"Хто себе вивищить, той буде принижений, а хто себе принизить, той буде вивищений." /Мт.23,12/ 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Квітень 2021     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 41
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Закликаємо і надалі до спільної молитви...
20 січня 2014, 17:34 920    парафіяльна 

  Закликаємо і надалі до спільної молитви, за нашу Батьківщину та український народ, у своїх домівках та у храмі на Божественній Літургії о 18 годині

Всемогутній і Вселаскавий Боже!
Що в людей є неможливе – то в Тебе все можливе, бо Ти сказав через Пророка, що з каміння можеш воздвигнути дітей Авраамові – і ми, українці, віримо в це. Тож воздвигни й нашу Україну з тяжкої руїни, аби восторжествувала правда Твоя, щоб грішники здвигнулись пізнали Твою велич.
Господи, пошли Духа Свого в серця тих борців, котрі мучаться по тюрмах за правду, за те, що в їхніх жилах тече українська кров, і визнають Христову віру. Подай їм сили витримати всі ті турботи, славлячи Тебе – правдивого Бога, щоб своїм прикладом показати Українському народові тернисту дорогу до Царства Небесного – Царства Правди, Любові і Свободи Духа!
Матінко Божа, Царице Небесна! Заступись за нашу поневолену, але нескорену Україну, візьми її під свій Святий Покров!

Андрей Шептицький

 

 

"Радість вам звіщаєм, що Месія на землю прийшов, у вертепі, в яслах на сіні..."
7 січня 2014, 17:56 741    парафіяльна 

 7 січня, саме у день Різдва Христового, після Божественної Літургії (о 10: 00) у нашій церквіі, парафіяни мали змогу втішатись дитячим вертепом, який організували діти дитячо-молодіжного хору "Промінчики". У самому вертепному дійстві брало участь 13 учасників, а решту дітей спільно колядували, прославляючи новонародженого Христа Спасителя. Після першого виступу у храмі, усі вони були захоплені хорошим початком і з чудовим різдвяним настроєм вирушили у дорогу по оселях наших парафіян.

Святий Миколай обдарував дітей у нашій парафії
19 грудня 2013, 21:12 780    парафіяльна 

19 грудня 2013 року св. Миколай із ангелами та іншими помічниками відвідав нашу парафію, щоб обдарувати дітей подарунками. Діти довго підготовлялися до візиту Великого Чудотворця. Після Служби Божої о 17:00 год на св. Миколая чекали діти співаючи  гарних пісень на прославу святого. Пісні зворушили святого котрий скоро прибув, щоб винагородити їх витривалість і щирі серця.
 

У Дрогобичі розпочато будівництво храму на честь св. Йосафата Кунцевича
6 грудня 2013, 10:32 639    парафіяльна 

 4 грудня владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, освятив хрест та наріжний камінь під будівництво храму по вул. Грушевського у м. Дрогобичі. Майбутній храм буде названо на честь священномученика Йосафата Кунцевича.

Молімося за Україну!
1 грудня 2013, 15:18 500    парафіяльна 

Дорогоі брати і сестри, парафіяни та прихожани нашого храму, щодня протягом місяця грудя, будемо молитися за кращу долю нашого народу, у нашій Богом даній Україні.  Божественна Літургія розпочинатиметься о 18 годині. Детальніше про розклад богослужінь дивіться у розпорядку.

Реквієм за жертвами Голодомору 1932-1933 років
24 листопада 2013, 21:23 444    парафіяльна 

  Ввечері, у нашому храмі, відбувся вечір-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв Голодомору. На якому парафіяни мали можливість почерпати ще більше інформації, про цей страшний період історії нашої країни. Ще зранку вірні помолилися Панахиду за невинно загиблих жертв сталінських репресій 1932-1933 років, а віддак ввечері парафіяльна молодь пригадала нам про події тодішніх часів, та зачитала свідчення очевидців, які пережили темні сторінки життя України.

«Нехай ніколи не зубожіє рука даючого…»
12 листопада 2013, 16:48 456    парафіяльна 

Раз у році у кожній парафії нашої єпархії семінаристи проводять збірку пожертв на нашу Дрогобицьку Духовну Семінарію.

 10 листопада  відбулася збірка у парафіях Дрогобицького деканату. Цьогоріч нашу парафіяльну спільноту відвідав семінарист 5 курсу - Тарас Каблаш, декан семінарійної спільноти, котрий щиро подякував усім жертводавцям за ті лепти, які вони внесли у добробут та розвиток нашої семінарії.
 

Зібрання спільнот "Матері в молитві " у нашому храмі
21 жовтня 2013, 15:57 592    парафіяльна 

  У неділю, 20 жовтня 2013 року Божого, в нашому храмі Преображення ГНІХ відбувся деканальний з'їзд спільнот «Матері в молитві»  міста Дрогобича. 

День Незалежності чи просто черговий празник?
1 вересня 2013, 11:25 919    парафіяльна 

Нещодавно ми святкували день Незалежності України: хтось вкотре насолоджувався наймилозвучнішим гімном у світі, хтось протягом цілого дня хизувався колоритною вишиваною сорочкою, а хтось згадував минуле, через яке довелося пройти до омріяної Незалежності. Кожен вшановував цей день по-своєму. І найголовніше те, що цей день залишається у пам'яті українців.

+ Прикріплено відео!

Святкування з нагоди престольного празника
20 серпня 2013, 12:26 593    парафіяльна 

19 серпня 2013 р. в нашому храмі відбулися урочистості з нагоди святкувань престольного празника Преображення ГНІХ. Ще в неділю, 18 серпня о 18:00 годині в  храмі відслужилася Велика Вечірня з Литією, яку очолив  о. Василь Кулиняк. Наступного дня, о 10:30 відслужилася святкова Утреня, Час І в тому часі вірні мали нагоду приспупити до святої тайни Сповіді.


 

Сторінка 11 із 15 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Всього новин: 148 Показувати на сторінці

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині