На будь-який заклик тебе до молитви відповідай: Готове серце моє, - і перебувай на богослуженні аж до останньої молитви, маючи за велику для себе шкоду полишити її. Бо ж коли, споживаючи їжу для підкріплення своєї плоті, перебуваєш за трапезою невідлучно, допоки не наситишся, і без конечної потреби нелегко встаєш з-за столу, то чи ж не більше маєш ти залишатися до кінця духовної поживи й укріпляти душу молитвою?  (Святий Василій Великий)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Травень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 8
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Хор храму Преображення Господнього (Дрогобич) відвідав музей, де знаходяться антимінси 300-літньої давнини
30 листопада 2014, 15:16 817    парафіяльна 

З нагоди річниці святкування 25-літнього ювілею виходу УКГЦ з підпілля хори різних парохій Дрогобича щодня моляться у Катедрі  Божественну Літургію. 29 листопада чергову участь у Богослужінні взяв хор «Вірую» храму Преображення Господнього.

 

Опісля присутні відвідали музей Катедрального храму Пресвятої Трійці, де знаходяться антимінси 300-літньої давнини. Cеред інших є антимінси митр. Андрея Шептицького, єпископа Йосафата Коциловського з Перемишля та єпископа Григорія Хомишина зі Станіславова (Івано-Франківськ) - трьох довоєнних єпархій, які були знищені радянською атеїстичною владою.

З нагоди 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля у Дрогобичі молились біля мощей святого Йосафата Кунцевича
25 листопада 2014, 13:49 601    парафіяльна 

Мученицькій крові першого українського святого, Йосафата Кунцевича, Католицька Церква завдячує тим, що ми сьогодні визнаємо правдиву Христову віру та є членами Христової Церкви. Перший український святий ще за життя відзначався великою святістю та геройськими чеснотами любові Бога і ближнього, за що Господь прославив його після смерті чудами. 

Нічні чування у нашому храмі 24-25 листопада з нагоди 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля.
23 листопада 2014, 14:36 451    парафіяльна 

Завтра, в нашому храмі розпочнуться нічні чування. Початок чувань 24. 11.2014 о 18.00 год, чування розпочнуться зі Святої Літургії. Закінчення чувань 25.11.2014 о 08.00 Утреня та Божественна Літургія з Водосвяттям. Ввечері 24 листопада після Літургії будуть виставленні мощі святого Йосафата, до яких можуть приступити всі вірні для загального почитання. Запрошуємо всіх вірних і прихожан нашого храму.

Контейнери для збірки вживаних речей...
20 вересня 2014, 10:42 505    парафіяльна 

  Найближчим часом у м. Дрогобич будуть розставлені контейнери для збірки вживаних речей: одягу, взуття, книг та іншого … Кожен, хто принесе одяг або інші речі до цього контейнеру, зможе в такий спосіб підтримати життєдіяльність спільноти взаємодопомоги «Наша хата» для бездомних людей. Також і біля нашого храму встановлений контейнер на сходах до каплиці.

Храмовий празник 2014 р. Б.
9 вересня 2014, 19:45 490    парафіяльна 

Цього року ми подбали про те, щоб кожен парафіянин та прихожанин нашого храму зміг переглянути відео храмового празника, тому публікуємо його на нашому сайті. Щоб переглянути натисніть детальніше внизу.

 

Благословення дітей перед початком навчального року.
31 серпня 2014, 20:25 670    парафіяльна 

 

 …Пустіть дітей приходити до Мене
 і не забороняйте їм, бо таких є Царство Боже. 
Істинно кажу вам: хто не прийме Царства Божого, 
як дитя, той не ввійде в нього». 
І, обнявши дітей, Ісус Христос поклав на них руки і благословив їх. 
(Мк 10, 13–16).

Вже стало доброю традицією щороку благословляти учнів та студентів на навчання. Тож і цього року у храмі зібралося чимало дітей, щоб розпочати свій навчальний рік з Божим благословенням.

 

 

Привітання від парафіяльної молоді з нагоди храмового празника
20 серпня 2014, 11:29 961    парафіяльна 

Вже стало доброю традицією, що в часі престольного празника парафіяльна молодь нашого храму радо вітає з нагоди свята Преображеня. Цьогорічний концерт був присвячений подіям, які відбуваються в нас на Україні останнім часом, метою виступу було піднести патріотичний дух людей та підкреслити, що з Богом подолаємо усі труднощі. Вкінці прот. Любомир Митник висловив свою вдячність для молодих активістів за їх не байдужість відносно важких випробувань для нашого народу.   

Додано відео...

Приміційна Божественна Літургія о. Івана Савчука
20 липня 2014, 16:05 677    парафіяльна 

 

20 липня 2014 р.Б. у Шосту Неділю після Зіслання Святого Духа в нашому храмі Преображення Господнього відбулася перша Божественна Літургія новоієрея Івана Савчука, у супроводі парафіяльного хору "Вірую", регент - п. Наталія Древняк.   

У храмі Преображення Господнього в Дрогобичі відбулися священичі свячення
15 липня 2014, 22:59 596    парафіяльна 

15 липня, у свято Положення ризи Пресвятої Богородиці, у церкві Преображення Господнього в Дрогобичі відбулась Божественна Літургія, яку відслужив владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький. Під час богослужіння архиєрей уділив священичі свячення диякону Івану Савчуку, випускнику Дрогобицької духовної семінарії.  

Запрошуємо до пережиття Декади місійності
31 травня 2014, 20:27 515    парафіяльна 

   Готуючись до Свята Зіслання Святого Духа, Блаженніший Святослав разом з єпископами УГКЦ запрошує всіх вірних взяти участь в Декаді місійності, десятидневному паломництві, мета якого, наново відкрити і досвідчити, що парафіяни покликані бути місіонерами Божої любові. Виконуючи слова Господні «Ідіть і зробіть учнями всі народи» (Мт. 28, 19), парафіяни мають усвідомити своє місійне завдання і нести Добру Новину спасіння у світі, проголошуючи Царство Боже.

Сторінка 8 із 14 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Всього новин: 134 Показувати на сторінці

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині