"Багатство не гріх, але дуже велика спокуса, якій небагато людей вміє опертися".  Блаженніший Любомир (Гузар)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Грудень 2021     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 19
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Авто для капелянської служби АТО
24 лютого 2015, 21:26 970    парафіяльна 

Парафія Преображення ГНІХ у м. Дрогобичі уже взяла на себе відповідальність за збір коштів на авто для свещиників на передовій. Цей позашляховик наші священики будуть використовувати для задоволення духовних потреб наших воїнів. Ним вони зможуть швидко доставити гуманітарну допомогу, медикаменти, ранених, уділити Святі Тайни, які є так життєво необхідними для наших бійців.

Благодійний концерт задля підтримки воїнів України
11 лютого 2015, 15:31 553    парафіяльна 

 

8 лютого, в нашому храмі відбувся благодійний концерт задля підтримки воїнів України. Колядував гурт «Різдвяні дзвони», художнім керівником якого є Ліля Кобільник.

 

 

 

Мир Вам, люди, Богу слава Ми звістити раді Вам...
8 січня 2015, 22:42 1168    парафіяльна 

Пастушок І  Ідем бо на чудо поглянути треба,

Яке сповістили нам Ангели з неба.

Пастушок ІІ Споглянем на Боже дитятко – Ісуса,

Як прийдем до нього, Йому я вклонюся.

Пастушок ІІІ І я припаду на колінця в покорі,

Бо чую, що серце купається в Божій любові.

Всі разом То йдемо всі разом до Божого сина,

Подяку складемо в убогій яскині.

Ангел ІІІ Три мудреці із царського роду,

 

Додано відео

Вифлиємський Вогонь Миру
4 січня 2015, 17:18 560    парафіяльна 

4 січня 2015 р., у неділю, Вифлеємський Вогонь запалився і в нашому храмі - Преображення ГНІХ. Організували передачу Вогню Миру дрогобицькі пластуни. Урочисто вогонь внесли у храм о 8:30 і від світильника у якому горів Вифлеємський вогонь запалили свічу на тетраподі. Усі вірні нашого храму зможуть взяти цей вогонь і принести у свої оселі, щоб цей вогонь засяяв у наших домах у святвечір.

Вифлеємський Вогонь Миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

Ідея Вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство — прихильно сприйнялися українською громадою продовж останніх років, становлячи для багатьох з нас доповнення під час святкування Різдва. 

Подячна молитва напередодні Нового року
1 січня 2015, 16:10 950    парафіяльна 

Склалася вже традиція проводжати старий рік і зустрічати новий з молитвою, подякою і благословенням. В нашій парафії щороку 31 грудня о 22 годині відправляється Служба Божа подяки за старий рік та водночас прохаємо у Гопода благословення на рік прийдешній. Усі бажаючі вірні мають нагоду приступити до святих тайн Сповіді та Пресвятої Євхаристії. Звертаючись до вірних нашої парохії протоієрей Любомир Митник закликав, до подяки Богові за цей рік, який на думку істориків виявився найважчим за останні 70 років, але з ласки Божої ми пройшли цей шлях. Отець наголосив, що найбільшим нашим ворогом є страх, який нас паралізує і не дозволяє йти вперед, але завдяки вірі і молитві Господь допоможе подолати наші немочі, так як дав відвагу нашим воїнам. Пам'ятаймо завжди про жертву яку принесли за нас, за наші сім'ї,родини героїФ віддаючи своє найцінніше - своє життя. Накінець отець побажав всім миру і злагоди у новому році та дозволити Богові діяти у нашому житті, бути тим добрим інструментом у його руках. 

"Ходить по землі святий Миколай..."
27 грудня 2014, 14:45 1041    парафіяльна 

З великою нетерпеливістю чекають на це свято діти, адже Святий Миколай відомий в усьому світі як їхній захисник та благодійник. Тому кожного року в нашій парафії святково вшановують Святого Чудотворця Миколая.

19 грудня, коли в Божому храмі завершувалася Божественна Літургія,  з далекої дороги, під чудові співи «Ой хто, хто Миколая любить» до церкви зайшов Святий Миколай.

Він привітав усіх, хто щиро молився у святині. Найбільше зраділи приходу Святого діти, вони гарно підготувалися, вивчили вірші, пісні і найголовніше – були дуже-дуже чемними і за це отримали подарунки від Миколая.

Свято продовжилося щирою нагородою від величного гостя, починаючи від наймолодших – до найстарших дітей. І як завжди, подаруночків у Святого Миколая вистачило для всіх.

Хор храму Преображення Господнього (Дрогобич) відвідав музей, де знаходяться антимінси 300-літньої давнини
30 листопада 2014, 15:16 957    парафіяльна 

З нагоди річниці святкування 25-літнього ювілею виходу УКГЦ з підпілля хори різних парохій Дрогобича щодня моляться у Катедрі  Божественну Літургію. 29 листопада чергову участь у Богослужінні взяв хор «Вірую» храму Преображення Господнього.

 

Опісля присутні відвідали музей Катедрального храму Пресвятої Трійці, де знаходяться антимінси 300-літньої давнини. Cеред інших є антимінси митр. Андрея Шептицького, єпископа Йосафата Коциловського з Перемишля та єпископа Григорія Хомишина зі Станіславова (Івано-Франківськ) - трьох довоєнних єпархій, які були знищені радянською атеїстичною владою.

З нагоди 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля у Дрогобичі молились біля мощей святого Йосафата Кунцевича
25 листопада 2014, 13:49 698    парафіяльна 

Мученицькій крові першого українського святого, Йосафата Кунцевича, Католицька Церква завдячує тим, що ми сьогодні визнаємо правдиву Христову віру та є членами Христової Церкви. Перший український святий ще за життя відзначався великою святістю та геройськими чеснотами любові Бога і ближнього, за що Господь прославив його після смерті чудами. 

Нічні чування у нашому храмі 24-25 листопада з нагоди 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля.
23 листопада 2014, 14:36 535    парафіяльна 

Завтра, в нашому храмі розпочнуться нічні чування. Початок чувань 24. 11.2014 о 18.00 год, чування розпочнуться зі Святої Літургії. Закінчення чувань 25.11.2014 о 08.00 Утреня та Божественна Літургія з Водосвяттям. Ввечері 24 листопада після Літургії будуть виставленні мощі святого Йосафата, до яких можуть приступити всі вірні для загального почитання. Запрошуємо всіх вірних і прихожан нашого храму.

Контейнери для збірки вживаних речей...
20 вересня 2014, 10:42 623    парафіяльна 

  Найближчим часом у м. Дрогобич будуть розставлені контейнери для збірки вживаних речей: одягу, взуття, книг та іншого … Кожен, хто принесе одяг або інші речі до цього контейнеру, зможе в такий спосіб підтримати життєдіяльність спільноти взаємодопомоги «Наша хата» для бездомних людей. Також і біля нашого храму встановлений контейнер на сходах до каплиці.

Сторінка 9 із 15 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Всього новин: 150 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині