Слава Ісусу Христу! «Є два способи стати бідним: працювати в Неділю і красти чуже добро», «Там, де є гріх, там також є множинність, там - схизми, там - єресі, там - незгоди; але там, де є чеснота, там є і єдність, там є і злагода, завдяки якій усі віруючі мають одно тіло й одну душу», - (Ориген, Проповіді на Єзекиїла, 9, 1)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Травень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 8
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Парафіяни взяли участь у тренінгу для представників мирянських організацій з різних єпархій УГКЦ, що відбувся у Зарваниці
24 лютого 2013, 19:41 383    парафіяльна 

22-24 лютого 2013 року, з ініціативи Комісії у справах мирян УГКЦ у Зарваниці відбувся тренінг для представників мирянських організацій з різних єпархій Української Греко-Католицької Церкви. Метою тренінгу було навчити мирян планувати свою діяльність, створювати і ефективно працювати в команді, вирішувати конфлікти, правильно розробляти та планувати діяльність на парафії та ін.  

Будьте здорові, бо вже йдемо і за коляду дякуємо... дай Бог діждати року нового...
11 лютого 2013, 10:39 949    парафіяльна 

Цьогоріч на парафії започаткували нову традицію проведення різдвяного фестивалю на завершення Різдвяного циклу свят. Недільної днини, 10 лютого після вечірньої Божественної Літургії о 18 годині, в нашому храмі, відбулося справжнє свято різдвяної коляди. Храм був наповнений багатьма охочими побачити колядників різних хорів нашої парохії, які змінювали один одного на сцені. Благословив початок фестивалю парох хроаму - прот. Любомир. Більше ста учасників з трьох парафіяльних хорів та ансамблю скрипалів напротязі години колядували, щедрували, та грали скрипках виконуючи мелодії Різдвяних колядок.

Різдвяний музичний дарунок
3 лютого 2013, 11:54 557    парафіяльна 

Третього лютого у нашій парохії всі вірні та прихожани храму  отримали «Різдвяний музичний дарунок» від дитячого скрипкового ансамблю Дрогобицької дитячої музичної школи №2.

П'ятдесятилітній ювілей сотрудника парафії - о. Богдана Волошина
27 січня 2013, 14:04 644    парафіяльна 

В цей ювілейний для отця день спішили його привітати рідні, близькі та знайомі. Вступне слово привітання сказав парох - прот. Любомир. Парафіяльна громада також долучилася до цих привітань після Божественної Літургії, склавши свої найщиріші привітання та побажавши многих і благих літ.  До храму прибули ще парафіяни з першої парафії о. Богдана, де наш ювіляр тривалий час душпастирював.  

Богослужіння в день Богоявління та надвечір'я празника.
19 січня 2013, 12:56 738    парафіяльна 

18 січня в день Навечір’я Господнього Богоявління чин Йорданського водосвяття в нашому храмі відслужили прот. Любомир Митник та о. Василь Кулиняк. Розпочалися Богослуження Великими Царськими Часами, опісля служилась Вечірня з Літургією Василія Великого.  По завершенні водосвяття на подвір’ї храму, отці окропили всіх присутніх свяченою йорданською водою.

Різдвяний вертеп від дітей-інвалідів товариства "Надія" у нашому храмі.
13 січня 2013, 13:56 504    парафіяльна 

   Цього року діти та молодь Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів також підготувалися до святкування Різдва. Самостійно вони підготували Різдвяний вертеп, який презентували 13 грудня 2013 року у храмі Преображення Господнього (м. Дрогобич, вул. Стрийська). Запросив дітей виступити у храмі з колядою та Різдвяним дійством настоятель храму отець Любомир Митник.

Вертеп парафіяльної молоді у храмі Преображення ГНІХ
8 січня 2013, 14:49 1713    парафіяльна 

    У вівторок, 8 січня в нашому храмі виступив вертеп за участю парафіяльної молоді. Учасники вертепу привітали колядками парафіян з Різдвом Христовим,  колядки лунали по всій церкві, з уст кожної людини яка була присутня. Дитяча щирість і відкритість не залишили байдужими жодного глядача.   Впродовж різдвяного періоду вертеп буде відвідувати оселі парафіян та нестиме добру новину про народження нашого Спасителя. Додано відео!!!

Різдво Твоє, Христе Боже наш, засвітило світові світло розуміння
7 січня 2013, 12:35 753    парафіяльна 

От і наступають свята. Чекати залишилося недовго. Скоро одне із найбільших свят християн – Різдво Христове. Католицьке Різдво вже відсвяткували, а от люди, які живуть за сучасним Григоріанським календарем святкують це свято 7 січня. Святкує Різдво Христове цього дня і Україна, 6-7 січня наша Церква урочисто святкує народження Спасителя.  Парафіяни і прихожани чисельно зібралися у храмі, щоб молитовно розпочати свою зустріч із новонародженим Ісусом.

Зустрч Нового року – у храмі
31 грудня 2012, 11:39 621    парафіяльна 

Уже кілька років серед священнослужителів і парафіян нашого храму існує чудова традиція зустрічати Новий рік у молитві. Щороку в ніч з 31 грудня на 1 січня звершується Божественна Літургія. У новорічну ніч наш храм був переповнений вірними, які віддали перевагу зустрічі Нового року в церкві на молитві подяки за прожитий рік та просячи благословення на 2013 рік. Щороку кількість вірних, котрі хочуть зустріти рік прийдешній стрімко зростає. У нашій святині  Божественну Літургію очолив  протоєрей і парох храму - о. Любомир Митник, якому співслужив о. Іван Ковба, який тривалий період часу служив для наших вірних у Сибірі.  

Свято Миколая на нашій парафії
20 грудня 2012, 14:54 688    парафіяльна 

Ввечері, 19 грудня , в день відзначення пам'яті Миколая архиєпископа Мир Лікійських, у нашому храмі було відслужено Божественну Літургію з нагоди празника святителя Миколая. У вечірньому богослужінні разом із нашими маленькими хористами, котрі співали на Літургії, брали участь їхні батьки і парафіяни нашого храму. Із повчанням до присутніх звернувся настоятель парафії протоієрей Любомир Митник. У своєму слові він розповів про святого Миколая, як про великого святителя Божого, і наголосив усім присутнім про необхідність наслідування нашого улюбленого святого у нашому повсякденні, що є особливо актуальним у теперішній непростий час.  

Сторінка 12 із 14 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Всього новин: 134 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині