Слава Ісусу Христу! "Священик має бути таким святим, щоб міг служити іншим за взір святості, бо для того поставив Бог священиків на землі, щоб жили на ній як ангели, і були світлом та взірцем для інших людей", - Св. Іван Золотоустий

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Травень 2020     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 24
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

МИ ЇЗДИЛИ В ГОРИ НА "ПРОСТІР АНГЕЛІВ" [фото]

«Коли літо приходить – гаряча пора», – співаємо у відомій українській пісні. Чого б молодим українцям у цю спекотну пору сидіти вдома, "протираючи штани" за комп’ютерним столом?! Активний відпочинок в горах – набагато краща спроба наповнити літні дні користю і позитивом. Але «без Мене нічого робити не можете» (Йо. 15, 5), – каже Господь. Тож і літній відпочинок потрібно з Ним проводити. Цим і "зайнялася" молодь двох дрогобицьких парохій УГКЦ, вирушивши 13 липня 2015 р. Б. на шість днів у с. Довге Гірське, Дрогобицького р-ну.

Участь у християнському таборі «Простір ангелів» взяло близько 60 дітей із парохій Воскресіння Христового і Преображення Господнього віком від 10 до 18 років. Духовно супроводжували таборовиків ієреї Олег Сподар та Володимир Кобетяк. Допомагали троє семінаристів Дрогобицької духовної семінарії (Іван Стефанишин, Тарас Жеплінський та Володимир Тухлян), а також двоє аніматорів (Марта Стефанишин та Марія Роздольська).

Під час цікавих наук молодь знайомилась із постаттю митрополита Андрея Шептицького, поглиблювала розуміння Святих Таїнств, дізнавалась чимало нового про літургічні справи та читала Святе Письмо. Крім того, кожний учасник табору міг відпочити на березі гірської річки, піднятись на найвищу точку Дрогобицького району – гору Героїв Небесної Сотні та проявити свою творчість під час вечірніх тематичних виступів.

Один із днів таборування був присвячений молитві. Темою вечірнього виступу цього дня була інсценізація біблійної притчі. Після того молоді християни провели молитовні чування із походом зі свічками по селі від храму до місця таборування.

Родзинкою табору було Angel’s party, яке управа організувала у переддень від'їзду. Під час вечірки таборовики брали участь у конкурсах, танцювали запальні танці. Дрес-кодом перебування на party був білий одяг.

Звісно, нікуди без чіткого розпорядку дня, у дотримуванні якого допомагав голосний дзвіночок, ранкові руханки, похід до храму на Божественну Літургію, подарунки для «таємного друга» під час обіду та вечері, вечірні ватри і пісні під плакучу гітару…

Усе це залишилося б самотніми ідеями управи, якби не активна дрогобицька молодь, яка і найменшого кроку не зробила б, не послухавши наказу псалмопівця: «Заспівайте Господеві нову пісню!» (Пс. 149, 1).

бр. Тарас Жеплінський14.08.2015

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині