"Захланність наповнює ліси розбійниками, доми злодіями, ярмарки ошуканцями, суди кривоприсягою, очі бідаків сльозами, а пекло - осудженими", - Св. Василій Великий

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Грудень 2021     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 18
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

День Незалежності чи просто черговий празник?
1 вересня 2013, 11:25 946    парафіяльна 

Нещодавно ми святкували день Незалежності України: хтось вкотре насолоджувався наймилозвучнішим гімном у світі, хтось протягом цілого дня хизувався колоритною вишиваною сорочкою, а хтось згадував минуле, через яке довелося пройти до омріяної Незалежності. Кожен вшановував цей день по-своєму. І найголовніше те, що цей день залишається у пам'яті українців.

+ Прикріплено відео!

Святкування з нагоди престольного празника
20 серпня 2013, 12:26 614    парафіяльна 

19 серпня 2013 р. в нашому храмі відбулися урочистості з нагоди святкувань престольного празника Преображення ГНІХ. Ще в неділю, 18 серпня о 18:00 годині в  храмі відслужилася Велика Вечірня з Литією, яку очолив  о. Василь Кулиняк. Наступного дня, о 10:30 відслужилася святкова Утреня, Час І в тому часі вірні мали нагоду приспупити до святої тайни Сповіді.


 

Святковий концерт
17 серпня 2013, 13:53 504    парафіяльна 

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ!!!

 

Приміційна Божественна Літургія нововисвяченого ієрея Володимира
21 липня 2013, 21:52 978    парафіяльна 

Дня 21 липня 2013 року Божого у нашому храмі відбулася приміційна Божественна Літургія нововисвяченого отця Володимира Олексяка. За церковним звичаєм нововисвячені священики після свячень урочисто відправляють свої перші - приміційні - Служби Божі. Їх важливість і особливість в тому, що разом з благословенням нововисвяченого священика вірні можуть отримати також і повний відпуст.

Вітання зі свяченнями
18 липня 2013, 14:48 2947    парафіяльна 

Вітаємо всечесного отця Володимира Олексяка зі священичими свяченнями, які він отримав з рук Преосвященнішого владики Ярослава (Приріза) 15 липня 2013 р. Б. у празник покладення ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні.  

 

Ікона з мощами покровителя мирян УГКЦ - блаженного Володимира Прийми виставлена у нашому храмі
9 липня 2013, 10:21 571    парафіяльна 

30 червня у нашому храмі після Божественної Літургії відбулося винесення ікони з мощами блаженного Володимира Прийми, ікону залишено на тетраподі для подальшого прилюдного почитання. 

Блаженного Володимира Прийму 26 червня офіційно проголошено покровителем мирян-греко-католиків. Відповідну заяву від імені Патріарха УГКЦ Святослава (Шевчука) оприлюднив секретар Синоду єпископів УГКЦ єпископ Богдан (Дзюрах) під час всеукраїнської прощі до відпустового центру у с. Страдч, що на Львівщині.

 

"Промінчики" на фестивалі...
24 червня 2013, 10:01 1447    парафіяльна 

23 червня 2013 року Божого у Катедральному соборі Пресвятої Трійці СДЄ відбувся фестиваль церковних хорів "Ріки води живої", учасниками якого стали дитячі хорові колективи з різних парафій нашої  єпархії.

Як зазначив парох Катедрального собору митр. прот. Тарас Гарасимчук, що подібний фестиваль відбувається вже не вперше, адже близько 10 років назад блаженої пам'яті владика Юліян Вороновський організовував такий фестиваль участь в якому брали дитячі та молодіжні хорові колективи.

"Промінчики" у Гошеві
16 червня 2013, 20:06 540    парафіяльна 

15 червня відбулась проща дитячо-молодіжного хору "Промінчики любові" до с. Гошева. Спершу діти відвідали монастир ЗСПР, а відтак вирушили на Ясну Гору, щоб поклонитися Пресвятій Богородиці та почитати її чудотворний образ. Загалом у паломництві до святих обитель  взяло участь близько 40 дітей. Серед них – учасники хору, їхні батьки, диригент п. Наталія Савчук та духовний наставник –  прот. Любомир Митник.  

Закінчився місяць травень-закінчились маївки.
31 травня 2013, 21:32 616    парафіяльна 

По всіх храмах, впродовж травня місяця відправлялись Молебні до Матері Божої. І наш храм не є винятком. Саме у цей час кожен із бажаючих міг молитись і просити заступництва у Пресвятої Богородиці. Адже саме Вона є покровителькою дітей та матерів, утішителькою сиріт та скривджених.    

Учні ще двох класів приступили до Першої Сповіді та Святого Причастя
25 травня 2013, 15:36 575    парафіяльна 

В суботу 25 травня в церкві Преображеня ГНІХ  відбулася Перша Сповідь та Святе Причастя  учнів 3-В та 3-Г класу  з ЗОШ №16.Майбутні причасники розуміють ціль свого духовного життя, та усвідомлюють, що без сповіді та Євхаристійного Ісуса, неможливо спастись і осягнути вічне життя в небі. Вони є свідомі, що людська природа немічна і схильна впадати в гріхи, а тому після кожного упадку треба приступити до святої Тайни Сповіді, щоб якнайшвидше очистити свою душу.

+ Додано відео

Сторінка 12 із 15 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Всього новин: 150 Показувати на сторінці

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині