Слава Ісусу Христу! «Є два способи стати бідним: працювати в Неділю і красти чуже добро», «Там, де є гріх, там також є множинність, там - схизми, там - єресі, там - незгоди; але там, де є чеснота, там є і єдність, там є і злагода, завдяки якій усі віруючі мають одно тіло й одну душу», - (Ориген, Проповіді на Єзекиїла, 9, 1)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Грудень 2021     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 16
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Матері в молитві

У нашій парфії діє спільнота “Матері в молитві”. Щиро заохочуємо матерів до спільної молитви за своїх дітей і до участі у цій спільноті (русі). 

 

Загальні відомості про Рух


Рух «Матері в молитві» України — це групи матерів, які регулярно збираються для спільної молитви з благословення Патріарха та зокрема кожного правлячого єпископа Української Греко Католицької Церкви для своєї єпархії. Ці спільноти зорганізовані в єпархіяльні і національну спільноту. Всі національні рухи «Матерів в молитві», «Батьків в молитві» та «Дітей віри» об’єднуються в спільноту «Утіха», що має свій осідок у Севенуоксі (Англія). Вони стають асоційованими членами міжнародної спільноти «Утіха». Провідницею цього руху є Мати Божа.

Кожна спільнота утворюється з благословення пароха. У кожній єпархії бажано мати духівника. Духовна концепція і мета спільноти полягає в тому, щоб разом служити Господеві, нести любов і утіху, надію іншим людям та бути світлом в темному світі. Таке служіння — це намагання заохочувати матерів, батьків і молодих людей зустрічатися разом, і підтримувати один одного молитвою та дружнім спілкуванням.


Головна мета для молитви спільноти – це виконання останньої волі Господа нашого Ісуса Христа «щоб ніхто з них не був загублений»;

Духовна концепція спільноти базується на повному підпорядкуванні волі Отця;
Критеріями дії спільноти є простота і віддання себе волі Отця через радісне підпорядкування Йому;
Основою сили руху «Матері в молитві» — це щоденна молитва заступництва і підтримки її членкинь.


Для досягнення цієї цілі кожен член спільноти бере на себе зобов’язання перед спільнотою:

 

- щоденно молитися за спільноту;
- надавати спільноті практичну допомогу, відповідно до своїх можливостей і того до чого покликав його Господь;
- брати участь у спільних зустрічах для молитви і дружнього спілкування.

Особа координатора є особою молитви, яка вміє дослухатися Божої волі і бажає Йому служити. Координатор розуміє духовну концепцію руху «Матері у молитві» та відчуває покликання до її впровадження, маючи при цьому підтримку своєї родини. Координатор не повинна бути імпульсивною особою у вчинках, які їй видаються доречними (інколи це нелегко, коли вона вважає, що її ідея подобається Богові).

Координатор повинна у молитві вичікувати відповіді Бога і бути відкритою на вказівки і рекомендації зі спільноти, вона постійно вчиться давати доручення іншим людям і сприяти їхньому духовному зросту, бути наполегливою, особливо коли необхідно сказати «ні» (зазвичай своїм друзям легше сказати «так»). Найкращим кандидатом у координатора є така особа, яка у своєму серці щиро переконана, що не є провідником.

Не переживайте, не хвилюйтесь, будь ласка, якщо Господь захоче, щоб Ви стали лідером, то наділить Вас усіма необхідними рисами для виконання такого служіння і надасть усю необхідну допомогу.

Пам’ятайте, провідництво:
Це дар,
Який нічого спільного не має з нашими власними зусиллями.
Цей дар слід використовувати.
Він робить нас слугинями.
Бути провідницею це не:
Наша спроба допомогти Богові;
Намагання бути в центрі уваги;
Результат нашої важкої праці (молитвою можна досягнути більше, ніж вчинками).
Тому, ми повинні:
Молитися і постити (якщо це можливо);
Відповідати на Його поклик.

Незмінне молитовне правило зустрічей груп «Матері в молитві» укладене в молитовнику «Матері в молитві».

Слугиня:
Надає молитовну допомогу та служить разом із помічницями;
Заохочує до спільної молитви членів групи та підтримує добрі стосунки між всіма членами руху;
Розповсюджує літературу та інформацію про події у своїй групі;
Узгоджує всі власні ініціативи з своїм регіональним координатором, щоб забезпечити збереження простоти і духовності первісної концепції Руху. (Важливо, щоб під назвою «Матері у молитві» розповсюджувалися лише матеріали самого руху «Матері у молитві»);

Групи руху «Матері в молитві»
Членом руху «Матері у молитві» може стати будь-яка жінка, серце якої віддане дітям через молитву в групах. Це можуть бути так матері в біологічному як в духовному розумінні. Оскільки в деяких осіб дуже складна життєва ситуація і вони будуть мати потребу ділитися своїми переживаннями в групі, то в ній повинно бути від двох до восьми жінок. Винятки дозволені, якщо та умова зберігається, а це не просто зробити, коли група велика.

Необхідно пам’ятати, що:
члени груп не дають порад жодній особі стосовно її проблем, а лише вислуховують її, а потім спокійно пропонують разом помолитися і віддати ці проблеми Богові; коли зустріч переходить в дискусію, то слугиня повинна спокійно сказати: «давайте помолимося і віддамо це Богові» (духовна концепція «Матерів у молитві», полягає в тому, що вони на 100% усе поручають Богові).
слугиня повинна проінформувати усіх членів групи про те, що всі проблеми озвучені під час молитовної зустрічі повинні залишатися конфіденційними.

На кожній зустрічі групи «Матерів в молитві» суворо дотримуються ці два правила: не дають порад і притримуються конфіденційності.

Коли виникають якісь труднощі чи суперечки між окремими членкинями, найкращим виходом із ситуації буде помолитися за вирішення цієї проблеми без жодних коментарів. Сатана завжди ділить, щоби володарювати, особливо коли жінки моляться. Треба про це завжди пам’ятати. Щовечора кожна членкиня молиться про захист для всіх інших сестер, учасниць всього руху «Матері в молитві», а також в наміренні єдності та уникненні пліток.

Для того, аби можна було отримувати, надсилати інформацію, всі групи повинні бути зареєстровані у регіонального координатора. Також всі групи повинні надавати щиру допомогу у створенні нових груп. Такі групи утворюються за неодмінної умови погодження із регіональним координатором.

Молитовник руху «Матері у молитві»
 Молитовник «Матерів в молитві» укладений літургійною комісією Української Греко Католицької Церкви у 2003 році з благословення Патріарха Любомира. До цього молитовного правила заборонено додавати інші молитовні практики.

Оскільки, рух «Матері в молитві» є надконфесійний, кожний член Руху повинен бути делікатним у ставленні до тих членів Руху, які належать до інших конфесій чи віросповідань. Саме тому після кожної молитви є «коротка пауза». Це час, щоб подумки висловлена особиста молитва даної конкретної особи стала близькою всім членам групи.

Друга частина молитовника використовується для реколекцій та конференцій. Реколекції та конференції чи інші зустрічі допомагають глибше усвідомити стосунки членів руху «Матері в молитві» з Богом і Церквою, збагнути сенс Руху.

Обмін особистим досвідом є надважливим під час таких зустрічей.

Всі нові молитовники мають мати таку саму обкладинку, колір і зміст, як попередні, оскільки зовнішний іхній вид свідчить про незмінність їхнього змісту, і їхню роль в зберіганні єдності руху «Матерів в молитві» незважаючи на різницю культур і віросповідань його членів.


Окрім особистого координатора, в кожній єпархії є регіональний координатор, який безпосередньо контактує зі слугинями спільнот, і організовує життя спільноти у своїй єпархії з благословення єпархіального духівника.

Форми діяльності:
Спільна молитва матерів один раз в тиждень.
Загально єпархіальний з’їзд один раз в рік.
Деканальні з’їзди — за домовленістю.
Щорічний вишкіл слугинь під проводом духівника.
Прощі.
Опіка над членкинями спільнот.
Є поодинокі випадки опіки над ув’язненими та сиротинцями.

                                             За матеріалами: перейти

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині