Язик того, хто молиться - це рука, яка обіймає Божі коліна (св. Іван Золотоустий, Гомілія 51, на Мт. 15:1). 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Січень 2022     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 172
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

У храмі Преображення Господнього в Дрогобичі відбулися священичі свячення

15 липня, у свято Положення ризи Пресвятої Богородиці, у церкві Преображення Господнього в Дрогобичі відбулась Божественна Літургія, яку відслужив владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький. Під час богослужіння архиєрей уділив священичі свячення диякону Івану Савчуку, випускнику Дрогобицької духовної семінарії. 

Під час проповіді владика Ярослав пригадав вірним зміст свята Положення ризи Пресвятої Богородиці у Влахернах. У 860 році, коли війська руського князя Аскольда загрожували Константинополю, духовенство міста після всенародного молебна прийняло рішення з хресною ходою, несучи Ризу Богородиці, обійти довкола мурів Константинополя. І сталось чудо. Князь Аскольд уклав перемир’я з константинопольським імператором Михайлом ІІІ, а руське військо відступило.

«Східна Церква у своїх богослужіннях виокремлює три найбільші привілеї Богородиці: богоматеринство, вседівицтво та заступництво за нас перед Богом», - зауважив проповідник. Останній з цих привілеїв – заступництво – припав до серця українському народові. «Наші князі, королі, військо, козаки, гетьмани радо обирали Пречисту Діву Марію за свою покровительку та опікунку», - сказав єпископ.

У Євангелії ми знаходимо приклад того, як Богородиця заступається за людей перед своїм Сином. У Кані Галилейській вона бачить людську потребу і каже до Христа: «Вина не мають» (Йо. 2, 3). Таким чином, перше Ісусове чудо стається за посередництвом Його Матері.

Відтак владика Ярослав додав, що Пресвята Діва навчає нас справжнього духу молитви, кажучи до весільних слуг: «Все, що скаже вам, зробіть» (Йо. 2, 5). Саме слухання та виконання Божої волі є, за словами Святих Отців, запорукою успіху в молитві.

Наприкінці проповіді владика Ярослав закликав усіх звертатись в молитві до Богородиці як до живого джерела нашої надії, благаючи її про охорону нашого українського народу.

 Після завершення богослужіння архиєрей привітав нововисвяченого ієрея Івана Савчука з отриманням священичих свячень. Владика Ярослав побажав о. Івану ревно служити в Христовому Винограднику та подякував батькам, духовним наставникам новопоставленого ієрея, які супроводили його на шляху до священичого служіння.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії 15.07.2014

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині