"Не будь недбалий у молитві; не занедбуй давати милостиню". (Сир. 7. 10)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Березень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 6
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

РІЗДВЯНІ РЕКОЛЕКЦІЇ
10 січня 2017, 00:35 441  

 

Напередодні Різдва, вірні нашої парафіальної спільноти Преображення Господнього мали нагоду брати участь у різдвяних реколекціях. Реколектантом був запрошений о. Ростислав Приріз, який охоче поділився власним досвідом підготовки та пережиття великого свята Різдва Господнього. У своїх проповідях отець підкресив значення події вплочення Сина Божого для людства та для кожного з нас зокрема: "Ісус Христос народжується для людей, для спасіння всього людства. Він приходить до людства не благочестивого, але впалого у гріх." Від імені парафії висловлюємо вдячність о. Ростиславу за благу вістку про воплочення Спасителя, Який прийшов спасти те, що загинуло.

У ЛЬВОВІ ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЩОДЕННИКА О. ВАСИЛЯ ПОТОЧНЯКА
18 грудня 2016, 11:45 366  

«Кажуть, очікування смерті - гірше смерті. О. Василь до того дня йшов, мабуть, тяжко, але він хотів поділитися своїм словом. Це була його воля - залишити свої переживання для тих, хто, не дай Боже, тавруватиме його дорогою, аби хтось з того скористав», - зазначив Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ Владика Йосиф Мілян.

В УКУ ВІДБУЛАСЯ КОНФЕРЕНЦІЯ ПРО БОГОСЛОВ’Я МАЙДАНУ
18 грудня 2016, 11:10 358  

15 грудня кафедра пасторального богослов’я філософсько-богословського факультету УКУ провела науково-практичну конференцію, на якій науковці інтердисциплінарно, крізь призму гуманітарних наук та богослов’я, намагалися проаналізувати унікальний феномен досвіду Бога на Майдані.

«ІСТОРІЯ ХХ СТОЛІТТЯ ПОКАЗУЄ, ЩО ТІ АГРЕСОРИ, ЯКІ ПОЧИНАЛИ СВІТОВІ ВІЙНИ, ЇХ ПРОГРАВАЛИ», – ГЛАВА УГКЦ
18 грудня 2016, 11:05 293  

Я думаю, що війна, як кара Божа за гріхи, стосується того, хто її починає. Війна – це покарання для агресора. Подивіться, історія ХХ століття показує, що ті агресори, які починали світові війни, їх програвали, тобто ставали жертвами власного злочину.

ЗБІРКА НА ДРОГОБИЦЬКУ ДУХОВНУ СЕМІНАРІЮ
24 листопада 2016, 08:50 372  

 У неділю, 20 листопада, до нашої парафії завітав Андрій Кузьма, семінарист VI курсу Дрогобицької духовної семінарії, для проведення збірки коштів на утримання семінарії, яка вже традиційно відбувається щороку восени.

 

 

ЗАВЕРШЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОГО ЮВІЛЕЙНОГО РОКУ БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ
20 листопада 2016, 12:35 330  

Завершується Надзвичайний Ювілейний Рік Божого милосердя, який був особливим благодатним часом, упродовж якого кожен християнин був покликаний досвідчити Боже милосердя у таїнстві покаяння та через здійснення паломництва до дверей милосердя, які були відкриті у катедральних храмах та відпустових місцях кожної єпархії.

УГКЦ РОЗПОЧАЛА ПРОТИДІЮ ХАБАРНИЦТВУ
20 листопада 2016, 12:20 323  

Словами Папи Франциска «Не піддавайтесь спокусі легких грошей чи нечесного заробітку, бо тут пахне корупцією» розпочалася 17 листопада в Києві презентація центру протидії корупції, який відкриває Українська Греко-Католицька Церква.

ГЛАВА УГКЦ УКРАЇНСЬКИМ СВЯЩЕНИКАМ В АВСТРІЇ: «НАЙБІЛЬШИМ НАШИМ БАГАТСТВОМ Є НАШІ ЛЮДИ, А СИЛОЮ - ДУХОВЕНСТВО»
13 листопада 2016, 12:17 389  

12 листопада, Блаженніший Святослав зустрівся з українським духовенством, яке душпастирує для громад УГКЦ в Австрії. Зустріч відбулася в рамках офіційного пастирського візиту Глави УГКЦ до Відня.

НЕВІДОМИЙ ВАТИКАН: ПОГЛЯД ЗСЕРЕДИНИ
8 листопада 2016, 12:05 412  

Ватикан представляє собою цілий таємничий світ у мініатюрі, у якому менш ніж на половині квадратного кілометра зібрано все, що необхідно для держави.

КАПЕЛАНИ – ДУХОВНІ БАТЬКИ УКРАЇНСЬКИХ ГЕРОЇВ
8 листопада 2016, 11:09 252  

Днями у Краматорську відбулося виїзне засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Згаданий форум став ювілейним, адже перший такий захід розпочинав свою роботу чверть віку тому. Його організатори подбали про те, щоби місце церковно-суспільного діалогу було промовисто-символічним.

Сторінка 10 із 82 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 82 Всього новин: 811 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині