"В ревності не будьте ліниві, духом горіть, Господеві служіть; веселі в надії, в горі терпеливі, в молитві витривалі". (Рм. 12. 11-12) 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Березень 2021     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 29
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

«ОТА ДИТИНА БУЛА НА САМОМУ ВЕРХУ КУПОЛА, КОЛИ БУДУВАВСЯ ЦЕЙ ХРАМ, А СЬОГОДНІ ВІН ПІД ТИМ КУПОЛОМ ЛЕЖИТЬ», - БАТЬКО НОВІТНЬОГО ГЕРОЯ УКРАЇНИ ЮРІЯ [фото, відео]

22 липня Турківщина зустріла новітнього Героя України – Юрія Міська. У храмі Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП у м. Турка відбулася міжконфесійна Панахида за блаженної пам’яті cлугою Божим Юрієм. Нагадаємо, що 20 липня 2015 року, під час виконання бойового завдання в Донецькій області загинув житель м. Турки Місько Юрій Михайлович, 10.05.1988 р.н. 

На молитві були присутні священики Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Греко-Католицької Церкви та Української Автокифальної Православної Церкви.

Участь у поминальному Богослужінні взяли капелани Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ – о. Михайло Коліщак та о. Тарас Кусьпісь.

Зазначимо, що минулого, 2014 року, після подій Майдану, громада м. Турки змінила свої конфесійні погляди і перейшла з УПЦ МП в УПЦ КП. У цьому колишньому храмі, УПЦ МП, а, на сьогодні, храмі Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП і відбулася поминальна Панахида за блаженної пам’яті cлугою Божим Юрієм.

о. Михайло Благун, настоятель храму, висловив співчуття родині загиблого воїна і закликав до молитви та пам’яті про Героя України. «Нехай Господь захоронить нас, щоб ми пам’ятали і ніколи не забули пам’ять отих молодих хлопців, котрі за нас із вами пішли не роздумуючи і віддали своє життя не вагаючись. Вони постійно, коли ідуть на фронт і повертаються з фронту, кажуть: «А хто піде, як не ми?», - сказав священик і поділився зворушливими словами батька загиблого бійця. «Отче, Ви знаєте, що ота дитина була на самому верху купола, коли будувався цей храм, а сьогдні він під тим куполом лежить».

Слова співчуття від імені єпископа Самбірсько-Дрогобицького, Ярослава (Приріза) висловив прот. Любомир Митник, віце-канцлер СДЄ УГКЦ. «Єднаючись з усією Україною через спільну молитву за всіх невинно убієнних героїв нашої землі, дякуємо Богові за дар земного життя Юрія, за його великі християнські чесноти віри, надії та любові. Адже, за словами Христа, немає іншої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх. Нехай Господь кріпить сьогодні родину, близьких і друзів у цьому нелегкому випробуванні».

Словами доброї та світлої пам’яті про брата поділилися рідні та близькі родичі Юрія.

Родич: Їх у родині четверо – дві сестри і два брата. Він був найменшим. Вони з батьком робили ремонти по хатах. Юрко був дуже добрим і гарним майстром. Коли не зустріне в місті – завжди запитає: «Де ідете, що робите, може, вам щось треба?».

Cестра: «Він любив маму і сестер, мав багато друзів, був дуже жартівливим. Навіть у 27 років ми кликали його Юрчик. Він був для нас тільки Юрчик. Жодного поганого слова не сказав, завжди мав свій підхід до кожного, ніколи не сварився. Його навіть хлопці в АТО кликали «Позитивчик». Він завжди і тепер, як пішов в АТО, казав: «Все буде «пучком». Все добре».

У дитинстві Юрчик часто хворів і мама «набідилася» з ним. В Армію пішов служити сам, за контрактом. Він, мабуть, хотів показати, наскільки є мужнім і хоробрим, що, незважаючи на всі хвороби, які переніс в дитинстві, все ж таки пішов служити. Ми відмовляли і не хотіли, щоб ішов на війну, але він казав: «Ні, я не можу лишатися осторонь. Мені болить душа».

Він був дуже справедливим. Ми казали, що то погана риса, та він відповідав, що глибоко помиляємося.

27 січня 2015 Юрко поїхав. Ми навіть і не знали точно, де він є. Нічого не казав. Завжди говорив молодіжним сленгом: «Все буде на позитиві, не «парся сеструха», все буде добре».

Цього місяця, 27 липня, Юрко мав приїхати у відпустку. Наш старший брат, Микола, котрий теж є зараз на війні, їздив на впізнання тіла. Він везе нашого брата, Юрка, додому в домовині».

Зазначимо, що чин Похорону відбудеться 23 липня 2015 р. у м. Турка, о 10.00, в храмі Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП. 

Комісія у справах мирян Самбірсько-Дрогобицької єпархії23.07.2015

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині