Прийдіте, пиймо нове пиття, що не з каменя неплідного чудесно випливає, але з нетління джерела, яке виточив із гробу Христос; в Ньому ми утверджуємось. 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Травень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 8
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

ОГОЛОШЕННЯ: для хлопців-підлітків та юнаків
28 червня 2015, 16:22 482    парафіяльна 

У Самбірсько-Дрогобицькій єпархії відбувається турнір із футболу.

 

 

 

 

Храм Спаса на свято Всіх святих українського народу майорів вишиванками
28 червня 2015, 15:45 812    парафіяльна 

Cьогодні, 28 червня, на свято Всіх святих українського народу у храмі Преображення Господнього відбулася святкова Божественна Літургія та мирування.

 

 

ПАРОХІЯЛЬНИЙ ЗВІТ ПРО РУХ КОШТІВ ЗА 2014 р. - "МАЙДАН", АТО
22 червня 2015, 17:19 552    парафіяльна 

Храм Преображення Господнього, м. Дрогобич. Парохіяльний Звіт про рух коштів за 2014 р. – «Майдан», АТО.

 

 

 

ПРОДАЄМО: Продаємо бітум (смолу) у твердому вигляді
22 червня 2015, 14:05 505    парафіяльна 

Продається бітум (смола) у твердому вигляді в мішках - 1,5 т.

 

 

 

У храмі Преображення відбулися ієрейські свячення о. Володимира Кобетяка [фото за посиланням у новині]
15 червня 2015, 06:07 655    парафіяльна 

14 червня 2015 р., у храмі Преображення Господнього, на свято Євхаристії, відбулась Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди ієрейських свячень о. Володимира Кобетяка. Святитель - єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Ярослав (Приріз).

У храмі Преображення Господнього відбудуться ієрейські свячення
8 червня 2015, 11:24 560    парафіяльна 

14 червня 2015 р. у храмі Преображення Господнього відбудуться ієрейські свячення отця-диякона Володимира Кобетяка.

Ті, котрі «люблять красу Дому цього», - розповіді парохіян про прибирання у храмі [фото]
6 червня 2015, 16:37 869    парафіяльна 

"Мені здавалося, що прибирати в церкві, - то є бути дуже близько до Бога. Кожна порошинка на тебе падає. Чомусь я відчувала тоді таку потребу. То була для мене така дуже велика честь. Після того, як приберу, дуже люблю сісти в церкві. Здається, що там таке надзвичайне повітря і атмосфера, відчувається якась небесна благодать".

Вірні храму Преображення Господнього духовно долучились молитвами до воїнів на Сході [фото]
31 травня 2015, 12:52 511    парафіяльна 

31 травня 2015 р., на свято Зіслання Святого Духа, парохіяни храму Преображення Господнього, що у м. Дрогобичі, духовно долучились молитвами до всіх тих, "хто сьогодні на війні в окопах, чи під відкритим небом приймає Духа Святого".

У храмі Преображення Господнього діти прийняли таїнство Першої святої Сповіді
16 травня 2015, 19:09 918    парафіяльна 

16 травня 2015 р. у храмі Преображення Господнього  діти та їхні батьки спільно помолились на урочистій святій Літургії. Діти вперше прийняли таїнство святої Сповіді.

"Промінчики" подорожують по замках Львівщини
4 травня 2015, 23:54 917    парафіяльна 

У п'ятницю, 1 травня 2015р. Б. дитячо-молодіжний хор "Промінчики" парафії Преображення Господнього разом із дитячо-молодіжним хором парафії Воскресіння Христового подорожували по замках Львівщини - Золочів-Олесько-Підгірці. Всі учасники подорожі гарно відпочили, дізналися багато цікавого про історичні пам'ятки рідного краю.

Сторінка 6 із 14 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 14 Всього новин: 134 Показувати на сторінці

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині