"Не будь недбалий у молитві; не занедбуй давати милостиню". (Сир. 7. 10)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Вересень 2020     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 28
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Реклама правдивої любові

 

 

Реклама - слово і явище, яке заполонило велику частину нашого сьогодення. Рекламують геть усе, особливе те, що можна вигідно продати і на цьому добре заробити… Хтось іще сказав, що це потужний двигун прогресу. Очевидно, що для того комусь дуже «вигідного прогресу» вигадуються різного роду потужні посередники, магічні і «потрібні» слова - дуже гарні на слух, улесливі, привабливі, однак, на жаль, часто далекі від реальності і правди. «Райська насолода», «божественний смак», «спробуй, придбай і ти на сьомому небі» - кожен свідомий християнин знає правдиву вартість цих слів.

А, можливо, є щось, що не потребує «піару», зайвих слів, бо його цінність не у зовнішніх обгортках. Наприклад любов, кохання, дошлюбна чистота, подружня вірність. Без сумніву – все це вічне і святе. Здавалося б, яка тут реклама, які гроші…

Іду вулицями Трускавця, і ось - ще задовго до відомого і розкрученого Дня закоханих, Дня святого Валентина, котре прийшло до нас із «прогресивно-рекламного Заходу», чимало розважальний центрів та клубів викинули у народ свої потужні засоби реклами: кольорові і напевно недешеві, тим більше зважаючи на їхню кількість, афіші, медійні оголошення із приблизно однаковим змістом про те, як можна провести цей день і що нібито отримати… Ось вам хоча б кілька із них: «Справжнє кохання тільки у нас і з нами», «один вечір з нами – кохання назавжди», «стриптиз шоу для закоханих без тями»... Не згадуємо вже чимало торгових пропозицій різного роду символів кохання: амурчиків, сердечок, тощо. До того ще один цікавий сюжет прогулянки по місті: неможливо було не зауважити, як хтось приклав багато зусиль, розклеївши ну буквально на кожному стовпі центральних вулиць оголошення якоїсь ворожки, яка за допомогою гадань на картах допомагає позбутися ледь не усіх проблем вже «нещасливого кохання».

Цікаво, може, це у них спільний бізнес, коли за допомогою «двигуна прогресу» вони взаємно постачають собі клієнтів.

Отже ми, як християни, мусимо добре розуміти усю небезпеку такої реклами любові та кохання. У чому вона полягає? Будь-який продукт харчування рекламодавець пропонує клієнту, зважаючи на його споживацькі потреби, його чуттєві бажання. Той же споживач заходить в супермаркет і вибирає собі відповідний товар за власним бажанням та вподобаннями. На жаль, дуже часто для нас, а особливо для молодих людей, оці поняття любові та кохання саме так і пропонуються: як товар, як щось, що можна придбати і спробувати, а при потребі замінити і знову спробувати. Чи не нагадує це тактику злого спокусника у раю, який гарно «піарить» для перших прародичів заборонений плід і відразу відкриває перед ними гарну перспективу – бути більшими як Бог, бути до Нього в опозиції. Слово «диявол», як ми знаємо, перекладається як «Той, хто розділяє». Чи це не його справа - розділити і кинути недовір’я між Богом та людиною, яку було створено з Його превеликої любові і для любові? І який наслідок – Адам, замість того, щоб зізнатися у власному упадку, дорікає Богові і скидає вину на Єву, кажучи, що це «жінка, яку ти дав мені..», а Єва також не побачила проблеми у собі, хоч визнала причину вже серйознішу – «це змій».

Ми бачимо, що така зміїна тактика триває впродовж віків: розділити родини, спільноти, народи, розділити людину саму в собі: розум від серця, тілесну сферу від духовної і т.д. І головне його завдання – не показувати відповідальності за свої вчинки та наслідки свого вибору. «Напевно не помрете…» - запевняє змій перших прародичів. Ось чому ми, християни, не можемо відділяти правдиву любов від джерела любові – Господа Бога. Від Нього черпаємо і вчимося правдивої любові та зрілого кохання, яке стосується не тільки тілесної сфери людини, але обіймає також і духовну. Ось чому ми не можемо слухати байки про «безпечний секс» до шлюбу, адже розуміємо усі наслідки цієї лукавої реклами – нетривкі подружжя, різні захворювання, дітовбивство, психічна неврівноваженість, духовна незрілість… А ті, що одружуються, розуміють, що шлюб - це великий дар Божий, це, як казали святі отці, «можливість відчути частину раю на землі», але це також і велика відповідальність, відповідальність за іншу особу, за її щастя.

Часто, коли проводимо науки для наречених, просимо їх зобразити свою майбутню сім’ю у символах. Молодята малюють різне: і серця, і голубів, і безхмарне небо та сонечко… Однак по-різному вони реагують, коли священик показує хрест, який, мабуть, є найкращим символом любові. На хресті Бог показав нам, що справжня любов не прагне тільки для себе насолоди, не бажає свого, не є егоїстичною. Вона є жертвенною.

Тому коли нас запитують про те, як Церква ставиться до Дня святого Валентина (так званого Дня закоханих), хотілося б запропонувати усім подивитися на хрест: вертикальна лінія нехай буде нам знаком, що правдиву любов черпаємо з неба, від Бога (у щирій молитві, у читанні Божого Слова, у житті Святою Євхаристією тощо), а горизонтальна лінія хреста вказує нам на те, що правдива любов не є егоїстичною, самою для себе, але обіймає весь світ, людей, які є довкола нас.

Ось чому для нас, християн, справжню любов не купиш за гроші, вона не може бути справжньою тільки на один день (наприклад, 14 лютого).

Спробуйте пройтися по своєму місту напередодні Дня святого Валентина, переглянути кілька рекламних роликів. Чи зустрінете там хоч якийсь рекламний щит чи інформаційне повідомлення, які б пропагували справді правдиву та чисту любов? Наприклад:

- Алкоголь, наркотики, позашлюбний секс - це все, що тобі необхідне для того, щоб стати найнещаснішим на цій землі;

- Безпечний секс є небезпечним. Твій шлюб = 90% насолоди. Позашлюбні відносини = 10%. Не міняй 90% на 10%;

- Найголовніше - не знайти "свою половинку", а стати для когось "своєю половинкою";

- Справжнє кохання вміє чекати;

- Любов та вірність у шлюбі - це не "бабусина порада", а основа для міцної та щасливої сім'ї.

І, нарешті, коли вже геть полонить нас ця «валентинівська» піар-кампанія, спробуймо прочитати І Послання апостола Павла до Коринтян, глава 13 – це найкращий рекламний ролик правдивої любові. Щиро цього усім бажаю.

 

о. Василь НЕСТЕР 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині