Слава Ісусу Христу! "Священик має бути таким святим, щоб міг служити іншим за взір святості, бо для того поставив Бог священиків на землі, щоб жили на ній як ангели, і були світлом та взірцем для інших людей", - Св. Іван Золотоустий

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 176
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Сталий тижневий розпорядок Богослужінь (можливі зміни)

Понеділок:

8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.

18:00 Свята Літургія. Молебень.

Вівторок:

8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.

18:00 Свята Літургія. Молебень.

Середа:

8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.

18:00 Свята Літургія. Молебень.

Четвер:

8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.

18:00 Свята Літургія. Молебень.

П'ятниця:

8:00 Свята Літургія за здоров'я. СОБОРОВА.

18:00 Свята Літургія. Молебень.

Субота:

8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.

18:00 Вечірня. Молебень.

Неділя:

8:00 Утреня.

9:00 Божественна Літургія.

11:00 Божественна Літургія.

13:00  Божественна Літургія (друга неділя місяця для товариства "Надія").

17:00 Божественна Літургія. Молитва спільноти "Матері в молитві" (о 15:00 або 18:00).

Свято, яке випадає у будний день:

8:00 Утреня

9:00 Божественна Літургія

11:00 Божественна Літургія

18:00 Божественна Літургія
 

Перший четвер місяця:

8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.

18:00 Свята Літургія за здоров'я. Молитва спільноти "Матері в молитві".

 

Великий піст середа:

8:00 Літургія Напередосвячених дарів. Парастас. (Сорокоусти).

18:00 Хресна дорога.

Неділя у часі Великого посту:

8:00 Утреня.

9:00 Божественна Літургія Василія Вел.

11:00 Божественна Літургія Василія Вел.

17:00 Божественна Літургія. Вечірня з поклонами. Молитва спільноти "Матерів у молитві".


Божественні літургії

Божественна Літургія Йоана Золотоустого.

Текст Літургії можна знайти за цим посиланням: перейти

Велика вечірня

Текст богослужіння за цим посиланням: перейти

Воскресна Утрення

Воскресна Утрення: перейти

Молебень до Пресвятої Богородиці

Молебень знаходиться за посиланням: перейти

Молебень до Христа Спасителя

Богослужіння знаходиться за цим посиланням: перейти

Молитва матері, що народила дитину

Господи, Боже наш, Ти спасіння нашого ради зійшов із Небес і народився від пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії. Ти знаєш неміч природи людської, по множеству щедрот Своїх прости мені, рабі Твоїй, що нині народила. Бо Ти, Господи, сказав: плодіться, і множтеся, і наповнюйте землю, і володійте нею. Тому і я, раба Твоя, молюся і уповаю на чоловіколюбіє Твоє, зо страхом взиваю до Царства Твого імени святого: споглянь із Небес і побач неміч мою, гідну осудження, прости рабі Своїй, і всім тим, що в цьому домі перебувають, як благий і чоловіколюбець. Бо Ти єдиний Бог наш, молитвами Пресвятої Богородиці й усіх Святих спаси нас.
Амінь.

Надгробне, Утреня, Часи, Літургія, Вечірня в день святої Пасхи

Текст богослужінь знаходиться: перейти

Що таке Соборова Служба Божа?

Соборна Служба Божа - це Божественна Літургія, яку служать воднораз багато священнослужителів, які "соборно" звершують богослужіння. Зазвичай ми маємо нагоду молитися на соборних Літургіях на храмові празники наших парохій, у святих місцях під час паломництв тощо. Соборні Літургії теж бувають у храмах, де душпастирює багато клиру, наприклад у міських церквах.
Соборна Літургія від Літургії, яку служить один священик, відрізняється більшою урочистістю, почерговістю священнодій усіма служителями та іншими уставними "нюансами". Благодать Божа діє однаково на кожній Службі. 

Всього: 8 Показувати на сторінці

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині