"Людська є річ грішити, християнська - з гріхів повстати, а диявольська - в гріхах перебувати", - Св. Августин

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Серпень 2018     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 4
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Учні ще двох класів приступили до Першої Сповіді та Святого Причастя
25 травня 2013, 15:36 477    парафіяльна 

В суботу 25 травня в церкві Преображеня ГНІХ  відбулася Перша Сповідь та Святе Причастя  учнів 3-В та 3-Г класу  з ЗОШ №16.Майбутні причасники розуміють ціль свого духовного життя, та усвідомлюють, що без сповіді та Євхаристійного Ісуса, неможливо спастись і осягнути вічне життя в небі. Вони є свідомі, що людська природа немічна і схильна впадати в гріхи, а тому після кожного упадку треба приступити до святої Тайни Сповіді, щоб якнайшвидше очистити свою душу.

+ Додано відео

Учні ЗОШ №16 приступили до першої Сповіді та урочистого Святого Причастя
18 травня 2013, 16:27 494    парафіяльна 

  У суботу, 18 травня в нашому храмі  відбулися святкові Служби Божі о 11:00 та 13:00, з нагоди урочистого Святого Причастя учнів 3-Б та 3-А класів ЗОШ №16 м. Дрогобича. Богослужіння очолив парох храму прот. Любомир Митник у співслужінні диякона Володимира Олексяка в супроводі дитячого хору "Промінчики любові". 

Великодні гаївки біля парафіяльного храму
8 травня 2013, 13:15 587    парафіяльна 

6 травня 2013 року Божого, біля нашого храму відбувались гаївки, організовані осередком парафіяльної молоді. Десятки дітей та дорослих, що прийшли в цей день до храму весело забавлялись, водили гаївки та брали участь у різноманітних конкурсах. Загалом участь у заході взяло понад 40 осіб різного віку. Парафіяни храму, діти та гості висловлюють щиру подяку організаторам святкування: настоятелю храму прот. Любомиру Митнику та молодіжній парафіяльній спільноті "Сонце Тавору". 
 

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
4 травня 2013, 20:25 553    парафіяльна 

ХРИСТОС ВОСКРЕС! 

 

Покаяння - шлях навернення. Великопосні реколекції.
14 квітня 2013, 14:25 523    парафіяльна 

Духовно готуючись до найбільшого торжества – Пасхи Господньої, наша парафія Преображення ГНІХ відбула великопосні реколекції, з 12 по 14 квітня 2013 р. Б., На запрошення о. Любомира Митника, адміністратора даної парафії, реколекційні науки провадив о. Тарас Кусьпісь.  Напротязі трьох днів парафіяни мали змогу пороздумувати над темою покаяння, адже завданням реколекцій є віднова чи віднайдення духовних цінностей та чеснот; у контексті Великого посту це насамперед віднайдення шляху покаяння та правдивого навернення. У своїх вступних науках отець зазначив, що на цих реколекціях вірні не почують нічого нового, але матимуть змогу поглибити свою віру,  а це і є метою реколекцій.   

Слідами хресної ходи Ісуса
10 квітня 2013, 17:41 402    парафіяльна 

  10 квітня 2013 року Божого у нашому храмі Преображення ГНІХ пройшла Хресна дорога, яку підготували діти дитячо-молодіжного хору "Промінчики любові", і провели під проводом настоятеля храму ієрея Любомира Митника. Діти, а разом з ними і всі присутні у храмі, пережили разом з Ісусом Христом останній день Його земного життя. Починаючи від хвилі, коли Спасителя засуджують на Хресну смерть, і аж до того моменту, коли Його мертве Тіло поклали до гробу. Співпереживали з Ним, коли оскаженілий натовп кричав: «Розіпни Його, Пилате!»; співчували Божій Матері, Котра з болем у серці і сльозами на очах дивилась на муки свого Сина; разом з Симеоном Киринейським допомагали Месії нести хрест; разом з Веронікою витирали від Крові і поту святе Обличчя Спасителя; плакали разом із єрусалимськими жінками; супроводжували Йосифа і Никодима, коли вони клали Тіло Господнє до гробу. 

Чин прощення: "Нехай Бог простить і я прощаю, простіть і мене!"
17 березня 2013, 20:33 1734    парафіяльна 

Сьогодні остання неділя перед Великим постом. В цей день в церквах на літургії читається Євангеліє з частиною з Нагірної Проповіді, де йдеться про прощення образ ближнім, без чого ми неможемо отримати прощення гріхів від Отця Небесного, про піст, і про збирання небесних скарбів. Згідно з цим Євангельським читанням, християни мають благочестивий звичай просити цього дня один в одного прощення гріхів, свідомих і несвідомих образ і вживати всіх заходів до примирення з ворогуючими. Це перший крок на шляху до Великого посту.  

Парафіяни взяли участь у тренінгу для представників мирянських організацій з різних єпархій УГКЦ, що відбувся у Зарваниці
24 лютого 2013, 19:41 377    парафіяльна 

22-24 лютого 2013 року, з ініціативи Комісії у справах мирян УГКЦ у Зарваниці відбувся тренінг для представників мирянських організацій з різних єпархій Української Греко-Католицької Церкви. Метою тренінгу було навчити мирян планувати свою діяльність, створювати і ефективно працювати в команді, вирішувати конфлікти, правильно розробляти та планувати діяльність на парафії та ін.  

Будьте здорові, бо вже йдемо і за коляду дякуємо... дай Бог діждати року нового...
11 лютого 2013, 10:39 875    парафіяльна 

Цьогоріч на парафії започаткували нову традицію проведення різдвяного фестивалю на завершення Різдвяного циклу свят. Недільної днини, 10 лютого після вечірньої Божественної Літургії о 18 годині, в нашому храмі, відбулося справжнє свято різдвяної коляди. Храм був наповнений багатьма охочими побачити колядників різних хорів нашої парохії, які змінювали один одного на сцені. Благословив початок фестивалю парох хроаму - прот. Любомир. Більше ста учасників з трьох парафіяльних хорів та ансамблю скрипалів напротязі години колядували, щедрували, та грали скрипках виконуючи мелодії Різдвяних колядок.

Різдвяний музичний дарунок
3 лютого 2013, 11:54 535    парафіяльна 

Третього лютого у нашій парохії всі вірні та прихожани храму  отримали «Різдвяний музичний дарунок» від дитячого скрипкового ансамблю Дрогобицької дитячої музичної школи №2.

Сторінка 10 із 13 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Всього новин: 121 Показувати на сторінці

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині