Слава Ісусу Христу! «Є два способи стати бідним: працювати в Неділю і красти чуже добро», «Там, де є гріх, там також є множинність, там - схизми, там - єресі, там - незгоди; але там, де є чеснота, там є і єдність, там є і злагода, завдяки якій усі віруючі мають одно тіло й одну душу», - (Ориген, Проповіді на Єзекиїла, 9, 1)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Вересень 2020     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 37
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

 

Свята Літургія. ЇЇ походження і зміст.

 

 

Слово «Літургія» перекладається як «спільна справа, діло». Вона є спільною не тільки тому, що участь у ній беруть люди і священик, але і через те, що найбільшу участь в Ній приймає Сам Господь. З – поміж усіх Богослужінь Св. Літургія, або Служба Божа є найважливішою, бо саме в цей особливий час перемінюються Св. Дари – хліб і вино у Тіло і Кров Господа Ісуса. Божественна Літургія була встановлена Ісусом на Тайній Вечері. Свята Церква навчає, що на кожній Літургії це чудо повторюється і хліб і вино перетворюються задержуючи тільки зовнішній вигляд хліба і вина. Люди на теперішній час споживають Тіло і Кров Христа так само як учні на Тайній Вечері. Христос Спаситель, умираючи на хресті, приніс Себе в жертву, а Служба Божа є повторенням цієї жертви, як приноситься за всіх людей і у всі часи. Через Літургію Ісус продовжує спасати людей, які перебувають в неволі гріха і є Сам присутній серед людей: «Де двоє, або троє зберуться в Моє ім’я, там Я серед них».  Божественна Літургія носить назву безкровної жертви, бо Христос помер один раз і третього дня воскрес і більше не потребує вмирати щоб повторно спасати наші душі. Чудо перетворення діється тільки в один момент, але вся Служба є дуже важливою, бо Вона виховує нас, утверджує у вірі, підносить молитовний настрій, старається допровадити нас до досконалості. На Службі Божій ми також просимо святих про заступництво. Літургія у Св. Причасті робить нас учасниками життя Господа Ісуса. Божественна Літургія ніби переносить нас у апостольські часи де ми чуємо слова Ісуса: «Це чиніть на Мій спомин». Спочатку у апостолів це називалося «ламанням хліба». В наш час Службу може служити тільки та людина, яка є посвячена до цього, тобто єпископ, або священик. Нашою присутністю і молитвою ми просимо ласк у Бога і одночасно дякуємо Йому за найбільший дар – відкуплення людського роду з гріха. Це є видимий знак спілкування людей з Богом. Прикладом є спілкування Мойсея з Богом  на горі Синай. Щоб краще зрозуміти ті ласки, які Господь зсилає на нас мусимо не тільки бути присутніми у Неділю в Церкві, але переживати цю радість протягом цілого тижня. Христос встановив Божественну Літургію насамперед, щоб люди завжди пам’ятали, що Сам Бог віддав Своє життя за нас грішних людей, які через свої вчинки є недостойними такої ласки. Служба Божа може відправлятися не тільки в Церкві, але і в інших місцях, які  мають бути спеціально для цього приготовлені.  Божественна Літургія складається з трьох частин: Проскомидії – приготування, Літургії Слова – де основна увага приділяється проповіді Слова Божого, Літургія Жертви – перетворення хліба і вина у Тіло і Кров Господню. З різних причин багато людей не приймають Святого Причастя, що є  смутком для цілої Церкви. На  Літургії без Причастя людина є ніби на весіллі на якому не споживає жодної страви.        

     ( Притча про чоловіка, що не мав весільної одежі (Лк. 14, 15-52)).

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині