Слава Ісусу Христу! «Є два способи стати бідним: працювати в Неділю і красти чуже добро», «Там, де є гріх, там також є множинність, там - схизми, там - єресі, там - незгоди; але там, де є чеснота, там є і єдність, там є і злагода, завдяки якій усі віруючі мають одно тіло й одну душу», - (Ориген, Проповіді на Єзекиїла, 9, 1)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Січень 2022     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 154
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Блаженніший Святослав: «Тримаючи посвячену лозу, ми кажемо всій Україні й цілому світові, що хочемо будувати християнську Україну»

«Тримаючи сьогодні в руках освячену лозу, кажемо всій Україні й усьому світові, що хочемо будувати християнську Україну, щоб мир, істина та справедливий суд були правилами, засадами нашого життя. Лише тоді ми матимемо життєвий простір в Україні, де можна не просто виживати, а жити в повноті й гідності людини».

Такі слова сказав Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у Квітну неділю. Сьогодні Христова Церква святкує одне з дванадцяти найбільших свят у нашому літургійному році – Вхід Ісуса Христа в Єрусалим.

У столиці України Патріарший собор Воскресіння Христового два рази був вщерть заповнений вірними, які прийшли посвятити лозу й помолитися: спершу з Владикою Богданом (Дзюрахом), який очолив вранішнє Богослужіння, а пізніше – з Предстоятелем УГКЦ Блаженнішим Святославом.

Змістом нинішнього свята, за словами Глави УГКЦ, вважається те, що саме сьогодні, коли Христос шість днів перед Пасхою входить до Єрусалима, молодь привселюдно проголошує Його Царем.

Блаженніший Святослав нагадує вірним, що влада царя походила від Бога, бо в своєму служінні він мусив віддзеркалювати певні прикмети, які належали лише Богові – мир, істину та справедливий суд. У той час, коли Христос входив до Єрусалима, там не було ні миру, ні істини, ані справедливого суду. Був цар – васал Римської імперії, а народ жив у рабстві...

«Тому щоразу, коли сходилися люди з тогочасної Римської імперії до Єрусалима на Пасху, вони вдивлялися одне в одного – так само, як я дивлюся на вас, а ви на мене, – і питали себе, хто тут є Месія, який прийшов дати нам мир, істину та справедливий суд», – каже Предстоятель Церкви.

І ось в один такий день прийшов Ісус до Єрусалима, а день перед тим Він воскресив Лазаря з мертвих. Цим Він показав себе переможцем самої смерті. Сьогодні Він сідає на віслюка й входить до Єрусалима... І юнаки впізнали у Ньому царя миру, зрозуміли, що саме Христос є Царем Ізраїлю. Він є істина!

«Ми сьогодні цими посвяченими гілками кажемо, що для нас, християн, мир, істина та справедливий суд не є якоюсь гарною ідеєю, якимось простим бажанням. Мир, істина та справедливий суд є нашим Спасителем Христом. І сьогодні ми хочемо Його впровадити в наше суспільство як єдиного істинного Царя, у якому є наше спасіння, життя тимчасове і вічне», – промовляв Блаженніший Святослав до вірних.

Нехай сьогоднішній день, побажав Глава Церкви, для всіх нас буде доброю нагодою, щоб потім, коли ми вийдемо з храму й зануримося в щоденне життя, «ми впізнали там – на київських дорогах, дорогах України, – Христа, який кличе до миру, істини й праведного суду».

«Щоб з нами не сталося так, як з тими ізраїльтянами, які сьогодні вітають Христа, возвеличують Його, а за кілька днів скажуть Пилатові, що в них немає царя, крім кесаря, і закликатимуть розп’ясти Його. Щоб ми, християни, які так хочемо сьогодні будувати Україну на християнських засадах, завтра тих засад публічно не відреклися і знову не засудили на розп'яття нашого Спасителя, присутнього сьогодні в житті нашого народу», – наголосив Блаженніший Святослав.

«Нехай Спаситель, якого вітаємо сьогодні символом перемоги, буде запорукою того, що мир, істина й справедливий суд є усеперемагаючими, хоча, можливо, часом видаються не дуже швидкими розв'язками складних питань», – переконував проповідник.

Після Богослужіння Предстоятель Церкви освятив вербу, щедро кроплячи численних вірних свяченою водою. Після того запросив усіх охочих відсвяткувати разом з ним Пасху в Києві. «А коли хтось від'їжджатиме додому, то бажаю наперед вам, вашим батькам, родині веселих пасхальних свят», – сказав Блаженніший Святослав.Департамент інформації УГКЦ 

 


10.04.2012

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині