Язик того, хто молиться - це рука, яка обіймає Божі коліна (св. Іван Золотоустий, Гомілія 51, на Мт. 15:1). 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Лютий 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 48
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Дрогобичани святкують Господський празник Преображення ГНІХ
23 серпня 2012, 22:57 675    парафіяльна 

19 серпня відзначають свято Преображення Господнє, більше відоме як Яблучний Спас. За Біблією, Ісус Христос разом зі своїми учнями піднявся на вершину гори Тавор і почав молитися. Під час молитви його лице просяяло, ніби сонце, а одяг зробився білим і блискучим, як світло. У блаженному сяйві Він здійнявся на небеса й почули його учні голос Всевишнього. Саме це і переконало їх у надприродній місії Христа.

+ Додано відео!

Другий день святкування храмового празника
20 серпня 2012, 18:45 668    парафіяльна 

19 серпня парафіяльна громада храму Преображення Господнього міста Дрогобича організувала урочисті святкування храмового празника для вірних. У Божественній Літургії, яку очолив декан Дрогобицького деканату о. Іван Паньків, взяли участь та співслужили ще близько 15 священослужителів із сусідніх парохій нашого міста, та велика кількість вірних та гостей.

Святкування з нагоди храмового празника
19 серпня 2012, 22:10 405    парафіяльна 

Кілька десятків людей 18 серпня взяли участь в урочистостях з нагоди храмового празника Преображення Господнього. Святкування з нагоди свята розпочалися в суботу о 19 год Великою Вечірнею з Литією, яку очолив адміністратор храму о. Любомир Митник у співслужінні о. Богдана Волошината о. Василя Кулиняка.

Парфіяни взяли молитовну участь у прощі на Кальварію до Пацлавської Богородиці
14 серпня 2012, 16:30 998    парафіяльна 

Цієї неділі 12 серпня мала група парафіян нашого храму взяли участь у прощі до Пацлавської Богородиці. Цю прощу відбували ще наші пращури. Історія цього святого місця є досить давньою. У Губицькому лісі, на відстані трьох кілометрів від села Губичі, що на Старосамбірщині, стоїть дерев’яна церковця «Зіслання Св. Духа», або як її ще називають «Пастушкова церква». Вона була побудована у 1453 році Божому(за В. Слободяном у 1630 р.). Друга назва походить з однієї легенди. Колись на цьому місці де сьогодні стоїть храм, хлопчина пас корови тай погубив їх.  

Парафіяльна участь у міжєпархіяльній прощі до с. Страдчу
29 червня 2012, 11:01 625    парафіяльна 

«Такий простий чоловік, звичайна людина, але який дорогоцінний рубін віри, гірський кристал, мирянин з великої букви, мученик святої Церкви, лицар нашого народу»
                                                                                Митрополит Львівський УГКЦ про бл. Володимира Прийми


Від нашої парохії участь в прощі взяли близько 60 вірних, котрі вирушили до святого місця від храму о 8 годині ранку 26 червня. Також із вірними був парох храму - о. Любомир Митник, котрий благословив на щасливу дорогу і активну учась у прощі, щоб вимолити для себе прощення гріхів та отримати щедрі Божі дари. Прибувши на місце наші вірні мали змогу долучитися до пішої колони, котра прямувала до с. Страчу із сусіднього села. По закінченні Архиєрейської Літургії наші вірні мали нагоду прикластися до мощей бл. Володимира Прийми та пройти хресною ходою нашого Спасителя по горі на якій знаходиться парафіяльний храм с. Страдча. На зворотньому шляху прочани мали нагоду ще заїхати до с. Раковця, де знаходиться цілюще джерело, в якому вірні вимолюють для себе зцілення від недуг.

 

Відбулася Єпархіальна нічна піша проща родин мігрантів Дрогобич-Грушів
27 червня 2012, 11:38 588    парафіяльна 

З 23 на 24 червня з Дрогобича у Грушів відбулася нічна піша проща родин мігрантів та всіх охочих. Участь у прощі взяло близько 150 осіб, які представляли Львівську, Івано-Франківську області, а також м. Київ. Організатори прощі: Пасторально-місійний відділ УГКЦ, Референтура у справах мігрантів та імігрантів Самбірсько-Дрогобицької єпархії та БФ «Карітас» СДЄ. Проща розпочалася у Катедральному храмі Пресвятої Трійці Молебнем, який відслужив протосинкел Самбірсько-Дрогобицької єпархії, о. Григорій Комар, у співслужінні о. Василя Поточняка, виконавчого секретаря ПМВ УГКЦ, о. Ігоря Козанкевича, БФ «Карітас» СДЄ та о. Михайла Олійника. У своєму слові до паломників, о. Григорій звернув увагу на те, що наше життя – це дорога, яку ми обираємо, а паломництво, за його словами, це дорога до справжнього життя і до нього «везе нас міцний човен, яким є Христова Церква», – підсумував протосинкел. Рівно ж, передав благословення та вітання усім паломникам від правлячого єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Ярослава Приріза.
 

Празник Пресвятої Євхаристії
21 червня 2012, 10:34 888    парафіяльна 

    Цими днями відзначали велику урочистість – празник Пресвятої Євхаристії. У день Пресвятої Євхаристії у церквах є виставлений Євхаристійний Ісус, відправляється урочисте Богослужіння, під час якого вірні численно приступають до Тайн Святої Сповіді і Пресвятої Євхаристії. Напередодні свята вірні прикрашають чотири престоли біля своєї церкви чи на території парафії. Престоли прикрашають живими квітами, образами, фігурами, вишивками, прагнучи вшанувати Ісуса, утаєного в Пресвятій Євхаристії. 

Святкова Літургія з нагоди першої Сповіді та урочистого Святого Причастя
20 травня 2012, 13:06 1026    парафіяльна 

У суботу, 19 травня, в нашому храмі Преображення ГНІХ відбулася святкова Служба Божа з нагоди Першої Сповіді та урочистого Святого Причастя школярів ЗОШ №16,  яку відслужив парох храму о. Любомир Митник, та о. Ростислав Мелех. Також співслужили інші отці: о. Богдан Піддубний, о. Богдан Волошин (парафіяльний сотрудник), о. Ігор Цмоканич та о. Іван Ковба, котрих запросив парох для допомоги у сповідництві. В цей день до Святих Таїнств приступили  учні двох класів, спершу о 11:00 год відбулася святкова Літургія для дітей 3-А, а пізніше о 13:00 год на Літургії котру супроводжував співом парафіяльний хор приступили учні 3-В класу.

 

Травень - місяць Пресвятої Богородиці
1 травня 2012, 14:29 1804    парафіяльна 

Сьогодні за нашою християнською традицією ми розпочали маївку, особливе моління до Пресвятої Богородиці, коли вірні впродовж усього травня місяці величають нашу Небесну Покровительку. Цьогорічну першу маївку відслужив о. Василь Кулиняк, а в проповіді наголосив яке велике значення має культ Пресвятої Богородиці в нашому народі та в який спосіб почитаємо Божу Матір. По закінченні молебня відбувся процесійний обхід навколо храму.

 Упродовж кількадесяти літ відбувається в Українській Католицькій Церкві травневе Богослуження. Багато вірних поспішає до церкви після тяжкої весняної праці, щоби прославляти Марію, Царицю Небес. Віддячується Небесна Мати Своїм дітям за ці прояви любові та наділяє їх усякими ласками. Всіх дітей рада би бачити Небесна Мати в цей місяць біля Свого Престолу. Нікого не віддаляє, всіх бажає пригорнути до Свого Материнського Серця. 

Освячено Фігуру Божої Матері
23 квітня 2012, 13:57 856    парафіяльна 

       На території нашої парафії - Преображення ГНІХ (на розі вулиць Стрийська та Раневицька) постала велична  фігура - Божої Матері. Поставлена вона завдяки старанням благочинця та жертводавця,  практикуючого парафіянина нашого храму п. Степана Прокопіва, котрий поставив цю фігуру Пресвятої Богородиці, біля свого нового магазину. Проте постарався, щоб ця фігури стояла не на його власній приватній території, а щоб всі вірні могли прийти помолитися і вшанувати Божу Матір. Так наголосив у своїй проповіді всечесніший прот. Любомир.

 

Сторінка 13 із 14 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Всього новин: 132 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині