"Хто себе вивищить, той буде принижений, а хто себе принизить, той буде вивищений." /Мт.23,12/ 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Липень 2020     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 24
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Парафія св. Архистратига Михаїла СДЄ УГКЦ, с. Тишковичі
4 травня 2012, 22:55 1528  

     Село Тишковичі належить до категорії маленьких сіл Мостищини. Воно знаходиться за 4 кілометри від державного кордону з Польщею, на дорозі Мостиська–Добромиль. Перша історична згадка про село датується 1313 роком, сягаючи часів правління Юрія І, сина князя Галицького Лева. Саме там, з непам’ятних часів, у лісі стоїть капличка Пресвятої Діви Марії. Збудована вона біля джерела. Вважається, що той, хто обмиється водою з нього, буде зцілений. Географічне розположення святого місця вдало відкриває людям можливість попросити у Богородиці благословення під час поїздки за кордон та про щасливе повернення додому. У документах Перемиської консисторії 1472 року вперше згадується і про існування храму в Тишковичах, як окремої парафіяльної церкви із своїм священиком.  

Притча: Задуми диявола
2 травня 2012, 10:24 644  

  Одного разу Сатана скликав всесвітній з'їзд бісів. У своїй вступній промові він сказав:

- Ми не можемо перешкодити християнам ходити в церкву. Ми не можемо утримати їх від читання Біблії. Ми навіть не можемо не дозволити їм сформувати особисті стосунки з їхнім Спасителем. Як тільки вони встановлюють зв'язок з Ісусом, ми втрачаємо владу над ними. Так нехай ходять у свої церкви. Але ми вкрадемо у них їх час, так, що вони не зможуть розвивати свої стосунки з Ісусом Христом. Ось що я хочу, щоб ви зробили, - сказав диявол, - перешкоджайте їм увійти в спілкування з їх Спасителем і підтримувати цей зв'язок протягом дня.

Травень - місяць Пресвятої Богородиці
1 травня 2012, 14:29 2526    парафіяльна 

Сьогодні за нашою християнською традицією ми розпочали маївку, особливе моління до Пресвятої Богородиці, коли вірні впродовж усього травня місяці величають нашу Небесну Покровительку. Цьогорічну першу маївку відслужив о. Василь Кулиняк, а в проповіді наголосив яке велике значення має культ Пресвятої Богородиці в нашому народі та в який спосіб почитаємо Божу Матір. По закінченні молебня відбувся процесійний обхід навколо храму.

 Упродовж кількадесяти літ відбувається в Українській Католицькій Церкві травневе Богослуження. Багато вірних поспішає до церкви після тяжкої весняної праці, щоби прославляти Марію, Царицю Небес. Віддячується Небесна Мати Своїм дітям за ці прояви любові та наділяє їх усякими ласками. Всіх дітей рада би бачити Небесна Мати в цей місяць біля Свого Престолу. Нікого не віддаляє, всіх бажає пригорнути до Свого Материнського Серця. 

Освячено Фігуру Божої Матері
23 квітня 2012, 13:57 1062    парафіяльна 

       На території нашої парафії - Преображення ГНІХ (на розі вулиць Стрийська та Раневицька) постала велична  фігура - Божої Матері. Поставлена вона завдяки старанням благочинця та жертводавця,  практикуючого парафіянина нашого храму п. Степана Прокопіва, котрий поставив цю фігуру Пресвятої Богородиці, біля свого нового магазину. Проте постарався, щоб ця фігури стояла не на його власній приватній території, а щоб всі вірні могли прийти помолитися і вшанувати Божу Матір. Так наголосив у своїй проповіді всечесніший прот. Любомир.

 

Великоднє богослужіння. "Хай Воскресне Бог..."
15 квітня 2012, 13:04 938    парафіяльна 

   Вночі на 15 квітня у нашому Преображенському храмі  відбулася святкова пасхальна відправа, яку очолив настоятель  протоієрей Любомир Митник у співслужінні о. Володимира Волошина (котрий очоли Великодню Божественну Літургію). Великоднє богослужіння розпочалося із хресного ходу біля новозбудованого храму, після якого перед зачиненими дверима храму розпочалася Пасхальна утреня. Після багаторазового співу "Христос воскрес із мертвих..." духовенства і народу отець відчинив хрестом двері храму, що символізує собою відвалення ангелом каменя від Гробу Господнього.  

Страсна П'ятниця. Виставлення Плащаниці
13 квітня 2012, 13:13 829    парафіяльна 

   Головним християнським обрядом у страсну п'ятницю є винесення плащаниці, яка символізує полотно, в яке був загорнутий Ісус Христос після зняття з Хреста. Сотні парафіян і прихожан нашого храму, традиційно взяли участь у богослуженні Вечірньої з виставленням плащаниці, яка розпочалася о 8:00, якій ще передували царські часи (7:00). Чин богослужінь очолив адміністратор парафії - прот. Любомир Митник. По завершенні відправи люди молитовно приступають, щоб поклонитися Христові лежачому в гробі, почитаючи його п'ять ран. 
 

У Страсний четвер Глава УГКЦ освятив антимінси і миро та здійснив Чин умивання ніг
13 квітня 2012, 12:49 521  

   У Великий четвер у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав очолив Вечірню з Літургією Василія Великого, освятив антимінси і миро та здійснив Чин умивання ніг дванадцятьом священикам.
 

Дорогами страсного тижня
12 квітня 2012, 12:33 488  

Ось і завершилася свята Чотиридесятниця і ми вже на порозі великого торжества – празника Воскресіння ГНІХ. Проте на цьому проміжку нас чекає тиждень в якому переосмислюємо останні дні життя Ісуса перед Його стражданнями і смертю на хресті. Краще зрозуміти таїнство страстей нам допомагають страсні богослужіння. Цей тиждень називається страсним. Всі дні Страсного тижня звуться "Великими" - Великий Понеділок, Великий Вівторок…  

Аборти: 10 самовиправдань тих, хто їх робить, і 10 заперечень проти їх законодавчої заборони
10 квітня 2012, 21:58 567  

    У Верховній Раді України 12 березня зареєстрований законопроект № 10170, ініційований народним депутатом від фракції БЮТБ, про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони штучного переривання вагітності (абортів).
   Законопроектом пропонується заборонити аборти. Проводити операції зі штучного переривання вагітності, згідно із законопроектом, можна буде лише в тих випадках, якщо вагітна страждає туберкульозом, діабетом, важкими захворюваннями, в тому числі - онкологічними; якщо вагітна не досягла 16 років; знаходиться в місцях позбавлення волі; вже має п`ятьох дітей ; а також у разі смерті чоловіка або інвалідності вже наявної дитини.  

Відбулись реколекції для керівників мирянських спільнот єпархії
10 квітня 2012, 19:15 478  

 

    Упродовж 6-7 квітня керівники парафіяльних мирянських спільнот  «Матері в молитві» Самбірсько-Дрогобицької єпархії прибули до Трускавця, щоб взяти участь у великопісних реколекціях, які організувала Єпархіальна Комісія у справах мирян. Дні духовної віднови, участь в яких взяли близько 60 осіб, очолив прот.Любомир Митник, голова Комісії у справах мирян.

Сторінка 83 із 84 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 Всього новин: 834 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині