"Людська є річ грішити, християнська - з гріхів повстати, а диявольська - в гріхах перебувати", - Св. Августин

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Січень 2022     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 157
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

НА СВЯТО ПРЕОБРАЖЕННЯ ГНІХ У ДРОГОБИЧІ ЗІБРАЛИ ПОНАД ВІСІМ ТИСЯЧ ГРН ДЛЯ ПОТРЕБ ВІЙСЬКОВИХ [фото, відео]

Про це під час духовно-патріотичного концерту «Молитва за Україну» повідомив прот. Любомир Митник, адміністратор храму Преображення Господнього м. Дрогобича.

Святкову Божественну Літургію очолив прот. Іван Паньків, протопресвітер Дрогобицького деканату, проповідь виголосив прот. Тарас Кусьпись, капелан Самбірсько-Дрогобицької єпархії, у присутності численного духовенства та мирян.

Відтак після водосвяття та мирування, на подвір’ї храму пройшла Благодійна Акція «Підтримай воїна АТО», організатором якої є ГО «Дрогобиччина SOS – допомога Армії». Люди навзаєм поділились солодкою випічкою до святкового столу. Загальна збірка склала понад вісім тисяч грн. Як повідомлялося раніше, ці кошти буде передано для потреб української Армії та на лікування військових.

Після солодкого частування, під вечір, на подвір'ї храму відбувся духовно-патріотичний концерт "Молитва за Україну". Діти та молодь нашої парохії помолились Молебень до Пресвятої Богородиці про її заступництво для України.

Дитячий хор "Промінчики" храму Преображення ГНІХ відтворив дійсність сьогодення у піснях, віршах та творчих композиціях. «Цей концерт немовби відобразив всі дні, які переживає сьогодні наша країна. Ми бачили у ньому радісні моменти, бачили глибоку молитву, бачили сум і біль, тугу, бачили навіть на цій сцені плач – це те, що переживає наша країна сьогодні. Це те, що наші діти, наше дороге майбутнє старалося сьогодні донести до Вас», - сказав ієр. Володимир Кобетяк, практикант храму, відповідальний за організацію дійства.

 

Підтримав дітей квартет храму Преображення ГНІХ, творчий колектив храму Воскресіння Господнього м. Дрогобича та гурт «Метафізика» з м. Борислава.

      

На завершення, до присутніх на святі, зокрема до родин, чиї діти, сини та батьки перебувають на передовій, звернувся прот. Любомир. «Ми згадали сьогодні всіх наших захисників. Тих, хто ціною власного життя відстояв нашу свободу, нашу цілісність, нашу незалежність. Тих, хто сьогодні непохитно стоїть, захищаючи нашу землю. Всім Вам глибокий поклін, шана і подяка від нас. Ми і надалі будемо старатися робити все, щоб забезпечити наших військових, нашу Армію, наших захисників».

Священик подякував усім небайдужим парохіянам, котрі долучилися до цієї збірки. Рівно ж передав вітання-подяку від отців-капеланів, котрі служать на Сході України нашим хлопцям, за постійні молитви та матеріальні, фінансові і продовольчі збірки.

Молитва «Боже, великий, єдиний» піднеслася до небес за нашу Україну.20.08.2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині