"З того дізнаються всі, що ви Мої учні, коли любов матимете між собою" (Ів. 13:35).  

Півсотні дрогобичан з церкви Спаса помолились у Зарваниці за Україну [фото оновлено; відео]

13 червня 2015 р. відбулася проща парохіян храму Преображення Господнього м. Дрогобича у Зарваницю. Півсотні мирян з родинами, хор "Вірую", молодь та духівник паломництва, о. Любомир Митник, адміністратор храму, просили заступництва Пресвятої Богородиці для України.

Божественну Літургію у Соборі очолив Преосвященний владика Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії. Звертаючись до паломників, які в цей день молилися у Зарваниці - професійна проща аграріїв та проща із Самбірсько-Дрогобицької єпархії - єпископ наголосив на приготуванні, як на важливій умові початку молитви. "Просити, стукати – це означає самому приготуватися, щоби вміти прийняти від Господа Бога те, що Він нам бажає дати. Немає такої секунди нашого життя, щоби Господь не бажав нам дати того, про що просимо", - сказав владика Теодор.

На завершення молитви, привітав прощу з Дрогобича і наголосив, що "Самбірсько-Дрогобицька єпархія має у Зарваниці «пам’ятник» прощ, котрим є блаженної пам’яті о. Василь Поточняк". 

Свої і спільні молитовні прохання паломники склали у стіп Марії, яка видимо присутня у Чудотворному образі Пресвятої Богородиці, що знаходиться у парохіяльному храмі Зарваниці. 

Відтак у крипті дзвіниці, де похований о. Поточняк, прочани помолились Панахиду за упокій душі ієрея Василя. Опісля пройшли Хресну дорогу (у молодіжному дусі), яку склав у свій час разом із молоддю вищезгаданий ієрей, працюючи головою Комісії у справах молоді СДЄ УГКЦ.

Після того відвідали Святотроїцький монастир оо. Студитів та хатинку Пресвятої Богородиці, де в стіні закладений камінець з місця проживання Діви Марії. На завершення прощі, Божим даром і очищенням для душі і тіла стала купіль у джерелі св. Анни. 

Щасливі і піднесені духом паломники повернулись додому, щоб ділитись Божим світлом.

Зауважимо, що серед учасників прощі було близько десяти осіб, котрі вперше побували у Зарваниці. 

ФОТОРЕПОРТАЖ: Арсен, Іванка Рижан

Комісія у справах мирян СДЄ УГКЦ

 

 14.06.2015

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині


Календар

«     Грудень 2022     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 48
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus