Слава Ісусу Христу! «Є два способи стати бідним: працювати в Неділю і красти чуже добро», «Там, де є гріх, там також є множинність, там - схизми, там - єресі, там - незгоди; але там, де є чеснота, там є і єдність, там є і злагода, завдяки якій усі віруючі мають одно тіло й одну душу», - (Ориген, Проповіді на Єзекиїла, 9, 1)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Травень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 8
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

У храмі Преображення Господнього на "Великодньому дереві" можна розмістити свої молитовні прохання до Бога. ФОТО
13 квітня 2015, 11:36 561    парафіяльна 

Цьогорічне святкування Пасхи у храмі Преображення Господнього м. Дрогобича має свою особливість. 

Позаяк святкуємо Воскресіння у час війни - потреба молитви є дуже гострою.

 

 

Храм Преображення Господнього: освячення Пасхальних страв. ФОТОРЕПОРТАЖ
11 квітня 2015, 18:31 969    парафіяльна 

У суботу, 11 квітня, напередодні Великодня, на подвір'ї храму Преображення Господнього освятили Пасхальні страви. 

Частину Великоднього почастунку було зібрано для воїнів в зоні АТО.  

 

Страсні Богослужіння у храмі Преображення Господнього 2015 р.Б. ФОТОРЕПОРТАЖ
11 квітня 2015, 12:52 655    парафіяльна 

Царські часи. Велика Вечірня з виставленням Плащаниці. Єрусалимська Утреня. 

У храмі Преображення Господнього відбувся благодійний концерт пам’яті о. Михайла Вербицького
22 березня 2015, 13:59 1060    парафіяльна 

З нагоди 200-річчя від Дня народження композитора, диригента, педагога, громадського діяча, автора музики державного гімну України, о. Михайла Вербицького, 22 березня, в храмі Преображення Господнього, відбувся благодійний концерт.

Авто для капелянської служби АТО
24 лютого 2015, 21:26 831    парафіяльна 

Парафія Преображення ГНІХ у м. Дрогобичі уже взяла на себе відповідальність за збір коштів на авто для свещиників на передовій. Цей позашляховик наші священики будуть використовувати для задоволення духовних потреб наших воїнів. Ним вони зможуть швидко доставити гуманітарну допомогу, медикаменти, ранених, уділити Святі Тайни, які є так життєво необхідними для наших бійців.

Благодійний концерт задля підтримки воїнів України
11 лютого 2015, 15:31 489    парафіяльна 

 

8 лютого, в нашому храмі відбувся благодійний концерт задля підтримки воїнів України. Колядував гурт «Різдвяні дзвони», художнім керівником якого є Ліля Кобільник.

 

 

 

Мир Вам, люди, Богу слава Ми звістити раді Вам...
8 січня 2015, 22:42 914    парафіяльна 

Пастушок І  Ідем бо на чудо поглянути треба,

Яке сповістили нам Ангели з неба.

Пастушок ІІ Споглянем на Боже дитятко – Ісуса,

Як прийдем до нього, Йому я вклонюся.

Пастушок ІІІ І я припаду на колінця в покорі,

Бо чую, що серце купається в Божій любові.

Всі разом То йдемо всі разом до Божого сина,

Подяку складемо в убогій яскині.

Ангел ІІІ Три мудреці із царського роду,

 

Додано відео

Вифлиємський Вогонь Миру
4 січня 2015, 17:18 461    парафіяльна 

4 січня 2015 р., у неділю, Вифлеємський Вогонь запалився і в нашому храмі - Преображення ГНІХ. Організували передачу Вогню Миру дрогобицькі пластуни. Урочисто вогонь внесли у храм о 8:30 і від світильника у якому горів Вифлеємський вогонь запалили свічу на тетраподі. Усі вірні нашого храму зможуть взяти цей вогонь і принести у свої оселі, щоб цей вогонь засяяв у наших домах у святвечір.

Вифлеємський Вогонь Миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

Ідея Вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство — прихильно сприйнялися українською громадою продовж останніх років, становлячи для багатьох з нас доповнення під час святкування Різдва. 

Подячна молитва напередодні Нового року
1 січня 2015, 16:10 742    парафіяльна 

Склалася вже традиція проводжати старий рік і зустрічати новий з молитвою, подякою і благословенням. В нашій парафії щороку 31 грудня о 22 годині відправляється Служба Божа подяки за старий рік та водночас прохаємо у Гопода благословення на рік прийдешній. Усі бажаючі вірні мають нагоду приступити до святих тайн Сповіді та Пресвятої Євхаристії. Звертаючись до вірних нашої парохії протоієрей Любомир Митник закликав, до подяки Богові за цей рік, який на думку істориків виявився найважчим за останні 70 років, але з ласки Божої ми пройшли цей шлях. Отець наголосив, що найбільшим нашим ворогом є страх, який нас паралізує і не дозволяє йти вперед, але завдяки вірі і молитві Господь допоможе подолати наші немочі, так як дав відвагу нашим воїнам. Пам'ятаймо завжди про жертву яку принесли за нас, за наші сім'ї,родини героїФ віддаючи своє найцінніше - своє життя. Накінець отець побажав всім миру і злагоди у новому році та дозволити Богові діяти у нашому житті, бути тим добрим інструментом у його руках. 

"Ходить по землі святий Миколай..."
27 грудня 2014, 14:45 845    парафіяльна 

З великою нетерпеливістю чекають на це свято діти, адже Святий Миколай відомий в усьому світі як їхній захисник та благодійник. Тому кожного року в нашій парафії святково вшановують Святого Чудотворця Миколая.

19 грудня, коли в Божому храмі завершувалася Божественна Літургія,  з далекої дороги, під чудові співи «Ой хто, хто Миколая любить» до церкви зайшов Святий Миколай.

Він привітав усіх, хто щиро молився у святині. Найбільше зраділи приходу Святого діти, вони гарно підготувалися, вивчили вірші, пісні і найголовніше – були дуже-дуже чемними і за це отримали подарунки від Миколая.

Свято продовжилося щирою нагородою від величного гостя, починаючи від наймолодших – до найстарших дітей. І як завжди, подаруночків у Святого Миколая вистачило для всіх.

Сторінка 7 із 14 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 14 Всього новин: 134 Показувати на сторінці

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині