Слава Ісусу Христу! "Усі ангели разом не мають такої влади, яку має священик, бо не можуть відпустити ні одного гріха. А вже найбільша священича гідність у тому, що на слова священика в Службі Божій Христос сходить на землю", - Св. Григорій Богослов

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Січень 2022     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 156
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

КАРДИНАЛ ЛЕОНАРДО САНДРІ У КИЄВІ: «ПАПА ФРАНЦИСК ЗАПЕВНЯЄ ВАС, ЩО ВИ НЕ САМОТНІ, У ЙОГО СЕРЦІ ВИ ПОСІДАЄТЕ ОСОБЛИВЕ МІСЦЕ»

Папа Франциска перед моїм виїздом особисто доручив мені засвідчити вам його близькість, його обійми, його молитви разом із Благословенням. Про це Кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації Східних Церков сказав у своїй проповіді під час Божественної Літургії, 12 липня 2017 року, у празник Верховних апостолів Петра і Павла у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового, що в Києві.

Перш за все Посланець Святішого Отця Папи Франциска подякував Господу за те, що Він зібрав усіх нас тут сьогодні, аби звершувати цю Божественну Літургію. «Літургійні Таїнства, звершені у візантійській традиції з такою глибиною дарують нам досвід – як кажуть Отці Церкви – «неба на землі». Тим більше тоді, коли на землі наше паломництво переживає досвід втоми, труднощів та терпінь, як через наші особисті слабкості, так і через ворожий стан в родині чи в цілій країні, як це є зі стражденною Україною в ці роки, ми ще більше радіємо даром присутності Господа, заради Якого б’ється наше серце, сповнене очікування благословення, прощення та миру», – відзначив Кардинал Леонардо Сандрі.

Посланець Папи пригадав, як був поруч із великим Святим Папою Іваном Павлом ІІ, супроводжуючи його у часі історичного візиту до України в 2001 році.

«Я досі пригадую собі його слова, коли він пригадував традицію, згідно з якою апостол Андрій, відвідуючи місця, де згодом мало вирости це місто, благословив їх, кажучи: «На цих пагорбах возсіяє слава Божа!», пророкуючи те, що Дніпро стало би новим Йорданом через води хрещення князя Володимира, а Київ – новим Єрусалимом, як мати слов’янського християнства на Сході Європи. Ці слова Святого Понтифіка провадять нас серцем і думками до Папи Франциска, який перед моїм виїздом особисто доручив мені засвідчити вам його близькість, його обійми, його молитви разом із Благословенням, яке від його імені уділю всім вам на завершенні цієї Літургії», – сказав Кардинал Леонардо Сандрі.

«Папа Франциск запевняє вас, – додав проповідник, – що ви не самотні, що у його серці ви посідаєте особливе місце, і він щиро дякує вам за всі ті молитви, які ви піднесли до Бога в його наміреннях у часі нещодавньої великої прощі до Базиліки святого Петра, аби відсвяткувати 150-ту річницю канонізації святого Йосафата: мученика заради любові до Бога, мученика задля єдності Церкви, за якою хочемо слідувати не здаючись перед жодними труднощами чи людською владою, яка хоче забрати у нас надію на чесне і справедливе життя, у співпраці та наверненні всіх, надію Батьківщини вшанованої у своїй цілісності та примиренної між своїми різноманітними душами та складовими у середині себе».

Також Кардинал подякував Небесному Отцеві за те милосердя, яким Наступник апостола Петра, Папа Франциск, покрив Україну та її страждаючий народ, через війну та нужденність, яка за нею прийшла.

«Простягнута рука, – сказав Префект Конгрегації Східних Церков, – якою він хотів стати близьким до ваших потреб, заклик до сумління сильних землі, аби зупинити ворожнечу, прохання солідарності Церков Європи минулого року в збірці для України – заохочують також і кожного з нас, аби як і каліка того дня у Єрусалимському храмі, ми піднялися та продовжили крокувати дорогою історії. Український народ в минулому уже досвідчив, і ми постійно мусимо вертатися до тої свідомості, що навіть тоді, коли хмари ворожості видавалися густими та непроглядними, врешті-решт світло проступало і розсіювало їх. Свідченням цього є й той факт, що ми й сьогодні возхваляємо тут Господа та його милосердя. Докладаймо зусиль кожен із нас, у своєму малому, аби тримати горючим світич віри та братньої любові».

«Пречиста Діва Марія, яку за кілька днів будемо вшановувати під час щорічної всеукраїнської прощі до Марійського духовного центру у Зарваниці, хай завжди підтримує нас своїм могутнім заступництвом: аби ми повторювали наше «Так» її Синові, Розіп’ятому та Воскреслому, щоб ми не дозволили нікому вкрасти нам надію, та щоб ми були відважними свідками Господа, у дусі правдивої єдності з численними нашими братами, аби світ увірував», – сказав на завершення Кардинал Леонардо Сандрі.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело:ugcc.tv


12.07.2017

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині