Слава Ісусу Христу! «Є два способи стати бідним: працювати в Неділю і красти чуже добро», «Там, де є гріх, там також є множинність, там - схизми, там - єресі, там - незгоди; але там, де є чеснота, там є і єдність, там є і злагода, завдяки якій усі віруючі мають одно тіло й одну душу», - (Ориген, Проповіді на Єзекиїла, 9, 1)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Квітень 2021     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 40
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Сьогодні у с. Воютичі похоронять бійця Національної гвардії - Івана Попіля [інформацію оновлено]
5 липня 2015, 12:07 907    парафіяльна 

Сьогодні, 05 червня, на Самбірщині, у с. Воютичі о 15.00 відбудеться похорон.

 

 

 

 

 

 

 

У Дрогобичі парохіяльні дяки проводять футбольні матчі для хлопців з «Вівтарних дружин» [фото, відео]
4 липня 2015, 20:37 1292    парафіяльна 

У суботу, 4 травня, на футбльному полі ЗОШ № 2 пройшов турнір по футболу. Матч відбувся між командами «Спаса»-«Трійця».

 

 

 

Літо - час відпусток. Трохи етикету на морському побережжі
3 липня 2015, 12:55 565    парафіяльна 

Дорогі парохіяни, друзі, молодь, діти та читачі сайту!

Пропонуємо добірку тижневих пропозицій з курсу «Про культуру поведінки».

 

 

ПРОХАННЯ: Допомога Армії: "Дрогобич - SOS"
28 червня 2015, 16:35 630    парафіяльна 

У зону військових дій потрібні цупкі мішки (такі як від цукру) для потреб Армії.

Хто має можливість придбати ці речі та пожертвувати для військових, просимо зголошуватись у захристію храму.

 

ОГОЛОШЕННЯ: для хлопців-підлітків та юнаків
28 червня 2015, 16:22 573    парафіяльна 

У Самбірсько-Дрогобицькій єпархії відбувається турнір із футболу.

 

 

 

 

Храм Спаса на свято Всіх святих українського народу майорів вишиванками
28 червня 2015, 15:45 958    парафіяльна 

Cьогодні, 28 червня, на свято Всіх святих українського народу у храмі Преображення Господнього відбулася святкова Божественна Літургія та мирування.

 

 

ПАРОХІЯЛЬНИЙ ЗВІТ ПРО РУХ КОШТІВ ЗА 2014 р. - "МАЙДАН", АТО
22 червня 2015, 17:19 647    парафіяльна 

Храм Преображення Господнього, м. Дрогобич. Парохіяльний Звіт про рух коштів за 2014 р. – «Майдан», АТО.

 

 

 

ПРОДАЄМО: Продаємо бітум (смолу) у твердому вигляді
22 червня 2015, 14:05 561    парафіяльна 

Продається бітум (смола) у твердому вигляді в мішках - 1,5 т.

 

 

 

У храмі Преображення відбулися ієрейські свячення о. Володимира Кобетяка [фото за посиланням у новині]
15 червня 2015, 06:07 712    парафіяльна 

14 червня 2015 р., у храмі Преображення Господнього, на свято Євхаристії, відбулась Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди ієрейських свячень о. Володимира Кобетяка. Святитель - єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Ярослав (Приріз).

У храмі Преображення Господнього відбудуться ієрейські свячення
8 червня 2015, 11:24 622    парафіяльна 

14 червня 2015 р. у храмі Преображення Господнього відбудуться ієрейські свячення отця-диякона Володимира Кобетяка.

Сторінка 7 із 15 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 15 Всього новин: 148 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині