Язик того, хто молиться - це рука, яка обіймає Божі коліна (св. Іван Золотоустий, Гомілія 51, на Мт. 15:1). 

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 19
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Парафіяльні спільноти

Вівтарна дружина 

Вівтарна дружина – спільнота хлопців віком від 10 до 15 років, основним завданням якої є служіння біля вівтаря, допомога священику під час Богослужінь, а також дбати про чистоту і красоту своїх душ та «Святилища», в якому перебувають на Богослужіннях. Зобов’язані добре знати символіку Господнього храму та обряди проходження різних Богослужінь, які вивчають на зустрічах та катехезах.

 

Дитячий хор "Промінчики"

регент – п. Марія Роздольська
Спільнота дітей молодшого та середнього шкільного віку, котра вчиться співати і тим самим прославляти Господа Бога.

Молодіжна парафіяльна спільнота "Cонце Тавору"

Спільнота "Сонце Тавору" парохії Преображення Господа Нашого Ісуса Христа м. Дрогобича.

Спільнота
"Сонце Тавору" заснована парохіянами храму Преображення ГНІХ за дозволом та благословенням пароха отця Любомира Митника та розпочала свою діяльнісь з липня 2012 р.Б. Духівником спільноти є отець Василь Кулиняк.

Парафіяльний хор "Вірую"

Досить важко було б коротко і конкретно давати відповідь на основні запитання, щоб охарактеризувати хоровий колектив парафії Преображення ГНІХ..
Наприклад – коли він (хоровий колектив) був сформований? Конкретної дати цієї події напевно що не існує. Ймовірніше, спочатку утворилися групи людей, що співали під час Літургії та молебнів. Ставало все більше і більше тих, хто хотів долучитися до саме такої слави Бога, а тому і утворився церковний хор.

  Загальні відомості про хор "Сяйво"

  Хор «Сяйво» церкви Преображення ГНІХ заснований в 1992 році. Першу Службу Божу хор співав 19 грудня 1992 року під орудою дяка п. Миколи Ляха. В цей час активними хористами були – Дозя Слюсар, Марія Височан, Люба Гавдяк. 19 серпня 1994 року хор співав Службу Божу під час престольного свята Преображення Господнього. В хорі вже було більше співаків, а саме: Коссак Орися, Снятинська Марія, Гавдяк Марія, Лях Галина, Кошельник Стефанія, Ваньо Надія, Ярошович Ольга, Стевчак Марія, Дяків Надія, Коцюба Марія. Парохом в церкві був о. Іван Дуда, а згодом до храму був назначений о. Богдан Волошин і тоді виникла потреба диригента.  Отець Іван Дуда запросив на цю посаду п. Наталію Фучило, яка мала музичну освіту (струнно-смичкове відділення ДДМУ), вона змогла працювати з хором більш професійно. Згодом вона виїхала з сімєю в Канаду.

Спільнота "Матері в молитві"   

У нашій парфії діє спільнота “Матері в молитві”. Щиро заохочуємо матерів до спільної молитви за своїх дітей і до участі у цій спільноті (русі). Зібрання проводяться по неділях з 15:00. Запршуємо всіх матерів долучитися до спільної молитви. 

Загальні відомості про рух: рух «Матері в молитві» України — це групи матерів, які регулярно збираються для спільної молитви з благословення Патріарха та зокрема кожного правлячого єпископа Української Греко Католицької Церкви для своєї єпархії. Ці спільноти зорганізовані в єпархіяльні і національну спільноту. Всі національні рухи «Матерів в молитві», «Батьків в молитві» та «Дітей віри» об’єднуються в спільноту «Утіха», що має свій осідок у Севенуоксі (Англія). Вони стають асоційованими членами міжнародної спільноти «Утіха». Провідницею цього руху є Мати Божа.

Всього спільнот: 6 Показувати на сторінці

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині