Язик того, хто молиться - це рука, яка обіймає Божі коліна (св. Іван Золотоустий, Гомілія 51, на Мт. 15:1). 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Грудень 2021     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 19
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Список новин

Храмовий празник 2014 р. Б.
9 вересня 2014, 19:45 601    парафіяльна 

Цього року ми подбали про те, щоб кожен парафіянин та прихожанин нашого храму зміг переглянути відео храмового празника, тому публікуємо його на нашому сайті. Щоб переглянути натисніть детальніше внизу.

 

Благословення дітей перед початком навчального року.
31 серпня 2014, 20:25 800    парафіяльна 

 

 …Пустіть дітей приходити до Мене
 і не забороняйте їм, бо таких є Царство Боже. 
Істинно кажу вам: хто не прийме Царства Божого, 
як дитя, той не ввійде в нього». 
І, обнявши дітей, Ісус Христос поклав на них руки і благословив їх. 
(Мк 10, 13–16).

Вже стало доброю традицією щороку благословляти учнів та студентів на навчання. Тож і цього року у храмі зібралося чимало дітей, щоб розпочати свій навчальний рік з Божим благословенням.

 

 

Привітання від парафіяльної молоді з нагоди храмового празника
20 серпня 2014, 11:29 1159    парафіяльна 

Вже стало доброю традицією, що в часі престольного празника парафіяльна молодь нашого храму радо вітає з нагоди свята Преображеня. Цьогорічний концерт був присвячений подіям, які відбуваються в нас на Україні останнім часом, метою виступу було піднести патріотичний дух людей та підкреслити, що з Богом подолаємо усі труднощі. Вкінці прот. Любомир Митник висловив свою вдячність для молодих активістів за їх не байдужість відносно важких випробувань для нашого народу.   

Додано відео...

Приміційна Божественна Літургія о. Івана Савчука
20 липня 2014, 16:05 765    парафіяльна 

 

20 липня 2014 р.Б. у Шосту Неділю після Зіслання Святого Духа в нашому храмі Преображення Господнього відбулася перша Божественна Літургія новоієрея Івана Савчука, у супроводі парафіяльного хору "Вірую", регент - п. Наталія Древняк.   

У храмі Преображення Господнього в Дрогобичі відбулися священичі свячення
15 липня 2014, 22:59 704    парафіяльна 

15 липня, у свято Положення ризи Пресвятої Богородиці, у церкві Преображення Господнього в Дрогобичі відбулась Божественна Літургія, яку відслужив владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький. Під час богослужіння архиєрей уділив священичі свячення диякону Івану Савчуку, випускнику Дрогобицької духовної семінарії.  

Запрошуємо до пережиття Декади місійності
31 травня 2014, 20:27 590    парафіяльна 

   Готуючись до Свята Зіслання Святого Духа, Блаженніший Святослав разом з єпископами УГКЦ запрошує всіх вірних взяти участь в Декаді місійності, десятидневному паломництві, мета якого, наново відкрити і досвідчити, що парафіяни покликані бути місіонерами Божої любові. Виконуючи слова Господні «Ідіть і зробіть учнями всі народи» (Мт. 28, 19), парафіяни мають усвідомити своє місійне завдання і нести Добру Новину спасіння у світі, проголошуючи Царство Боже.

Благословення учнів та випускників школи на Останньому дзвонику
30 травня 2014, 12:48 1775    парафіяльна 

Промайнув іще один навчальний рік. Настала хвилююча мить свята Останнього дзвоника. І для учнів, і для вчителів це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити. Навіть рясний весняний дощ не став на перешкоді цієї важливої події. 

Перша Сповідь та Урочисте Святе Причастя 2014 р.Б.
17 травня 2014, 11:07 636    парафіяльна 

   Щороку місяць травень на парафії Преображення ГНІХ стає особливо святковим часом. Протягом цілого місяця діти приступають до Першої Святої Сповіді та Урочистого Святого Причастя. Не став виключенням і цей, 2014, рік. 

"За всіх Ти молишся, Благая, за тих, що прибігають з вірою під могутній Твій покров..."
2 травня 2014, 11:39 722    парафіяльна 

«Христос Воскрес із мертвих смертю смерть подолав і тим, що в гробах життя дарував,» – гімном перемоги життя над смертю розпочалася вчорашня вечірня Божественна Літургія, якою наша парафія молитовно увійшла у місяць травень. Від тепер кожного дня у нашому храмі ми будемо молитовно дякувати Господу та просити через посередництво Пресвятої Богородиці у її Сина – Ісуса Христа про заступництво у нелегкий час для України та її народу.

Візитація владики Ярослава та рукоположення у диякони Івана Савчука
6 квітня 2014, 18:36 795    парафіяльна 

 

Сьогодні, 6 квітня 2014 року Божого, правлячий архиєрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владика Ярослав відслужив святкову Божественну Літругію у нашому храмі і уділив Святу Тайну Священства та висвятив на диякона Івана Савчука. Перейти.

 

 

 

Сторінка 10 із 15 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Всього новин: 150 Показувати на сторінці

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині