"Не будь недбалий у молитві; не занедбуй давати милостиню". (Сир. 7. 10)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Вересень 2020     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 30
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Подружня зрілість

 

Подружня зрілість має кілька аспектів:

 • Фізична зрілість
 • Сексуальна зрілість
 • Юридична зрілість
 • Економічна зрілість
 • Психологічна (особистісна зрілість).

Фізична зрілість – це "спроможність організму виконати специфічні для подружжя завдання" (М. Браун-Галковська, 2000), тобто готовність взяти на себе ті права та обов’язки, які передбачає подружнє життя (наприклад, прибирання, готування їжі, купівля продуктів та ін.).

Сексуальна зрілість – це адекватне розуміння власної статевості, акцептація себе, як особи певної статі, а також можливість мати подружні акти та народжувати дітей.

Людська статевість є дуже багатим та складним феноменом, що поєднує в собі 4 компоненти:

 1. біологічний- як правило, ототожнюється з сексом, проте передбачає також знання про будову та функціонування статевих органів, про пов’язану з ними плідність та можливість народжувати дітей;
 2. емоційний – еротизм, пов’язаний з почуттєвим аспектом статевості;
 3. інтелектуальний – розум – зумовлює усвідомлення та акцептацію себе як особи певної статі, рефлексії щодо цього, та розуміння власного ставлення до осіб протилежної статі;
 4. вольовий – пов'язаний з турботою про добро іншої  особи, її розвиток, а також почуття безпеки.   

Людська статевість є зрілою лише тоді, коли гармонійно поєднує в собі усі 4 компоненти – секс, еротизм, розум та волю, адже кожен з цих компонентів має свою функцію (будувати стосунки, виражати любов, продовжувати життя). Статевість, обмежена лише сексом, передбачає сприймання іншої особи лише як предмету, інструменту задоволення певних потреб, що в результаті може привести до руйнування стосунків.

Сексуальне життя є дуже важливим аспектом гармонійного подружжя. Статевість, поєднана зі зрілою любов’ю, акцептація себе як особи певної статі з усіма особливостями функціонування організму, розуміння сексуальних потреб чоловіка/дружини – ці фактори визначають сексуальну зрілість особи і є основою подружньої гармонії в сексуальному житті.  

Юридична зрілість – це віковий ценз, починаючи з якого громадяни мають право офіційно реєструвати свій шлюб. Юридична зрілість визначається законодавством. Шлюбний вік в Україні: 17 років - для дівчат, 18 років – для хлопців.

Економічна зрілість. Передбачає можливість забезпечити достойне життя собі та своїй сім’ї (наприклад, можливість купити чи винаймати житло, утримувати чоловіка чи дружину, майбутніх дітей, забезпечити близьких усім необхідним).

Психологічна  (особистісна) зрілість.

Поняття "зрілість" у більшості людей асоціюється з поняттями "готовність", "можливість взяти на себе відповідальність",  "самостійність у прийнятті рішень", "досвід", "незалежність", тобто з поняттями, котрі характеризують зрілу людину як особистість.

Особистісна зрілість в контексті подружньої зрілості включає в себе 4 важливих моменти:

1. Позитивний образ самого себе (самоакцептація, самоповага).

Кожна людина має власний внутрішній образ самого себе. Він може нам подобатися чи ні. Те, як ми сприймаємо власний внутрішній образ, може свідчити про те, наскільки ми себе приймаємо та поважаємо.

На формування внутрішнього "образу Я" найчастіше мають вплив такі фактори:

 • зовнішній вигляд;
 • життєва успішність;
 • важливість для значимих осіб;
 • самосприймання;
 • думки про себе.

Важливо, щоб формуючи свій образ, людина керувалася власними уявленнями про себе та свої вчинки, намагалася бачити себе об’єктивно, а не орієнтувалася на думки інших. Слід також розуміти, що самоакцептація не має нічого спільного з неадекватною (завищеною чи заниженою самооцінкою), а дає можливість оцінювати себе об’єктивно, розуміючи переваги та недоліки.

 

Сторінка 1 із 3 1 2 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині