Слава Ісусу Христу! "Усі ангели разом не мають такої влади, яку має священик, бо не можуть відпустити ні одного гріха. А вже найбільша священича гідність у тому, що на слова священика в Службі Божій Христос сходить на землю", - Св. Григорій Богослов

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Травень 2019     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 8
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Благословення учнів та випускників школи на Останньому дзвонику
30 травня 2014, 12:48 1513    парафіяльна 

Промайнув іще один навчальний рік. Настала хвилююча мить свята Останнього дзвоника. І для учнів, і для вчителів це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити. Навіть рясний весняний дощ не став на перешкоді цієї важливої події. 

Перша Сповідь та Урочисте Святе Причастя 2014 р.Б.
17 травня 2014, 11:07 538    парафіяльна 

   Щороку місяць травень на парафії Преображення ГНІХ стає особливо святковим часом. Протягом цілого місяця діти приступають до Першої Святої Сповіді та Урочистого Святого Причастя. Не став виключенням і цей, 2014, рік. 

"За всіх Ти молишся, Благая, за тих, що прибігають з вірою під могутній Твій покров..."
2 травня 2014, 11:39 598    парафіяльна 

«Христос Воскрес із мертвих смертю смерть подолав і тим, що в гробах життя дарував,» – гімном перемоги життя над смертю розпочалася вчорашня вечірня Божественна Літургія, якою наша парафія молитовно увійшла у місяць травень. Від тепер кожного дня у нашому храмі ми будемо молитовно дякувати Господу та просити через посередництво Пресвятої Богородиці у її Сина – Ісуса Христа про заступництво у нелегкий час для України та її народу.

Візитація владики Ярослава та рукоположення у диякони Івана Савчука
6 квітня 2014, 18:36 629    парафіяльна 

 

Сьогодні, 6 квітня 2014 року Божого, правлячий архиєрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владика Ярослав відслужив святкову Божественну Літругію у нашому храмі і уділив Святу Тайну Священства та висвятив на диякона Івана Савчука. Перейти.

 

 

 

Відбудеться візитація владики Ярослава
30 березня 2014, 14:40 469    парафіяльна 

 

Владика Ярослав Приріз, правлячий архиєрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, у п'яту неділю Великого посту 6 квітня 2014 р. Б. проведе візитацію нашої парафії Преображення ГНІХ. Тут він відслужить Архиєрейську Літургію (зустріч владики біля храму о 8:30) та звернеться  з пастирським словом до вірних. Під час Божественної Літургії будуть уділені дияконські свячення.

Вітаємо із священичими свяченнями о. Мар'яна Мащикевича
13 лютого 2014, 10:56 414    парафіяльна 

 

12 лютого, на празник Трьох Святих, владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію у Катедральному храмі Пресвятої Трійці в м. Дрогобичі. Під час Літургії архиєрей рукопоклав у священичий сан диякона Мар'яна Мащакевича.

Закликаємо і надалі до спільної молитви...
20 січня 2014, 17:34 851    парафіяльна 

  Закликаємо і надалі до спільної молитви, за нашу Батьківщину та український народ, у своїх домівках та у храмі на Божественній Літургії о 18 годині

Всемогутній і Вселаскавий Боже!
Що в людей є неможливе – то в Тебе все можливе, бо Ти сказав через Пророка, що з каміння можеш воздвигнути дітей Авраамові – і ми, українці, віримо в це. Тож воздвигни й нашу Україну з тяжкої руїни, аби восторжествувала правда Твоя, щоб грішники здвигнулись пізнали Твою велич.
Господи, пошли Духа Свого в серця тих борців, котрі мучаться по тюрмах за правду, за те, що в їхніх жилах тече українська кров, і визнають Христову віру. Подай їм сили витримати всі ті турботи, славлячи Тебе – правдивого Бога, щоб своїм прикладом показати Українському народові тернисту дорогу до Царства Небесного – Царства Правди, Любові і Свободи Духа!
Матінко Божа, Царице Небесна! Заступись за нашу поневолену, але нескорену Україну, візьми її під свій Святий Покров!

Андрей Шептицький

 

 

"Радість вам звіщаєм, що Месія на землю прийшов, у вертепі, в яслах на сіні..."
7 січня 2014, 17:56 659    парафіяльна 

 7 січня, саме у день Різдва Христового, після Божественної Літургії (о 10: 00) у нашій церквіі, парафіяни мали змогу втішатись дитячим вертепом, який організували діти дитячо-молодіжного хору "Промінчики". У самому вертепному дійстві брало участь 13 учасників, а решту дітей спільно колядували, прославляючи новонародженого Христа Спасителя. Після першого виступу у храмі, усі вони були захоплені хорошим початком і з чудовим різдвяним настроєм вирушили у дорогу по оселях наших парафіян.

Святий Миколай обдарував дітей у нашій парафії
19 грудня 2013, 21:12 665    парафіяльна 

19 грудня 2013 року св. Миколай із ангелами та іншими помічниками відвідав нашу парафію, щоб обдарувати дітей подарунками. Діти довго підготовлялися до візиту Великого Чудотворця. Після Служби Божої о 17:00 год на св. Миколая чекали діти співаючи  гарних пісень на прославу святого. Пісні зворушили святого котрий скоро прибув, щоб винагородити їх витривалість і щирі серця.
 

У Дрогобичі розпочато будівництво храму на честь св. Йосафата Кунцевича
6 грудня 2013, 10:32 566    парафіяльна 

 4 грудня владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, освятив хрест та наріжний камінь під будівництво храму по вул. Грушевського у м. Дрогобичі. Майбутній храм буде названо на честь священномученика Йосафата Кунцевича.

Сторінка 9 із 14 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Всього новин: 134 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині