"Захланність наповнює ліси розбійниками, доми злодіями, ярмарки ошуканцями, суди кривоприсягою, очі бідаків сльозами, а пекло - осудженими", - Св. Василій Великий

Розпорядок Богослужінь на (27.06.2022 - 03.07.2022)

2022
27 червня
понеділок
(14 червня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Христа Чоловіколюбця.

Єлисея пр., Методія патр. Царгородського. Святий пророк Єлисей походив із коліна Рубина, сина Сафата Він жив у ІХ ст. до Р. Х. Коли на нього впав плащ Іллі, він продовжив працю цього великого пророка. В часи св. Єроніма відкрили його гріб у Самарії, де також знайшли мощі святого пророка Абді.
Миколая Чарнецького і 25 співмучч. Українська Греко-Католицька Церква у цей день відзначає пам'ять блаженного Миколая Чарнецького. Блаженний Миколай Чарнецький народився 14 грудня 1884 року в селі Семаківці поблизу Городенки (сучасна Івано-Франківська обл). Після закінчення духовної семінарії у Римі був висвячений 1909 року на священика. У 1919 році вступив до новіціяту отців Редемптористів. У 1926 році Папа Пій XI призначив його Апостольським візитатором. Єпископські свячення Миколая відбулися 1931 року в Римі. 1945 року його заарештували разом з усіма єпископами УГКЦ. У 1956 році повернувся з ув'язнення в сибірських таборах.
Владика Миколай помер 2 квітня 1959 року у Львові, де і похований. Святіший Отець Іван Павло II проголосив його блаженним 27 червня 2001 року у Львові. Його мощі урочисто перенесено 4 липня 2002 року до львівської церкви св. Йосафата. За посередництвом блаженного Миколая Чарнецького відбулося багато чудесних оздоровлень. За ці чуда його в нашому народі називають українським Миколаєм Чудотворцем.


2022
28 червня
вівторок
(15 червня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Христа Чоловіколюбця.

День Конституції України. Амоса прор., Святий Амос жив у VIII ст. до народження Христа у місті Текоа і належав до 12 "малих" пророків Старого Завіту. З дитинства був пастухом. Господь послав його до ізраїльтян об'являти їм Божу волю. Ізраїльський народ у той час зневажав Господа ідолопоклонством, тому Бог наказав Амосові пригрозити людям Божою карою. Після проголошення кар за гріхи милосердний Бог сказав Амосові потішити народ описом Христового Царства. У місті Бетел, де люди поклонялися золотому бичкові, поганський жрець Амасія разом із сином напали на Амоса і жорстоко побили. Від важких ран пророк незабаром віддав Богові свою святу душу у рідному місті.
Єроніма прп. Преподобний Єронім був одним із найбільш ерудованих докторів. Навчався в Римі, відвідував наукові осередки Галлії і Греції, згодом пішов у Сирійську пустелю, де вчився і молився, був висвячений на священика в Римі. Святий Єронім був довіреною особою і радником св. папи Дамаса. Остаточно оселився в Вифлеємі і уснув 420 р. Він уклав «Вульгату», латиномовне видання Святого Письма, яку навіть нині вживають західні християни.


2022
29 червня
середа
(16 червня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Христа Чоловіколюбця.

Тихона Аматунського чудотв. Святий Тихон Аматунський був єпископом у V ст. у місті Аматунті на грецькому острові Крит. У давнину його дуже вшановували як чудотворця й опікуна виноградарів, бо якось він чудесним способом пришвидшив дозрівання винограду. Ось чому в день святкування пам'яті св. Тихона подекуди існує звичай витискати до чаші сік із напівдозрілого винограду.


2022
30 червня
четвер
(17 червня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія за здоров'я. Молебень. Молитва спільноти "Матері в молитві".

Мануїла, Савела, Ісмаїла муч., прп. Іпатія ігумена Руфеніянського У 362 році перський король послав до Царгорода своїх послів, щоб укласти мир з імператором Юліаном Відступником. Серед них були і три рідні брати - Мануїл, Савел та Ісмаїл. Імператор Юліан, вирушаючи в подорож до Бітинії у Малій Азії, взяв із собою і перських послів. Прибувши туди, він приніс жертву поганським божкам, а потім запросив послів на бенкет. Брати, будучи побожними християнами, не хотіли брати участі в поганському бенкеті. Тоді розгніваний імператор вимагав від них, щоб вони підтвердили укладений договір принесенням жертви поганським божкам. Коли ж Мануїл, Савел та Ісмаїл рішуче відмовилися, Юліан наказав усіх трьох жорстоко мучити, а потім зарубати мечем.


2022
1 липня
п'ятниця
(18 червня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за здоров'я. Соборова.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

Празник найсолодшого Господа Бога і Спаса Ісуса Христа-Чоловіколюбця, перенесено. Леонтія муч. У І ст. намісник Фенікії Адріан наказав трибунові Іпатієві ув'язнити побожного християнина, воєводу Леонтія. Але дорогою до міста Триполіс Іпатій важко занедужав. За порадою сотника Теодула він помолився до Бога, у якого вірив Леонтій, й одразу видужав. Це чудо справило на обох старшин таке велике враження, що після зустрічі з Леонтієм вони прийняли св. Хрещення. Тоді Адріан наказав Іпатія і Теодула вбити мечами, а Леонтія повісити на чотирьох палях і бичувати аж до смерті.


2022
2 липня
субота
(19 червня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Вечірня. Молебень.

Сострадання Пресвятої Богородиці, перенесено. + Юди апост. бр. Господнього Святий Юда Тадей народився у родині Клеопи, брата св. Йосифа Обручника, і Марії, двоюрідної сестри Пресвятої Богородиці. Він був братом Господнім і одним із 12 Христових апостолів. Після зіслання Святого Духа апостол Юда Тадей проповідував Христову віру в Юдеї, Самарії, Ідумеї, Месопотамії, Лібії, Персії, де прославив Господа мученицькою смертю - розп'яттям на хресті. Апостол Юда Тадей залишив нам одне послання, у якому застерігав вірних перед єретиками і фальшивими провідниками. Він прославився численними чудами, його шанують у нашому народі.


2022
3 липня
неділя
(20 червня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Утреня.
9:00 Божественна Літургія.
11:00 Божественна Літургія.
17:00 Божественна Літургія. Молебень. Молитва спільноти "Матері в молитві".

Матері Божої Неустанної Помочі. Методія єп. Патарського свмуч. Святий Методій Патарський був єпископом Патари й Олімпу в Лікії. Він відважно усним та писемним словом обороняв правдиву віру. У своїй праці "Про воскресіння" Методій заперечив фальшиве вчення Орігена, начебто християни не воскреснуть у тому самому тілі. Проти єретиків-валентиніян він виступив у творі "Про вільну волю". Методій Патарський був замучений 311 року за Христову віру в грецькій Халкиді під кінець переслідування християн за імператора Максиміліана.


Тишковичі - місце паломництва на Мостищині