не віддаляє, всіх бажає пригорнути до Свого Материнського Серця. 

Освячено Фігуру Божої Матері
23 квітня 2012, 13:57 958    парафіяльна 

       На території нашої парафії - Преображення ГНІХ (на розі вулиць Стрийська та Раневицька) постала велична  фігура - Божої Матері. Поставлена вона завдяки старанням благочинця та жертводавця,  практикуючого парафіянина нашого храму п. Степана Прокопіва, котрий поставив цю фігуру Пресвятої Богородиці, біля свого нового магазину. Проте постарався, щоб ця фігури стояла не на його власній приватній території, а щоб всі вірні могли прийти помолитися і вшанувати Божу Матір. Так наголосив у своїй проповіді всечесніший прот. Любомир.

 

Великоднє богослужіння. "Хай Воскресне Бог..."
15 квітня 2012, 13:04 906    парафіяльна 

   Вночі на 15 квітня у нашому Преображенському храмі  відбулася святкова пасхальна відправа, яку очолив настоятель  протоієрей Любомир Митник у співслужінні о. Володимира Волошина (котрий очоли Великодню Божественну Літургію). Великоднє богослужіння розпочалося із хресного ходу біля новозбудованого храму, після якого перед зачиненими дверима храму розпочалася Пасхальна утреня. Після багаторазового співу "Христос воскрес із мертвих..." духовенства і народу отець відчинив хрестом двері храму, що символізує собою відвалення ангелом каменя від Гробу Господнього.  

Сторінка 81 із 82 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 Всього новин: 819 Показувати на сторінці

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині