На будь-який заклик тебе до молитви відповідай: Готове серце моє, - і перебувай на богослуженні аж до останньої молитви, маючи за велику для себе шкоду полишити її. Бо ж коли, споживаючи їжу для підкріплення своєї плоті, перебуваєш за трапезою невідлучно, допоки не наситишся, і без конечної потреби нелегко встаєш з-за столу, то чи ж не більше маєш ти залишатися до кінця духовної поживи й укріпляти душу молитвою?  (Святий Василій Великий)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Травень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 8
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

ФУТБОЛЬНА КОМАНДА ПАРАФІЇ ПРЕОБРАЖЕННЯ ЗАЙНЯЛА ІІ МІСЦЕ У ТУРНІРІ З МІНІ-ФУТБОЛУ
17 вересня 2018, 21:56 291    парафіяльна 

14-16 вересня на стадіоні біля храму Блаженних священномучеників по вул. Є. Коновальця відбувся турнір з міні-футболу серед команд віком 10-13 років, які представляли парафії міста Дрогобича. 

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ. ФОТОРЕПОРТАЖ
25 серпня 2018, 21:43 180    парафіяльна 

Святкування Дня Незалежності України у парафії Преображення ГНІХ уже традиційно розпочалися євхаристійною молитвою за Україну, яку очолив та виголосив проповідь парох - о. Любомир Митник.

Після завершення Святої Літургії на подвір'ї храму відбувся святковий концерт, який приготували учасники молодіжно-дитячого хору парафії - "Промінчики".

 

 

ХРАМОВИЙ ПРАЗНИК ПРЕОБРАЖЕННЯ 2018. ФОТОРЕПОРТАЖ
25 серпня 2018, 21:02 226    парафіяльна 

 

РОЗКЛАД БОГОСЛУЖІНЬ З 29 КВІТНЯ ПО 1 ТРАВНЯ 2016 РОКУ БОЖОГО
30 квітня 2016, 10:11 687    парафіяльна 

Розклад богослужінь

у парафії Преображення Господнього УГКЦ

м. Дрогобич  вул. Стрийська ,  173

 

з 29 квітя  до 1 травня 2016 р. Б.

ПОМ’ЯНІМО МОЛИТВОЮ ХРИСТОВОГО ПАСТИРЯ
28 лютого 2016, 19:08 718    парафіяльна 

Сьогодні у третю річницю переставлення до вічності Блаженної пам’яті Архиєрея Юліяна (Вороновського) спільнота храму Преображення Господнього молитовно згадала свого доброго і милосердного Пастиря.

Блаженної пам’яті владика Юліян був меценатом будівництва храму і завжди пам’ятав у молитві про нашу громаду.

Вдячна спільнота пам’ятатиме Святителя свого храму.

 

 

 

ДЕНЬ МОЛИТВИ ЗА ДІТЕЙ-СИРІТ
8 листопада 2015, 12:15 690    парафіяльна 

Сьогодні "Всеукраїнський день молитви за сиріт". Це день, у який люди з різних християнських конфесій молитовно просять Бога про захист, благословеня та щасливі родини для всіх дітей-сиріт, а також про Божу ласку для тих, хто приймає та виховує їх у своїх сім'ях. 

Після Божественної Літургії уся парафіяльна спільнота піднесла молитву до Божого Престолу за дітей-сиріт. День молитви проходить щорічно, у кожну другу неділю листопада.

МОЛИТОВНЕ ЧУВАННЯ У ХРАМІ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО З НАГОЛИ 150-ГО ЮВІЛЕЮ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО
3 листопада 2015, 19:47 682    парафіяльна 

Програма молитовних чувань 5 листопада 2015 року Божого:

- 18.00 - Божественна Літургія (співає дитячий хор «Промінчики»)

- Молитва спільноти «Матері в молитві»

- Духовний концерт на честь Митрополита Андрея Шептицького (хор і діти товариства «Надія»)

- Слово про митрополита Андрея (прот. Любомир Митник)     

- Спільна молитва за прославу Слуги Божого Андрея Шептицького.

ПОМИНАЛЬНА ПАНАХИДА В СЕЛІ РАНЕВИЧІ ЗА ПОЛЕГЛИМ ВОЇНОМ ЮРІЄМ КОМАРОМ
2 листопада 2015, 19:27 614    парафіяльна 

В неділю 1 листопада у с. Раневичі, священнослужителі відправили поминальну панахиду і освятили надгробний пам'ятник полеглому воїну ст.сержанту Юрію Комару. Участь у молитві взяли: родина, друзі, парафіяни та бойові побратими.

ПРОЩА ПАРАФІЯН ДО СЕЛА ДОВГЕ ГІРСЬКЕ
20 жовтня 2015, 20:02 885    парафіяльна 

Минулої суботи відбулась проща парафіян (60 осіб) храмів Преображення ГНІХ та Успіння Пресвятої Богородиці до села Довге Гірське, під проводом ієрея Любомира. Молодіжний хор "Промінчики" та усі бажаючі парафіяни помолились і пройшли Хресну дорогу на найвищу вершину Карпат на Дрогобиччині (890 метрів). Парафіяльна спільнота зібралася біля хреста Героям Небесної Сотні та молитвою вшанувала їх пам'ять. Найстаршому учаснику прощі - п. Михайлові Миську виповнилося 77 років, а наймолодшій - Анні Ярошович, незабаром виповниться 6 рочків. Ця проща відбулась завдяки спонсорській допомозі п. Ігоря Лазаріва (транспорт, перекуска).

КВЕСТ "ЗДОРОВА СІМ’Я - ЗДОРОВА НАЦІЯ" - ДРОГОБИЧ, 11 ЖОВТНЯ 2015 Р. Б.
11 жовтня 2015, 18:54 639    парафіяльна 

Парафія Преображення Господнього в м. Дрогобичі спільно з Дрогобицьким добровільним товариством захисту дітей-інвалідів «Надія» запрошує батьків разом з дітьми  на сімейний квест «Здорова сім’я – здорова нація».

Сторінка 2 із 14 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 14 Всього новин: 134 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині