Слава Ісусу Христу! "Священик має бути таким святим, щоб міг служити іншим за взір святості, бо для того поставив Бог священиків на землі, щоб жили на ній як ангели, і були світлом та взірцем для інших людей", - Св. Іван Золотоустий

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 46
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Розпорядок Богослужінь на (10.05.2021 - 16.05.2021)

попередній наступний
2021
10 травня
понеділок
(27 квітня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

Симеона свмуч., Святий апостол і священномученик Симеон, родич Господній, був сином Клеопи, молодшого брата святого Йосифа Обручника. У зрілому віці він побачив чудеса Господа Ісуса Христа, увірував у Нього і став одним із 70-ти апостолів. Святий Симеон проповідував Христове Євангеліє, навчав істинам святої віри і викривав ідолослужіння. Після загибелі святого апостола Якова (+ 63; пам'ять 23 жовтня), першого єпископа Єрусалимського, на його місце християни вибрали святого апостола Симеона. За правління імператора Траяна (98 - 117) римському правителю Аттіку донесли, що святий Симеон походить з роду царя Давида (римляни знищували всіх нащадків царя Давида) і визнає християнську віру. Язичники схопили святого Симеона, який у той час був вже столітнім старцем і після довгих мук розіп'яли на хресті.
Стефана єп. Святий Стефан був ігуменом Києво-печерського монастиря, а згодом був висвячений на єпископа для міста Володимир-Волинський. Уснув святитель в 1094 році.


2021
11 травня
вівторок
(28 квітня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

Ясона і Сосіпатра апп., Апостоли Ясона й Сосіпатра були учнями апостола Павла, потерпіли за правління імператора Нерона в 69 році.
Кирила єп. Турівськ. Святитель Кирило, єпископ Турівський, народився у 30-х роках XII століття в місті Турове на річці Прип'яті у сім'ї багатих батьків. З дитинства святий Кирило зі старанністю читав Священні Книги і досяг їх глибокого розуміння. Він вчився не тільки у місцевих богословів, але і в греків. У зрілому віці святий Кирило відмовився від спадку і прийняв постриг у Турівському монастирі. Він багато трудився у пості і молитві, навчав ченців повного послуху своєму ігумену. Святитель Кирило уснув 28 квітня приблизно 1183 року.


2021
12 травня
середа
(29 квітня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

9 мучч. в Кизиці, У місті Кизиці, що в Малій Азії, були замучені за Христову віру дев'ять християн: Теогнід, Руф, Антипатер, Теостих, Артем, Магн, Теодор, Тавмасій і Филимон. Коли за правління імператора Константина Великого вірні Кизика збудували на честь мучеників церкву і поклали у ній їхні святі мощі, у місті почали діятися чуда, передусім оздоровлення недужих. Завдяки цим чудам майже всі жителі міста навернулися до Христової віри.
Мемнона чудотв. Преподобний Мемнон Чудотворець з юності мешкав у єгипетській пустелі. Суворими постами досягав він перемоги духа над плоттю. Ставши ігуменом одного з єгипетських монастирів, мудро і обережно керував братією. Допомагаючи їм молитвою і порадою, преподобний не припиняв своїх подвигів і в боротьбі зі спокусами. Безперервною молитвою і працею він одержав дар передбачення: завдяки його молитвам у пустелі відкрилося джерело, загинула сарана. Після смерті святого одне лише прикликання його імені проганяло сарану і руйнувало будь-які підступи злих духів.


2021
13 травня
четвер
(30 квітня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

+ Якова апост. Святий апостол Яків Заведеїв походив з Галилеї і був сином Заведея та старшим братом св. апостола Івана Богослова. Він був рибалкою і належав до 12 Христових апостолів. Обидва брати одразу відгукнулися на поклик Ісуса стати Його учнями. Під час діяльності Ісуса разом з Ним були всі Його апостоли. Однак на свідків деяких особливих подій (наприклад, преображення на горі Тавор і агонія в Оливному саді) Ісус кликав тільки трьох апостолів, серед яких був також і Яків. Апостолам Якову та Іванові Христос дав ім'я Воанергес, тобто "сини грому", що вказувало, мабуть, на їхню запальну вдачу. Однак приклад життя Ісуса Христа зробили з гарячкового Якова святого апостола. Після зіслання Святого Духа Яків прожив ще 11 років. Він був першим із апостолів, який загинув 44 року мученицькою смертю. Св. Яків вважається небесним заступником Іспанії, бо існує передання, що він проповідував там Христову віру.


2021
14 травня
п'ятниця
(1 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за здоров'я. Соборова.
18:00 Свята Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

Єремії прор. Святий Єремія народився 650 року до Христа в селі Анатоті поблизу Єрусалима і був сином юдейського священика. Пророкувати покликав його Бог, коли йому було тільки 25 років. Про це так пише сам Єремія: "Надійшло до мене таке слово Господнє: "Перш, ніж Я уклав тебе в утробі, Я знав тебе; і перш, ніж ти вийшов з лона, освятив Я тебе; пророком для народів Я тебе призначив" (Єр. 1, 4-5). Свої пророцтва великий Божий слуга записав і залишив нам у своїй пророчій книзі, яка належить до натхненних книг Старого Завіту. Також пророк написав "Плач Єремії", у якому описав зруйнування Єрусалима й нещастя ізраїльського народу в той час. Загинув від рук юдеїв у Єгипті.


2021
15 травня
субота
(2 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Свята Літургія за померлих. Парастас.
18:00 Велика Вечірня. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка)

Атанасія Великого прп. Церква вшановує св. Атанасія Великого такими словами: "Просіяло життя твоє промінням чеснот і вірних просвітив ти, розвіявши обманну темряву. Ти явився дійсним світлоносним сонцем, преблаженний Атанасію, що нині поселився там, де світить сонце невечірнє, і благодаттю Святого Духа став сином дня. Тому-то, чесно звершуючи святу твою і світлосяйну пам'ять, з любов'ю тебе прославляємо, завжди пам'ятний".


2021
16 травня
неділя
(3 травня за старим стилем)
Богослужіння:
8:00 Утреня.
9:00 Божественна Літургія.
11:00 Божественна Літургія.
13:00 Божественна Літургія для товариства "Надія".
17:00 Божественна Літургія. Молебень до Пресвятої Богородиці. (Маївка) Молитва спільноти "Матері в молитві".

+ Переставл. прп. Теодосія Печерського, Святий Теодосій Печерський народився 1008 року у Василеві поблизу Києва. Постригся у ченці 1032 року і вів богоугодне життя у Києво-Печерській лаврі під проводом св. Антонія Великого. Через деякий час він був висвячений на священика. Теодосія називають основоположником українського монашого життя, тому що св. Антоній, який хоч і приніс в Україну з грецької гори Атон чернечий спосіб життя, жив не спільним, а самітним життям. Теодосій, будучи ігуменом монастиря, запровадив устав св. Василія Великого, дещо змінивши його відповідно до обставин життя на Русі. Так постали нові правила чернечого життя під назвою "Устав Теодосія Печерського". Теодосій спочив у Бозі 1074 року на 66 році життя.
Свв. мчч. Тимотея і Маври


 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині