"Людська є річ грішити, християнська - з гріхів повстати, а диявольська - в гріхах перебувати", - Св. Августин

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Травень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 8
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

БОЙОВІ ПОБРАТИМИ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ПОЛЕГЛОГО ВОЇНА-ГЕРОЯ ІГОРЯ БОРИСА
11 жовтня 2015, 11:33 675    парафіяльна 

"Війна! Це жах! І біль за загиблими. Пекучий біль. Душа розривається від того, що нічого вже не змінити. І запитання. Безліч запитань. І дуже мало відповідей. 8 серпня бойові побратими зібралися на могилі Ігора Бориса, який загинув 11 липня 2014 року під Зеленопіллям. Це мій зять. Приїхали хлопці-побратими за велінням серця – і за це їм низький уклін. За пам'ять, за підтримку, за співчуття. Адже це потрібно напевно тільки їм, що боронили нас і нашу землю від ворога там, на Сході України. А ще священику Любомиру Митнику із храму Преображення Господнього (Спаса), що у Дрогобичі по вулиці Стрийській. Його чесні, справедливі і душевні слова надзвичайно схвилювали усіх присутніх. Відчувається, що цей біль він пропускає через своє серце. А ще звичайним дрогобичанам, чию підтримку ми відчуваємо від дня загибелі Ігора і нині. І нашим співвітчизникам з-за кордону, кому небайдужа наша доля. Низький Вам всім уклін! І наостанок. З огляду на те, що робиться на Сході у нас одна надія – на Бога. Що Він збереже нашу країну, наш народ і по справедливості віддасть загарбникам і зрадникам.

Вічна пам'ять загиблим Героям!" (Батько дружини полеглого героя)

СЬОГОДНІ У НАС НЕЗВИЧНЕ СВЯТО [фото]
14 вересня 2015, 11:41 754    парафіяльна 

У неділю, 13 вересня, відбулося свято "Тато, мама, я - щаслива сім’я". Товариство захисту дітей-інвалідів "Надія", парафіяльна громада та дитячий хор храму Преображення Господнього разом святкували День Батька та Матері.

ТАТО, МАМА, Я - ЩАСЛИВА СІМ’Я
10 вересня 2015, 22:06 655    парафіяльна 

В сучасних вимірах життя Церква є не тільки духовним, але і соціальним центром громади. Однією з найважливіших аспектів нашої Церкви є праця з молоддю, праця з дітьми, з їх сім’ями. Здавалося б, давно відомі істини: сім’я – це тато, мама і дитина, все просто. Але праця з сім’ями, особливо де є діти з особливими потребами є дуже особистісною і складною, і немає права на помилки.

НАПЕРЕДОДНІ 1 ВЕРЕСНЯ ДІТЕЙ БЛАГОСЛОВИЛИ НА НАВЧАННЯ [фото]
3 вересня 2015, 06:32 568    парафіяльна 

30 серпня, після вечірньої Божественної Літургії відбувся чин благословення дітей на навчання.

4 300 ГРН. ЗІБРАЛИ ПАРОХІЯНИ ХРАМУ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГНІХ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ГРОМАДИ С. БИБЛА
3 вересня 2015, 06:09 486    парафіяльна 

Як анонсувалося попередньо, у неділю, 30 серпня, відбулася збірка на будівництво храму у с. Библа, що на Старосамбірщині.

ВІТАЄМО ІЗ 70-ЛІТНІМ ЮВІЛЕЄМ П. ГАЛИНУ СТЕЦУЛУ! [фото]
29 серпня 2015, 19:43 602    парафіяльна 

30 серпня спільнота парохії Преображення Господнього святкує разом із п. Галиною СТЕЦУЛОЮ її 70-літній ювілей.

 

 

 

 

 

 

БЛИЗЬКО П'ЯТИ ТИСЯЧ ГРН БУЛО ЗІБРАНО ДЛЯ ПОРАНЕНИХ ВОЇНІВ БАТАЛЬЙОНУ ОУН [фото]
28 серпня 2015, 14:42 542    парафіяльна 

28 серпня, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, спільнота храму Преображення ГНІХ зустріла п. Лілію Кобільник - автора-композитора, виконавця, жертовну людину, котра свій час і талант поклала на служіння потребам Української Армії на Сході, пораненим бійцям.

 

НА СВЯТО УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ДЛЯ ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ОУН У ХРАМІ ПРОВЕДУТЬ ЗБІРКУ
26 серпня 2015, 11:19 448    парафіяльна 

28 серпня, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, у храмі Преображення ГНІХ відбудеться збірка для поранених бійців батальйону ОУН.

 

 

 

КВАРТЕТ "ПЕРЕДЗВІН" ВЗЯВ УЧАСТЬ У ЗАХОДАХ ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ У М. БОРИСЛАВІ [фото]
26 серпня 2015, 00:34 507    парафіяльна 

Квартет "Передзвін" храму Преображення ГНІХ, на запрошення організаторів Палацу культури м. Борислава, взяв участь у святкуваннях до Дня Незалежності України.

 

 

 

ДИТЯЧИЙ ХОР "ПРОМІНЧИКИ" ВЗЯВ УЧАСТЬ У СВЯТКУВАННЯХ ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ [фото]
25 серпня 2015, 21:13 415    парафіяльна 

Дитячий хор "Промінчики" взяв участь у святкових заходах м. Дрогобича.

Про це повідомив ієр. Володимир Кобетяк, практикант храму Преображення ГНІХ.

 

 

 

Сторінка 3 із 14 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 14 Всього новин: 134 Показувати на сторінці

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині