Прийдіте, пиймо нове пиття, що не з каменя неплідного чудесно випливає, але з нетління джерела, яке виточив із гробу Христос; в Ньому ми утверджуємось. 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Лютий 2020     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 12
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

В УКУ ВІДБУЛАСЯ КОНФЕРЕНЦІЯ ПРО БОГОСЛОВ’Я МАЙДАНУ
18 грудня 2016, 11:10 396  

15 грудня кафедра пасторального богослов’я філософсько-богословського факультету УКУ провела науково-практичну конференцію, на якій науковці інтердисциплінарно, крізь призму гуманітарних наук та богослов’я, намагалися проаналізувати унікальний феномен досвіду Бога на Майдані.

«ІСТОРІЯ ХХ СТОЛІТТЯ ПОКАЗУЄ, ЩО ТІ АГРЕСОРИ, ЯКІ ПОЧИНАЛИ СВІТОВІ ВІЙНИ, ЇХ ПРОГРАВАЛИ», – ГЛАВА УГКЦ
18 грудня 2016, 11:05 338  

Я думаю, що війна, як кара Божа за гріхи, стосується того, хто її починає. Війна – це покарання для агресора. Подивіться, історія ХХ століття показує, що ті агресори, які починали світові війни, їх програвали, тобто ставали жертвами власного злочину.

ЗБІРКА НА ДРОГОБИЦЬКУ ДУХОВНУ СЕМІНАРІЮ
24 листопада 2016, 08:50 440  

 У неділю, 20 листопада, до нашої парафії завітав Андрій Кузьма, семінарист VI курсу Дрогобицької духовної семінарії, для проведення збірки коштів на утримання семінарії, яка вже традиційно відбувається щороку восени.

 

 

ЗАВЕРШЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОГО ЮВІЛЕЙНОГО РОКУ БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ
20 листопада 2016, 12:35 355  

Завершується Надзвичайний Ювілейний Рік Божого милосердя, який був особливим благодатним часом, упродовж якого кожен християнин був покликаний досвідчити Боже милосердя у таїнстві покаяння та через здійснення паломництва до дверей милосердя, які були відкриті у катедральних храмах та відпустових місцях кожної єпархії.

УГКЦ РОЗПОЧАЛА ПРОТИДІЮ ХАБАРНИЦТВУ
20 листопада 2016, 12:20 351  

Словами Папи Франциска «Не піддавайтесь спокусі легких грошей чи нечесного заробітку, бо тут пахне корупцією» розпочалася 17 листопада в Києві презентація центру протидії корупції, який відкриває Українська Греко-Католицька Церква.

ГЛАВА УГКЦ УКРАЇНСЬКИМ СВЯЩЕНИКАМ В АВСТРІЇ: «НАЙБІЛЬШИМ НАШИМ БАГАТСТВОМ Є НАШІ ЛЮДИ, А СИЛОЮ - ДУХОВЕНСТВО»
13 листопада 2016, 12:17 445  

12 листопада, Блаженніший Святослав зустрівся з українським духовенством, яке душпастирує для громад УГКЦ в Австрії. Зустріч відбулася в рамках офіційного пастирського візиту Глави УГКЦ до Відня.

НЕВІДОМИЙ ВАТИКАН: ПОГЛЯД ЗСЕРЕДИНИ
8 листопада 2016, 12:05 457  

Ватикан представляє собою цілий таємничий світ у мініатюрі, у якому менш ніж на половині квадратного кілометра зібрано все, що необхідно для держави.

КАПЕЛАНИ – ДУХОВНІ БАТЬКИ УКРАЇНСЬКИХ ГЕРОЇВ
8 листопада 2016, 11:09 297  

Днями у Краматорську відбулося виїзне засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Згаданий форум став ювілейним, адже перший такий захід розпочинав свою роботу чверть віку тому. Його організатори подбали про те, щоби місце церковно-суспільного діалогу було промовисто-символічним.

СОБОРОВА ЛІТУРГІЯ У КАТЕДРАЛЬНОМУ ХРАМІ ПРЕСВЯТОЇ ТРІЙЦІ
4 листопада 2016, 09:53 417  

5 листопада 2016 року Божого о 10.00 год. в катедральному храмі Пресвятої Трійці служитиметься соборова літургія з нагоди завершення Ювілейного року Божого Милосердя.

ФОРМАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ДЛЯ ПАРАФІЯЛЬНИХ ДЯКІВ СДЄ У САМБОРІ
4 листопада 2016, 09:30 830  

31 жовтня 2016 року відбулася Формаційна зустріч для парафіяльних дяків СДЄ в рамках стратегії УГКЦ 2020 «Жива парафія -- місце зустрічі з живим Христом».

У ній взяли участь парафіяльні дяки з деканатів Самбірського, Старосамбірського, Мостиського та Турківського районів Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ. Після реєстрації та молитви перед присутніми виступили владика Григорій Комар, о. Ростислав Приріз, о. Любомир Митник.

Сторінка 12 із 83 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 83 Всього новин: 829 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині