"Не будь недбалий у молитві; не занедбуй давати милостиню". (Сир. 7. 10)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Січень 2022     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 154
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

"За всіх Ти молишся, Благая, за тих, що прибігають з вірою під могутній Твій покров..."

«Христос Воскрес із мертвих смертю смерть подолав і тим, що в гробах життя дарував,» – гімном перемоги життя над смертю розпочалася вчорашня вечірня Божественна Літургія, якою наша парафія молитовно увійшла у місяць травень. Від тепер кожного дня у нашому храмі ми будемо молитовно дякувати Господу та просити через посередництво Пресвятої Богородиці у її Сина – Ісуса Христа про заступництво у нелегкий час для України та її народу.

Під час Божественної Літургії отець Любомир виголосив проповідь, у якій загадав про святого Папу Івана Павла II. Під час перебування в Україні святий виголосив низку проповідей та звернень. Одна із них стосувалася подій із життя Ісуса Христа в Кані Галилейській, де Господь разом зі своєю Матір'ю були гостями. Усі ми пам’ятаємо про чудесну переміну води у вино. Цим чудом Христос розпочав своє Божественне об’явлення на землі. Окрім цього, проповідник хотів звернути нашу увагу на особу Богородиці у цьому історичному моменті. Саме за її посередництва Ісус вчинив перше чудо. Але тут важливе те, що Ісус слухається прохання Матері, хоча Ісус казав до Матері, що «Не прийшла ще година Моя!» Ця історія найперше звертає нашу увагу на особу Пресвятої Богородиці, яка є посередником між слугами та її Сином.

Завершуючи проповідь, отець звернув нашу увагу на те, щоб і ми покладалися і щоденно у вірі звертали наші прохання до Богородиці, яка вислухавши їх передає своєму Синові – Господу нашому Ісусу Христу. Особливо зараз, коли світом поширюється брехня і агресія проти правди, в образі України, ми маємо нагоду присвятити час Богородиці, яка обов’язково вислухає наші молитви.

Нагадаємо, що протягом місяця травня ми маємо чудову нагоду посвятити півгодини вільного часу Пресвятій Богородиці. Щовечора у нашому храмі відбуватиметься молебень до Богородиці. Не втратьмо такої нагоди. Богородиця готова вислухати усі наші прохання, а також подяку.

Після Божественної Літургії вірні разом зі священнослужителями: отцем Любомиром, отцем Василем та дияконом Іваном, виконали обряд обходу храму із Найсвятішими Дарами та суплікацію. На фотографіях зафіксовано обхід храму та благословення Божественними Дарами.


02.05.2014

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині