"Хто себе вивищить, той буде принижений, а хто себе принизить, той буде вивищений." /Мт.23,12/ 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Жовтень 2021     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 111
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Півсотні дрогобичан з церкви Спаса помолились у Зарваниці за Україну [фото оновлено; відео]

13 червня 2015 р. відбулася проща парохіян храму Преображення Господнього м. Дрогобича у Зарваницю. Півсотні мирян з родинами, хор "Вірую", молодь та духівник паломництва, о. Любомир Митник, адміністратор храму, просили заступництва Пресвятої Богородиці для України.

Божественну Літургію у Соборі очолив Преосвященний владика Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії. Звертаючись до паломників, які в цей день молилися у Зарваниці - професійна проща аграріїв та проща із Самбірсько-Дрогобицької єпархії - єпископ наголосив на приготуванні, як на важливій умові початку молитви. "Просити, стукати – це означає самому приготуватися, щоби вміти прийняти від Господа Бога те, що Він нам бажає дати. Немає такої секунди нашого життя, щоби Господь не бажав нам дати того, про що просимо", - сказав владика Теодор.

На завершення молитви, привітав прощу з Дрогобича і наголосив, що "Самбірсько-Дрогобицька єпархія має у Зарваниці «пам’ятник» прощ, котрим є блаженної пам’яті о. Василь Поточняк". 

Свої і спільні молитовні прохання паломники склали у стіп Марії, яка видимо присутня у Чудотворному образі Пресвятої Богородиці, що знаходиться у парохіяльному храмі Зарваниці. 

Відтак у крипті дзвіниці, де похований о. Поточняк, прочани помолились Панахиду за упокій душі ієрея Василя. Опісля пройшли Хресну дорогу (у молодіжному дусі), яку склав у свій час разом із молоддю вищезгаданий ієрей, працюючи головою Комісії у справах молоді СДЄ УГКЦ.

Після того відвідали Святотроїцький монастир оо. Студитів та хатинку Пресвятої Богородиці, де в стіні закладений камінець з місця проживання Діви Марії. На завершення прощі, Божим даром і очищенням для душі і тіла стала купіль у джерелі св. Анни. 

Щасливі і піднесені духом паломники повернулись додому, щоб ділитись Божим світлом.

Зауважимо, що серед учасників прощі було близько десяти осіб, котрі вперше побували у Зарваниці. 

ФОТОРЕПОРТАЖ: Арсен, Іванка Рижан

Комісія у справах мирян СДЄ УГКЦ

 

 14.06.2015

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині