Для всього є свій час, за словом Еклезіяста, усьому час-пора (3, 1), але для молитви й псалмоспіву будь-який час підходить.   св. Василій Великий 4

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Січень 2022     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 176
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

5 ВЕРЕСНЯ САМБІРЩИНА ПРОЩАТИМЕТЬСЯ ІЗ БІЙЦЕМ-САПЕРОМ, ВАСИЛЕМ БОРУТОЮ

Другого вересня в зоні АТО загинув старший сержант саперної військової частини А 3817, Василь БОРУТА.

Зустріч земляка-Героя відбулася 4 вересня, о 15.30, на площі Пам'яті у м. Самборі. Попрощалися з бійцем у Залі органної та камерної музики з 16.30-19.00. Поховають Героя 5 вересня, у м. Самборі. Похорон відбудеться о 13.00 год. по вул. Коперника. 

Василь був одружений. Залишилася дружина Оксана та двоє дітей.

Нагадаємо, що 31 серпня згадуємо річницю трагедії, в якій під час виконання бойового завдання загинуло шестеро воїнів цієї саперної частини. КАМАЗ, в якому їхали бійці на чолі з командиром батальйону підполковником Вадимом Суским, був атакований ворожими диверсантами. У той момент сапери у машині перевозили значну кількість вибухівки, яка після прямого влучення ворожого снаряда, здетонувала.

На місці загинули підполковник Вадим СУСКИЙ, військовики-контрактники Володимир ДОРОШЕНКО, Андрій СТРУСЬ, Ігор БЖОСТОВСЬКИЙ, Роман МАЛЕЦЬКИЙ та Ігор ШУБАК.

Півтори місяці тому в зоні АТО обірвалося життя ще двох бійців цієї військової частини – Дмитра ДЕМКОВСЬКОГО та Ігоря ЦАПА, про котрих ми анонсували попередньо.

На міському цвинтарі, де спочиває більшість загиблих військових,  які були уродженцями Самбора, буде споруджено меморіальний комплекс на честь увічнення пам’яті новітніх захисників незалежності України. Їхніми іменами вже названі вулиці, школи, в яких воїни колись навчалися.

Коротка інформація про Василя Боруту:

Народився Василь Борута 23 серпня 1971 року. Навчався в ЗОШ №7. Відтак - у Самбірському технікумі Економіки та інформатики. З 11 листопада 1997 року перебував на військовій службі у Збройних Силах України. У підрозділі саперів був заступником командира 1-го автомобільного відділення автомобільного взводу роти матеріально-технічного забезпечення.

Вічна пам'ять Герою!

 

Комісія у справах мирян СДЄ


04.09.2015

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині