"Людська є річ грішити, християнська - з гріхів повстати, а диявольська - в гріхах перебувати", - Св. Августин

Розпорядок Богослужінь на (09.01.2023 - 15.01.2023)

2023
9 січня
понеділок
(27 грудня 2022 за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Утреня.
9:00 Божественна Літургія.
11:00 Божественна Літургія.
18:00 Божественна Літургія.

ап., первомч. й архидиякона Стефана Святий Григорій Ниський у проповіді на честь святого Стефана каже: "Ось ми переходимо з празника на празник і приймаємо благодать за благодать. Вчора наповняв нас подивом Господь вселенної, а сьогодні наповняє нас подивом ученик Господа. Яким способом цей, а яким той? Той (Христос) задля нас прийняв людську природу, а цей (Стефан) задля Господа позбувся людської природи". Мученицька смерть святого Стефана дійсно незвичайна, але незвичайний також і культ, який він має у Христовій Церкві від апостольських часів.
Прп. отця нашого й ісп. Теодора Начертанного, брата Теофана, творця канонів.


2023
10 січня
вівторок
(28 грудня 2022 за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

мчч. 20000, спалених у Нікомидії Поганський імператор Діоклетіан жорстоко переслідував християн за їхню святу віру в Ісуса Христа. Тисячі вірних у той час прославили Бога мученицькою смертю. Багато відважних християн загинули 303 року в місті Нікомидії в Малій Азії. Всіх замучених за Христову віру Церква прославляє як святих мучеників нікомидійських.


2023
11 січня
середа
(29 грудня 2022 за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

младенців, за Христа вбитих у Вифлеємі В час народження Ісуса Христа у Палестині правив жорстокий цар Ірод. Довідавшись, що "народився юдейський цар", він вирішив позбутися новонародженого Дитятка і "послав повбивати у Вифлеємі й по всій його окрузі всіх дітей, що мали менше, ніж два роки" (Мт. 2, 16). В той час Божий ангел явився у сні св. Йосифові Обручникові й наказав йому втекти з маленьким Ісусом і Марією до Єгипту. Св. Августин називає щасливими вбитих дітей, тому що "вони є першим квітом мучеників, одержали нагороду вічного життя швидше, ніж зрозуміли дочасне життя, і на початку життя через мученицьку смерть осягнули вічне життя".
Преподобний Маркелл, ігумен обителі Неусипаємих, був родом з Сирії. У ранньому дитинстві залишився сиротою. Освіту отримав спочатку в Антіохії, потім в Ефесі. Весь маєток, що дістався від батьків, він роздав жебракам. Потім пішов у Візантії до преподобного Олександра, ігумена обителі Неусипаємих. Обитель отримала назву від того, що в ній безперервно, вдень і вночі, читали псалми. Преподобний прийняв Маркелла і постриг його в ченці. Він ревно трудився, постячи і молячись.


2023
12 січня
четвер
(30 грудня 2022 за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень.

Свята Анісія походила з Солуня, що у грецькій частині Македонії. У час правління імператора Максиміліана Галерія лютувало криваве переслідування християн. Одного дня 304 року, коли Анісія поспішала на зібрання християн, один поганський вояк заступив їй дорогу, примушуючи піти до поганської святині і принести жертву поганським божкам. Коли дівчина намагалась вирватися з його рук, він зарубав її мечем. Згодом на честь св. Аніси вірні Солуня поставили церкву.
Преподобний Зотик – римський єрей, котрий прийшов у Константинополь, щоб засновувати лікарні та притулки для бідних. Уснув у 344 р.


2023
13 січня
п'ятниця
(31 грудня 2022 за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за здоров'я. Соборова.
18:00 Свята Літургія. Велика Вечірня з Литією.

Свята Меланія народилася 383 року в Римі у багатій християнській родині. У 397 році дівчина вийшла заміж проти власної волі. Меланія просила свого чоловіка Пініана жити з нею у дівичому подружжі, проте він не погодився. Після смерті обох дітей Пініан перейнявся бажанням дружини належати тільки Богові й згодився жити з нею, дотримуючись шлюбної чистоти. Після цього вони продали свої величезні маєтки і більшу частину грошей роздали вбогим. Поселившись у місті Тагасте в Африці, подружжя заснувало чоловічий та жіночий монастирі. У 417 році вони виїхали до Святої Землі, де у молитві й пості провели решту свого життя. Св. Меланія закінчила своє праведне життя 439 року.


2023
14 січня
субота
(1 січня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Утреня.
9:00 Божественна Літургія св. Василія Великого.
11:00 Божественна Літургія св. Василія Великого.
18:00 Вечірня. Молебень.

Обрізання Господа Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа Ісус Христос, як Бог і Законодавець, не був зобов'язаний виконувати релігійні приписи ізраїльського народу, та все-таки Він їм добровільно підкорився і їх зберігав. З тієї причини Він восьмого дня після народження піддався обряду обрізання. Тож погляньмо на закон обрізання і його значення у Старому Завіті, на встановлення празника Обрізання та його значення для нас.
Василія Великого, архиєп. Кесарії Кападокійської Його особа з будь-якої точки зору незвичайна, велична, світла та гідна подиву. Він не тільки аристократ за походженням, а й аристократ духу, характеру, науки і святости. Печать його глибокої віри, героїчної любови до Бога і ближнього, науки і святости спочиває на цілій Христовій Церкві, на монашому житті Сходу й нашого народу.


2023
15 січня
неділя
(2 січня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Утреня.
9:00 Божественна Літургія.
11:00 Божественна Літургія.
15:00 Молитва спільноти "Матері в молитві".
17:00 Божественна Літургія. Молебень.

Святий Сильвестр народився у християнській родині в Римі. У 314 році, після смерті Папи св. Мелкіяда, Сильвестр став 33 Христовим намісником на землі. У час свого апостольського служіння він рішуче поборював єресі, що руйнували церковну єдність, зокрема аріянізм у Малій Азії. Під час його понтифікату відбувся Перший Вселенський Собор в Нікеї 325 р. Декрети цього собору були засвідчені ним. За правління Папи Сильвестра в Римі було збудовано первісний храм св. Петра і дві церкви: Святого Хреста і св. Лаврентія.  Уснув Папа Сильвестр 335 року і був похований у римському храмі св. Прискилли. У 761 році Папа Павло І переніс мощі св. Сильвестра до церкви, збудованої на честь святого Папи.






Тишковичі - місце паломництва на Мостищині